طراحی و توسعه LMS

سیستم LMS به مدیران کمک می‌کند تا کل چرخه فرایند یادگیری را در یک لحظه مدیریت کنند. آنها یک ابزار ضروری برای تمامی شرکت‌هایی هستند که می‌خواهند یک برنامه یادگیری آنلاین جامع را اجرا کنند.

tel

اینستاگرام

@kiantc

tel

تماس با ما

۰۲۱-۸۸۲۳۰۰۶۳

سیستم LMS چیست؟

سیستم مدیریت یادگیری نرم‌افزاری برای ایجاد، مدیریت و ارائه محتوای آموزش الکترونیکی است. سازمان‌ها از سیستم LMS و نرم‌افزارهای مرتبط برای مدیریت برنامه‌های یادگیری آنلاین خود استفاده می‌کنند.
سیستم‌های مدیریت یادگیری اولین بار در اواخر دهه 1990 در بخش آموزش عالی ظاهر شدند. این LMSهای اولیه، مانند برنامه بلک بورد و مودل، ابزارهای تسهیل‌کننده‌ای جهت سازماندهی دوره‌های آنلاین محسوب می‌شوند. چنین نرم‌افزارهایی بسیار ابتدایی بودند، زیرا تنها ماژول‌های کلاسی تعریف شده و ویژگی‌هایی مانند قابلیت ارسال تکالیف داشتند. در این برنامه‌ها اکثر کلاس‌ها شامل سخنرانی‌های کلاسی از قبل ضبط شده و مطالب درسی مکتوب بودند.


تاریخچه
در اوایل دهه 2000، شرکت‌های مختلفی شروع به اتخاذ و تطبیق سیستم LMS برای کمک به برآوردن نیازهای یادگیری و توسعه (L&D) خود کردند. با گذشت زمان، LMSها از سیستم‌های تحویل دوره آموزش الکترونیکی به سکوهای جامع یادگیری آنلاین با ویژگی‌هایی نظیر دوره سازی، مدیریت و تجزیه‌وتحلیل تبدیل شدند. امروزه، LMSهای شرکتی یک تجارت 2.5 میلیارد دلاری محسوب می‌شوند و 79٪ از تمام کاربران LMS خارج از صنعت آموزش هستند.


نحوه استفاده از سیستم LMS
سیستم LMS به مدیران کمک می‌کند تا کل چرخه فرایند یادگیری را در یک لحظه مدیریت کنند. آنها یک ابزار ضروری برای تمامی شرکت‌هایی هستند که می‌خواهند یک برنامه یادگیری آنلاین جامع را اجرا کنند.
شرکت‌ها از LMS برای ایجاد دوره‌های آنلاین جهت آموزش کارکنان خود استفاده می‌کنند. برخی از LMSها به یک ابزار تألیف جداگانه برای ایجاد دوره نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر به شما اجازه می‌دهند مستقیماً بر روی پلت فرم دلخواهتان دوره‌های مربوطه را بسازید.


تیم‌های مدیریت یادگیری از LMSهای خود به منظور ذخیره، سازماندهی و توزیع دوره‌ها برای کارکنانشان (در صورت نیاز) استفاده می‌کنند. کارمندان این دوره‌ها را می‌گذرانند و با استفاده از رابط LMS بازخوردی را ارسال می‌کنند. یک LMS خوب به مدیران اجازه می‌دهد تا پیشرفت کارمندان را نظارت کنند، تجزیه‌وتحلیل‌ها را مشاهده نمایند و به تنظیم مجدد برنامه‌های خود بپردازند تا برنامه‌های مذکور بیشترین تأثیر را داشته باشند.
مدیران همچنین از LMS برای مدیریت برنامه‌های یادگیری در شرکت استفاده می‌کنند. آنها نقش‌ها و مجوزهایی را به کاربران مختلف اختصاص می‌دهند تا بین معلمان و فراگیران ارتباطی مستقیم برقرار شود. مدیران دوره‌ها را بر اساس موضوع یا مسیرهای خاص تقسیم‌بندی می‌کنند (به عنوان مثال، یک مسیر حضوری برای مدیران جدید، یا یک مسیر آموزشی مخصوص فروش). آن‌ها با این روش می‌توانند پیشرفت کارمندان و بازخورد آنها را دنبال کنند. اگر در خواستار کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید می‌توانید با کارشناسان kiantc.com تماس بگیرید.


چرا شرکت شما به سیستم LMS نیاز دارد؟

به نظر می‌رسد سیستم LMS هزینه بزرگی برای شرکتی است که به تازگی شروع به استفاده از خدمات آنلاین کرده است، اما این موضوع یک سرمایه‌گذاری مهم محسوب می‌شود. برای یافتن ارزش در LMS نیازی به بخش L&D اختصاصی ندارید. یک LMS خوب (به‌ویژه یک ابزار یادگیری مشارکتی) ایجاد و اشتراک‌گذاری دوره‌ها را برای هر کسی در شرکت آسان می‌کند.
یک LMS تا حد زیادی کارآمدترین راه برای اجرای یک برنامه یادگیری آنلاین است، هم برای مدیران و هم برای فراگیران. راه‌حل‌های موقتی مانند آموزش‌های ویدئویی در YouTube، اسناد آموزشی و وبینارها می‌توانند برطرف کنند.
در حالی که می‌توانید برخی از اطلاعات را از این طریق به اشتراک بگذارید، اما بدون ابزارهایی که یک LMS فراهم می‌کند، هرگز نمی‌توانید یک برنامه آموزشی سازمان یافته ایجاد نمایید. تغییر از برنامه‌های یادگیری آنلاین حضوری یا غیررسمی به یک سیستم جامع یادگیری آنلاین، موجب افزایش کارایی و اثربخشی می‌شود.
با یک LMS، مدیران می‌توانند دوره‌های کامل را به سرعت و بدون کمک یک توسعه‌دهنده بسازند. تمام اطلاعات مهم در یک مکان ذخیره می‌شود تا کارمندان بتوانند به راحتی آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند. استفاده از یک برنامه یادگیری آنلاین آسان است، زیرا محدودیتی در تعداد دفعاتی که می‌توانید از هر دوره دوباره استفاده کنید وجود ندارد.
یک پلت فرم یادگیری مشارکتی با دموکراتیزه کردن فرایند یادگیری، برداشتن بخشی از فشار مدیران و سپردن مسئولیت بیشتر به کارکنان برای درخواست و ایجاد دوره‌ها، موجب پیشرفت شرکت شما می‌شود. با این روش اجرای یک تحلیل کارآمد از نیازهای آموزشی آسان‌تر است؛ زیرا کارکنان مستقیماً آنچه را که باید در مورد آن بیاموزند، بیان می‌کنند.


دوره‌های آموزشی آنلاین

سیستم LMS باعث می‌شود دوره‌ها تأثیرگذارتر باشد. با یک LMS، کارمندان می‌توانند به مواد آموزشی خود در هر کجا دسترسی داشته باشند. این مورد به آنها امکان می‌دهد طبق برنامه خود و با سرعت دلخواهشان موارد مدنظر را یاد بگیرند. هر چه کارمندان دوره‌های آموزشی آنلاین را آسان‌تر بگذرانند، احتمال بیشتری دارد که در مدت کوتاهی به هدف خود برسید.
در همین حال، مدیران می‌توانند نرخ تکمیل دوره‌ها را کنترل کنند تا مطمئن شوند که کارکنان واقعاً از منابع در دسترس خود استفاده می‌نمایند. تجزیه‌وتحلیل Back-end و بازخورد کارکنان به اطمینان از مفید بودن و کیفیت خوب دوره‌ها کمک می‌کند.
شما باید تصمیمات آگاهانه‌ای در مورد تقویت دوره‌های عالی، کاهش دوره‌ها یا تولید دوباره‌ آن‌ها بگیرید. این موارد منجر به استفاده مؤثرتر از منابع و بازگشت سرمایه بهتر در برنامه‌های یادگیری می‌شود.
یادگیری آنلاین همچنین به حفظ دانش داخلی ارزشمند در شرکت کمک می‌کند. اگر کارمندان تخصص خود را در یک دوره آنلاین به اشتراک بگذارند، حتی مدت‌ها پس از اینکه از شرکت خارج شوند، باز هم بقیه کارمندان با آن تخصص آشنایی خواهند داشت.


مزایای سیستمLMS

مزایای استفاده از LMS برای ایجاد برنامه‌های یادگیری آنلاین مؤثرتر به کارمندان با اطلاعات بهتر محدود نمی‌شود. اثرات مثبت این سیستم بسیار گسترده است. در ادامه به برخی از مزایای این سیستم می‌پردازیم.


افزایش رضایت کارکنان
برنامه‌های یادگیری آنلاین راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر از نشستن در کارگاه‌ها یا سخنرانی‌های آموزشی طولانی هستند. مطالعه VyondTheSurface در مورد نگرش در محل کار نشان داد که 51٪ از کارمندان آموزش آنلاین سیستم LMS را به آموزش تحت رهبری مربی ترجیح می‌دهند.


حفظ کارکنان بیشتر
ارتباط بین توسعه شغلی و حفظ کارکنان به خوبی ثابت گردیده است. کمک به کارکنان برای یادگیری مهارت‌های جدید و رشد در کار، راهی عالی برای نشان دادن تعهد شما به آنها است.


حضور جامع‌تر
یک فرایند مناسب ورود به شرکت، لحن فعالیت‌های شغلی را در شرکت شما تنظیم می‌کند و به تعامل و حفظ کارمندان جدید کمک خواهد کرد. مطالعات نشان داده‌اند که یک فرایند جامع از سیستم ال ام اس باعث می‌شود کارمندان 69 درصد بیشتر در محیط کار خود حضور یابند.


افزایش حفظ دانش
یادگیری آنلاین به کارکنان کنترل بیشتری بر فرایند یادگیری می‌دهد. آنها می‌توانند وقت خود را صرف یادگیری مفاهیم پیچیده کنند یا به عقب برگردند و ماژول‌های قبلی را در صورت نیاز دوباره مرور نمایند. یک مؤسسه تحقیقاتی آمریکا دریافت که یادگیری الکترونیکی نرخ ماندگاری مطالب در ذهن را بین 25 تا 60 درصد افزایش می‌دهد.


کاهش هزینه
سرمایه‌گذاری در یادگیری، آینده شرکت شما را تعیین می‌کند. ممکن است در ابتدا هزینه‌های سیستم ال ام اس بالا باشند، اما ایجاد دوره‌های آنلاین که می‌توان آن‌ها را هرچند وقت یکبار تکرار کرد، به طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از برگزاری دوره‌های حضوری خواهند بود. بسیاری از شرکت‌های بزرگ با تغییر به یک مدل یادگیری آنلاین، هزاران یا حتی میلیون‌ها دلار پس‌انداز کرده‌اند.


تیم‌سازی آسان‌تر با سیستم LMS
در حالی که یادگیری آنلاین ممکن است یک فعالیت انفرادی به نظر برسد، پلتفرم‌های یادگیری مشترک جدید به شما این فرصت را می‌دهند که کارکنان را به فرایند ارزیابی نیازهای آموزشی، ایجاد دوره‌ها و ارائه بازخورد متمایل کنید.


بازگشت سرمایه بهتر در برنامه‌های آموزشی
یک سیستم LMS ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که برای اندازه‌گیری اثربخشی برنامه‌های آموزشی مختلف به آن‌ها نیاز دارید. کافی است این موارد را دقیق تنظیم کنید تا بهترین بازگشت سرمایه را داشته باشید. برخی از LMSها با ابزارهای دیگر (مانند Salesforce) ادغام می‌شوند تا شما ارتباط مستقیم بین آموزش و افزایش فروش خود را مشاهده کنید. این داده‌ها به شما امکان می‌دهند تا منابع آموزشی را به طور مؤثرتری به کار بگیرید.


سخن پایانی

یک سیستم LMS بهترین انتخابی است که می‌توانید برای شرکت خود داشته باشید. امکانات فوق‌العاده این سیستم موجب می‌‌شود تا بتوانید در مدت بسیار کوتاهی به بهترین نحو ممکن آموزش‌های مورد نیاز را به کارکنان خود ارائه دهید. یادگیری نحوه کارکرد این سیستم یک عامل بسیار ضروری در پیشرفت شرکت شما محسوب می‌شود.

مشاوره رایگان و تخصصی LMS

مشـاوره رایــگان و

تخصصی LMS

مشاوران کیان تجارت شریف به شما کمک می کنند تا با صرف هزینه کمتر و کیفیت بالاتر تصمیم درستی را برای توسعه کسب و کار خود بگیرید. کافی است برای دریافت مشاوره رایگان و اختصاصی بر روی تماس مستقیم با کارشناس اپلیکیشن کلیک کنید.

با LMS به راحتی سیستم آموزشی خود را مدیریت کنید

بهبود هزینه های آموزشی

کاهش هزینه های تجهیزات

خود اشتغالی مربیان

بروز بود محتوا در آموزش

انعطاف پذیر و سیار

نمونه کارهای اخیر LMS توسط کیان تجارت

question

پرسش و پاسخ

پرسش مورد نظر خود را مطرح نمایید