سئو یوتیوب

سئو یوتیوب چیست؟-چگونه ویدئو های یوتیوب را سئو کنیم


تو این محتوا قراره در مورد سئو یوتیوب صحبت کنیم.
اینکه چطور یوتیوب را سئو کنیم... چه الگوریتم‌هایی در این کار استفاده می‌شود و... مطالبی است که به بیان آن خواهیم پرداخت. انتخاب بهترین کلمه کلیدی و بهینه سازی برای گوگل موارد مهمی است که هنگام سئو کردن باید به آن توجه کنید. اگر شما هم به این موضوع علاقه‌مند هستید با ما همراه شوید.


سئو یوتیوب چگونه است؟


یوتیوب بعد از گوگل به عنوان دومین پلتفرم بزرگ دنیا برای جستجوی مطالب است و حجم استفاده از آن به گونه‌ای است که در هر دقیقه ۵۰۰ ویدئوی آموزشی در آن قرار می‌گیرد. این موضوع نشان دهنده میزان محبوبیت یوتیوب در بین مردم است. برای اینکه محتوای تولید شده توسط شما در بین این همه محتوای موجود در یوتیوب گم نشود و بیننده پیدا کند باید بهینه سازی یا سئو یوتیوب را آموزش ببینید.


یکی از مواردی است باید در هنگام تهیه ویدئوهای یوتیوب به آن توجه کنید این است که بهتر است روی یک موضوع کار کنید. زیرا الگوریتم‌های یوتیوب به گونه‌ای کار می‌کنند که به کانال‌های تخصصی بیشتر از کانال‌های معمولی و عمومی اهمیت می‌دهند.


الگوریتم‌های یوتیوب


یوتیوب دو نوع الگوریتم دارد که شامل الگوریتم پیشنهاد ویدئو و سرچ یوتیوب است. الگوریتم پیشنهاد ویدئو به نام‌‌های سیستم توصیه گر یا سیستم پیشنهادگر هم شناخته می‌شود در این قسمت محتوای شما به صورت یک محتوای پیشنهادی به سایر کاربران نمایش داده می‌شود. الگوریتم سرچ یوتیوب معمولا باعث می‌شود تا در نتایج جستجوی گوگل رتبه کسب کنید. بهترین نتیجه برای کسب رتبه استفاده از الگوریتم دوم است.

سئو یوتیوب


مراحل سئو یوتیوب چیست | نکاتی برای موفقیت در سئو یوتیوب


وقتی می‌خواهید سئو یوتیوب انجام دهید باید اقدامات خاصی را به ترتیب انجام دهید که در زیر به آن‌ها اشاره کردیم.

1-    جستجوی کلمه کلیدی
2-    تولید ویدئوی جذاب
3-    رعایت اصول سئو و بهینه سازی
4-    انتشار ویدئو
5-    انتخاب کاور مناسب و جذاب برای ویدئو
6-    انتخاب نام مناسب برای کانال یوتیوب(پیشنها میشود مقاله انتخاب نام مناسب برای کانال یوتیوب مطالعه کنید)

 

اهمیت عبارت کلیدی در سئو یوتیوب


وقتی می‌خواهید بهینه سازی یوتیوب را انجام دهید مهمترین کار انتخاب دقیق کلمه کلیدی است. در واقع هدف در این مرحله تولید محتوایی است که توسط سایر افراد که می‌توانند رقبای شما محسوب شوند اشباع نباشد. اگر بخواهید لیستی از کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید می‌توانید از ۳ راهکار زیر استفاده کنید.


✅ اولین راهکار در پیدا کردن کلمه کلیدی استفاده از کلمات جستجو شده در سرچ باکس

می‌توانید از قسمت جستجوی کلمات پیشنهادی استفاده کنید و کلمات کلیدی پیدا کنید. برای این کار می‌توانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت سرچ وارد کنید و به این شکل طیف وسیعی از کلمات مورد استفاده کاربران به شما نمایش داده می‌شود. این کلمات که در قسمت پیشنهادات سایت مطرح می‌شود نشان دهنده محبوبیت ۱۰۰ درصدی در بین کاربران است و این کلمه کاملا مناسب است.


✅ راهکار دوم پیدا کردن کلمه کلیدی در بین ویدئوها  
مشاهده ویدئوهای پربازدیدی که در حوزه کاری خودتان است به شما کلمات کلیدی محبوب را نشان می‌دهد. برای این کار باید یک کانال پر بازدید در بین کاربران را پیدا کنید و محبوب‌ترین ویدئوی موجود را ببینید. حالا باید ویدئو را آنالیز کنید و در موضوع و توضیحات می‌توانید کلمه کلیدی را پیدا کنید.


✅ راهکار سوم استفاده از ابزارها
ابزارهایی در برنامه یوتیوب وجود دارد که برای سئو یوتیوب و پیدا کردن کلمه کلیدی، میزان جستجو در ماه گذشته، تعداد جستجو و هزینه هر کلیک و ... را به شما نشان می‌دهد. بهتر است کلید واژه‌هایی که بیش از ۳۰۰ سرچ داشته‌اند را مورد بررسی و جستجو قرار دهید. این ابزارها عبارتند از:


Google Trends
Google Adwords
Keyword Planner Tool
Alexa
Wordtracker
Moz Keyword Explorer


بهینه سازی کانال یوتیوب برای گوگل


اگر دوست دارید ویوی محتوایتان ۴ تا ۵ برابر بیشتر شود بهتر است به دنبال کسب رتبه بهتر در سرچ گوگل هم باشید. برای این کار می‌توانید در انتخاب کلمه کلیدی این نکته را در نظر بگیرید و کلمه کلیدی انتخاب کنید که در سرچ گوگل هم جایگاه بالایی دارد. در گوگل هم محتوای ویدیویی داریم و با کلماتی مانند « چگونه، طرز، نقد و بررسی و مقایسه دوچیز، آموزش‌های ویدیویی، آموزش‌های فیتنس و ورزش، ویدیوهای فان و خنده‌دار و ...» شروع می‌شوند. این‌ها کلماتی مناسب برای سئوی یوتیوب است.


یکی از شرکت‌هایی که در زمینه طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، تبلیغات گوگل، تبلیغات یوتیوب، دیجیتال مارکتینگ و سئو می‌تواند کمک بسیاری به سایر شرکت‌ها و سایت‌ها نماید شرکت کیان تجارت است. ما در این شرکت بصورت تخصصی نکاتی برای موفقیت در سئو یوتیوب را به شما خواهیم گفت و همچنین شیوه تگ زدن، انتخاب عنوان و تیتر ویدئو را نیز به شما آموزش می‌دهیم. همچنین شما می‌توانید با خیال راحت سئو سایت و تبلیغات یوتیوب خود را به شرکت کیان تجارت بسپارید.

 


۵ فاکتور برای رنک گرفتن ویدئو یوتیوب درگوگل


1-    کامنت‌های ویدئو:
باید محتوای ویدیوی خود را جوری درست کنید که افراد را علاقه‌مند کنید تا برای شما کامنت بگذارند. وقتی شما کامنت دریافت می‌کنید یوتیوب این موضوع را به این شکل تفسیر می‌کند که ویدیوی شما برای مخاطب جذاب است. اگر فردی وقتی محتوای ویدیویی تولید شده توسط شما را ببیند و به عضویت کانال شما درآید یوتیوب این سیگنال را دریافت می‌کند و متوجه می‌شود که محتوای تولید شده شما جذاب بوده است.


2-    به اشتراک گذاری‌های ویدیو:
اینکه چقدر ویدئوی شما در شبکه‌های اجتماعی و توسط افراد مختلف به اشتراک گذاشته شده است می‌تواند بسیار مهم تلقی شود. این موضوع بیان می‌کند که محتوای شما جذاب بوده است.


3-    نرخ کلیک (CTR)
مورد بعدی که برای سئو یوتیوب بسیار مهم است میزان نرخ کلیک است. فرض کنید کاربر به دنبال یک محتوا در مورد موضوعی خاص می‌گردد و شما هم در مورد آن موضوع محتوا تولید کرده‌اید. اما اینکه کاربر ویدیوی شما را کلیک کند یا شخص دیگر برای یوتیوب بسیار مهم است.


4-    تعداد لایک
تعداد لایک‌های ویدیوی شما نیز بسیار مهم است و تعداد لایک بالا شما را بیشتر در بین کاربران معروف می‌کند.


5-    زمان ویدیو
ویدیوهایی که طولانی‌تر هستند رنک بالاتری در یوتیوب دریافت می‌کنند.


توضیحات ویدیو (Description)در یوتیوب


یکی دیگر از مواردی که برای یوتیوب اهمیت بسیار بالایی دارد توضیحات ویدیو است. این توضیحات به الگوریتم های گوگل و یوتیوب کمک می‌کند تا در مورد محتوای ساخته شده توسط شما اطلاعات بیشتری کسب کند و به این شکل رنک بالاتری نیز به شما تعلق می‌گیرد.


حالا این سوال مطرح می‌شود که چطور یک توضیح خوب برای محتوای تولید شده بنویسیم. با رعایت کردن این نکات می‌توانید یک توضیح خوب ارائه دهید.


•    حتما کلمه کلیدی خود را در ۲۵ کلمه اول قرار دهید.
•    بهتر است حداقل ۲۵۰ کلمه را در بخش توضیحات بنویسید.
•    تکرار  ۲-۴ بار کلمه کلیدی مناسب است.

 

سئو یوتیوب


تگ‌ها و نقش آن در سئو یوتیوب


عنوان و توضیحات در یوتیوب نسبت به تگ از اهمیت بیشتری برخوردارند. اما تگ هم به نوبه خود می‌تواند به سئو محتوا در یوتیوب کمک کند. برای نوشتن تگ‌ها نکاتی وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره کردیم.


•    بهتر است برای اولین تگ کلمه کلیدی را قرار دهید.
•    از عباراتی استفاده کنید که ترکیبی از واژه‌های کلیدی هستند.
•    از کلمات فرعی که محتوای ویدیو را پوشش می‌دهند برای تگ‌ها استفاده کنید.


شیوه تگ زدن انتخاب عنوان و تیتر ویدئو برای بهتر دیده شدن محتوای شما بسیار مهم است. پس اگر از کلماتی که رقبایتان برای تگ ویدیوهایشان استفاده کردند نیز استفاده کنید ایرادی ندارد. این کار کمک می‌کند تا ویوی ویدیوی شما افزایش یابد.


نکات طلایی در افزایش بازخورد محتوا در یوتیوب | نکاتی برای موفقیت در سئو یوتیوب


تا اینجا مواردی را برای بهبود سئو یوتیوب بیان کردیم. اما شما می‌توانید برای دریافت نتیجه بهتر این موارد تکمیلی را هم در نظر بگیرید.


•     اشاره به محتوای تولید شده در فروم‌ها
•    بهتر است در امضای ایمیل خود لینک ویدیو را هم بگنجانید.  
•    قرار دادن ویدیو در پست‌های وبلاگتان باعث افزایش ویوی محتوایتان می‌شود.
•    یک پلی لیست برای ویدیو های خود بسازید.
•    کانال یوتیوب خود را بهینه سازی کنید.

 

سئو یوتیوب


کلام آخر
وقتی شما محتوایی تهیه می‌کنید دوست دارید تا بهترین بازخورد را از آن دریافت کنید و حتی از اون کسب درامد کنید. برای اینکه در میان انبوهی از محتواهای تهیه شده محتوای شما هم دیده شود نیاز دارید تا برای محتوای تولیدی خود سئو یوتیوب یا تبلیغات در یوتیوب(youtube) انجام دهید. نکات زیادی برای چگونگی استفاده از تبلیغات یوتیوب و شیوه تگ زدن انتخاب عنوان و تیتر ویدئو وجود دارد که در این مقاله سعی کردیم به آن‌ها بپردازیم. نکاتی برای موفقیت در سئو یوتیوب وجود دارد که اگر می‌خواهید در دنیایی از محتواهای تولید شده در یوتیوب موفق شوید لازم است به آن‌ها عمل کنید.


 بعد از افزایش تعداد سابسکرایب و زیاد شدن بازدید ویدئو های خود در یوتیوب الان نوبت به این رسیده که از این پلتفرم کسب درآمد کنید و نتیجه های زحمت های خودتون رو بگیرید. ما بهتون آموزش دادیم که چجوری میتونید درآمد حاصل از یوتیوبتون رو تو ایران نقد کنید... حتما حتما بهتون پیشنهاد میکنم این مقاله مارو بخونید...

تا اینجا چطور بود ؟

نتایج نظرسنجی ( ۲ ) ۵ / ۵

tel

اینستاگرام

@kiantc

tel

تماس با ما

۰۲۱-۸۸۲۳۰۰۶۳

comments

پرسش و پاسخ

پرسش مورد نظر خود را مطرح نمایید

درخواست سئو سایت left angle

درخواست مشاوره سئو سایت