این روزها با توجه به رونق کسب و کارهای اینترنتی و تمایل مردم برای خرید آنلاین، طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت به شدت مورد توجه قرار گرفته است. چرا که این روزها مردم ترجیح می دهند محصولات و لوازم مورد نیاز خود، به ویژه محصولات سوپرمارکتی را به صورت آنلاین خریداری نمایند. از این رو، سوپرمارکت داران می توانند با طراحی و ساخت یک اپلیکیشن حرفه ای و کارآمد مشتریان وفادار بیشتری را به سمت خود جذب نمایند. با مطالعه این مقاله می توانید به طور مفصل تر با مزایا و اهمیت طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت، هزینه و سایر ویژگی های آن آشنا شوید. از این رو توصیه می کنیم که حتماً ما را تا انتهای این مطلب دنبال کنید.

 

اهمیت طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

امروزه با توجه به اینکه مردم تمایل زیادی به خرید غیر حضوری و در بستر اینترنت دارند، طراحی انواع اپلیکیشن ها برای خرید محصولات مورد نیاز مردم به ویژه محصولات سوپرمارکتی رونق زیادی پیدا کرده است. به طوریکه بر طبق آمارهای اخیر اپلیکیشن سوپرمارکت آنلاین توانسته است سهم قابل توجهی از بازار خریداران و مصرف کنندگان را به خود اختصاص دهد و این سهم روز به روز درحال افزایش می باشد. از این رو، امروزه سوپرمارکت ها برای اینکه بتوانند در بازار پر رقابت این حوزه فعال بمانند و با شکست مواجه نشوند، باید سریعاً اقدام به طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت آنلاین نمایند. اگر شما هم در این حوزه مشغول به کار هستید، توصیه می کنیم که به هیچ عنوان برای طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت درنگ نکنید تا بتوانید به یکی از پیشتازان فروش در محله و شهر خود تبدیل شوید.

 

طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

 

مزایای ساخت اپلیکیشن سوپرمارکت

طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت برای نمایش دادن محصولات فروشگاه و افزایش فروش آنها صورت می گیرد. بنابراین در طراحی آن باید نکات بسیار زیادی رعایت شود تا بتواند مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کند و از طریق سبب افزایش هرچه بیشتر درآمد فروشندگان شود.

از مهمترین مزیت های ساخت و طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

- ساخت اپلیکیشن سوپرمارکت به مشتریانتان این امکان را می دهد که در هر لحظه و هر مکانی بتوانند لیست محصولات شما را در جیب خود داشته باشند.

- اپلیکیشن های سوپرمارکتی باعث می شود که مشتریان شما تنها با استفاده از تلفن همراه خود محصولات شما را مشاهده و نظرات کاربران را درباره محصولات مورد نظر مطالعه نمایند.

- امکان مقایسه راحت و بدون دردسر قیمت محصولات مشابه از دیگر مزیت های طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت می باشد.

- افزایش رضایت مشتری و فروش محصولات بیشتر

 

در ساخت اپلیکیشن سوپرمارکت آنلاین باید به چه نکاتی توجه شود؟

همانطور که در بخش قبلی گفتیم، طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت به شما برای جذب بیشتر مشتری کمک زیادی می کند و باعث می شود که بتوانید ارتباط بهتر و راحت تری با مشتریان بالقوه و بالفعل خود برقرار نمایید. برقرای ارتباط راحت با مشتریان، مستلزم این است که اپلیکیشن مورد نظر از سرعت بالا و کاربری ساده ای برخوردار باشد، تا همه مشتریان و با هر میزان سوادی بتوانند از اپلیکیشن مورد نظر استفاده کنند.

از آنجایی که تعداد قابل توجهی از مشتریان هنوز هم به پرداخت آنلاین اطمینان ندارند و ترجیح می دهند که هزینه محصولات خریداری شده را در محل پرداخت کنند، بنابراین اپلیکیشن سوپر مارکت باید به نحوی طراحی شود که مشتری بتواند این گزینه را انتخاب کند.

به هیچ عنوان نمی توان از تاثیری که زیبایی ظاهری و حرفه ای یک اپلیکیشن بر جذب مشتری می گذارد، غافل شد. به همین دلیل زیبا و حرفه ای بودن یک اپلیکیشن سوپرمارکتی یکی دیگر از ویژگی هایی است که حتماً باید از آن برخوردار باشد.

علاوه بر موارد گفته شده، طبقه بندی محصولات در دسته های جداگانه به نحوی که مشتری بتواند به راحتی و در مدت زمان کوتاهی محصول مورد نظر خود را انتخاب کند، یکی دیگر از ویژگی هایی است که یک اپلیکیشن های سوپرمارکتی باید دارا باشند.

 

ساخت اپلیکیشن فروشگاهی

 

عوامل موثر بر هزینه طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت مانند طراحی وب سایت ها نیاز به هزینه دارد که در ادامه به بررسی چند مورد از عوامل موثر بر هزینه طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت می پردازیم:

- طراحی اپلیکیشن توسط یک تیم یا یک فرد: تا جایی که میتوانید، سعی کنید که قرارداد طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت خود را با یک تیم که در یک مکان ثابت و مشخصی مشغول به کار هستند، ببندید. اگرچه این کار در مقایسه با واگذاری ساخت اپلیکیشن سوپرمارکت به یک فرد، نیاز به هزینه بیشتری دارد، اما در آینده شما نیاز به پشتیبانی دارید و به همین باید از حضور یک تیم حرفه ای و معتبر در کنار خود اطمینان داشته باشید.

- قیمت های کارشناسی شده: به هیچ عنوان قیمت بالا برای ساخت اپلیکیشن سوپرمارکت، نشان دهنده کیفیت و قیمت پایین آن نشان دهنده بی کیفیت بودن آن نمی باشد. بلکه تنها قیمت کارشناسی شده عاملی است که می تواند منجر به تولید و عرضه یک اپلیکیشن سوپر مارکت با کیفیت و کاربردی شود. از این رو آشنایی با مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن سوپرمارکت اهمیت زیادی دارد.

- نیتیو و یا هیبرید بودن اپلیکیشن: در حال حاضر اپلیکیشن ها به 2 صورت نیتیو و هیبرید طراحی می شود که طراحی اپلیکیشن نیتیو در مقایسه با نوع هیبرید نیاز به هزینه بیشتری دارد که کیفیت خروجی اپلیکیشن های نیتیو ارزش این هزینه را دارد.

 

مراحل طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

در اینجا می خواهیم شما را با گامها و مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن سوپر مارکت آشنا کنیم.

1. تحلیل و بررسی: این گام، اولین و مهمترین گامی است که برای طراحی هر نوع اپلیکیشن باید برداشته شود. تجزیه و تحلیل باید به وسیله تحلیلگران ارشد سیستم مورد نظر صورت گیرد تا بتواند به درستی نیازهای مشتریان را شناسایی و در نهایت نرم افزاری مطابق با همان نیازها و انتظاراتی که دارند به آنها تحویل داده شود.

2. طراحی اختصاصی و رابط کاربری: قبل از طراحی و تولید اپلیکیشن بهتر است گرافیک و رابط کاربری آن توسط یک متخصص باتجربه و حرفه ای انجام شود. این گام برای ارائه طرح کلی و اولیه نرم افزار به منظور اعمال نظر مشتری و تایید نهایی آن اهمیت زیادی دارد. این گام باعث می شود که اپلیکیشن نهایی دقیقاً مطابق با نظر مشتری تولید و از انجام دوباره کاری ها جلوگیری شود.

3. تجربه کاربری ساده و کاربر پسند (یو ایکس): هدف از این گام، طراحی یک اپلیکیشن با کاربری راحت و ساده بوده تا مشتریان در زمان های اولیه استفاده از آن گیج نشوند و به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. بنابراین در این گام، متخصص مربوطه باید تلاش کند که برای نرم افزار مورد نظر، یو ایکس خوبی ایجاد نماید.

4. برنامه نویسی نیتیو و هیبرید: اپلیکیشن نیتیو به نوعی اپلیکیشن گفته می شود که زبان برنامه نویسی آن بر اساس سیستم عامل تلفن همراه انجام می شود. به همین دلیل این نوع اپلیکیشن ها کارایی و امنیت بسیار بالایی دارند. اما در مقابل اپلیکیشن های هیبریدی بر اساس زبان های مخصوص توسعه وب مانند؛ HTML، JavaScript و CSS نوشته می شوند و تنها می توان آنها را در قالب تلفن های همراه هوشمند باز کرد. برنامه نویسی نیتیو سخت از هیبرید بوده و لازم است که برنامه نویسان حرفه ای و سطح بالاتری این کار را انجام دهند.

5. Web Service, API, Back End: در این مرحله باید یک تیم متخصص و حرفه ای بک اند و ای پی آی نرم افزار مورد نظر شما را به صورت اصولی پیاده سازی کند تا با افزایش تعداد کاربران نرم افزار با مشکل و اختلال مواجه نشود.

6. پشتیبانی و ارتقاء پذیری: بعد از طراحی اپلیکیشن و نصب آن توسط مشتریان، ممکن است که آنها از شما امکاناتی را درخواست کنند که باید به نرم افزار اضافه شود. از این رو نرم افزار مورد نظر باید توسط یک تیم متخصص پشتیبانی شود و قابلیت ارتقاء داشته باشد.

 

مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل

 

روش های افزایش درآمد با ساخت اپلیکیشن سوپر مارکت

روش های زیادی وجود دارد که می توانید با کارگیری آنها مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار آنلاین خود جذب کنید. به عنوان مثال یکی از روش ها این است که طرحی بگذارید که بر اساس آن ، مشتریان به تعداد کاربرانی که از طرف آنها به اپلیکیشن افزوده می شوند، می توانند در خرید بعدی خود از تحویل رایگان کالا برخوردار شوند. علاوه بر این، اختصاص دادن مبلغی تخفیف به آن دسته از مشتریانی که بتوانند چند کاربر به اپلیکیشن اضافه کنند نیز یک روش بسیار تاثیرگذار برای جذب مشتری بیشتر می باشد.

 

سفارش ساخت اپلیکیشن سوپرمارکت

در صورت تمایل برای سفارش طراحی اپلیکیشن سوپر مارکت می توانید با مراجعه به این وب سایت و تماس با مشاوران مربوطه از جزئیات دقیق تر و کامل تر این موضوع مطلع شوید و بتوانید با یک مشاوره خوب و سودمند یک اپلیکیشنی داشته باشید تا بتواند همه نیازهای فروشگاه شما را برطرف کند.

 

ساخت اپ فروشگاهی

طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت توسط شرکت کیان تجارت

ما در این مجموعه با گردهم آوردن متخصصانی باتجربه و با استفاده از آخرین و جدیدترین متدهای طراحی و برنامه نویسی آماده هستیم تا اپلیکیشن های مورد نیاز شما سوپرمارکت داران عزیز را به صورت سفارشی و مطابق با نظرات و سفارشات تان طراحی نماییم. شرکت کیان تجارت نمونه کارهای موفقی در زمینه طراحی انواع اپلیکیشن موبایل از جمله اپلیکیش سوپر مارکت دارد. اپلیکیشن تخفیف مارکت جهت سفارش آنلاین اقلام سوپر مارکت با بهترین کیفیت و بهترین قیمت می باشد که از جمله نمونه کارهای موفق شرکت کیان تجارت در این زمینه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09124243876 و یا 02188230063 تماس بگیرید.

نویسنده مدیر | تاریخ به روز رسانی:1399/03/06 13:23:11 | دسته بندی: طراحی اپلیکیشن موبایل

سوالات خود را از ما بپرسید

درج سوال جدید