طراحی اپلیکیشن تماس تصویری

این روزها با طراحی اپلیکیشن پیام رسان و تماس تصویری و نصب چنین نرم افزارهایی بر روی گوشی های هوشمند، سیستم های کامپیوتری و دیگر ابزارهای ارتباطی مانند تبلت، این شرایط را برای تمام کاربران فراهم شده تا برای برقراری ارتباط از ساده ترین روش استفاده کنند. این موضوع آنچنان در بین تمام مردم فراگیر شده است که غالبا بیشتر آنها در هر ساعتی از شبانه روز تمایل دارند بدون هر نوع جابجایی و بدون خروج از منزل با برقراری تماس تصویری جویای احوال دوستان خود باشند و یا از طریق آن کسب و کار خود را رونق ببخشند.

 

چگونگی طراحی اپلیکیشن تماس تصویری

امروزه با ساخت اپلیکیشن تماس تصویری در نمونه های مختلف و کارآیی آنها در سیستم های اندروید و IOS موفقیت های چشمگیری را در تجارت الکترونیک و برقراری ارتباط های دوستانه شاهد هستیم. در دنیایی که تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال پیشروی می باشد بنابراین ساخت اپلیکیشن تماس تصویری در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. این روزها شرکت های فعال در طراحی اپلیکیشن های مختلف موبایل خصوصا اپلیکیشن تماس تصویری سعی می کنند تا نمونه های مختلفی از نرم افزارهای موبایل را برای برقراری تماس های تصویری به صورت گسترده طراحی کنند و شرایطی را به وجود آورند تا به طور همزمان چندین نفر بتوانند با یکدیگر تماس تصویری داشته باشند که همین دسته بندی، اپلیکیشن های تماس تصویری را در سطوح متنوعی از کاربردهای کسب و کار و استفاده های دوستانه قرار داده است.

 

طراحی اپلیکیشن موبایل

 

فاکتورهای مهم برای طراحی اپلیکیشن تماس تصویری

قبل از طراحی اپلیکیشن تماس تصویری باید بدانیم که این نرم افزار می خواهد بر روی سیستم عامل اندروید پیاده سازی شود و یا سیستم IOS؟ در واقع انتخاب هر کدام از این سیستم ها می تواند طراحی نرم افزار تماس تصویری را تحت تاثیر قرار دهد که از جمله این عوامل عبارتند از:

 • هزینه طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن: که غالبا ساخت اپلیکیشن بر روی سیستم اندروید می تواند ارزان تر از سیستم IOS باشد.
 • عرضه به بازار: که به طور حتم عرضه نرم افزارهای اندروید قابلیت انتشار بیشتری را خواهند داشت بنابراین به راحتی در بین دستگاه های مختلف قابلیت جابجایی دارند.
 • میزان کیفیت اپلیکیشن: که معمولا در نرم افزارهای اندروید به دلیل متخصصان بیشتر و عدم قوانین سختگیرانه می تواند در سطح بالاتری قرار گیرد.

مهمترین نکات در طراحی اپ های تصویری

اگر شما به عنوان یکی از متخصصان طراحی اپ در حال فعالیت هستید بهتر است برای خلق کردن یک اپلیکیشن کارآمد به نکات ذیل توجه داشته باشید:

 • اپلیکیشن در نظر گرفته شده را برای کلیه پلتفرم های موجود توسعه دهید.
 • در ساخت اپ های تصویری سعی کنید نوآوری هایی را به کار گیرید.
 • از پیچیدگی های زیاد و سردرگمی های کاربر اجتناب کنید.
 • اپلیکیشن هایی را که مورد پشتیبانی خود قرار داده اید حتما به روز رسانی کنید.
 • زبان های طراحی اپلیکیشن را بشناسید.

ساخت اپلیکیشن تماس

ساده ترین طراحی اپلیکیشن تماس تصویری

در بین نمونه های مختلف از طراحی اپلیکیشن تماس تصویری، اپلیکیشن Google Duo ساده ترین نرم افزاری به حساب می آید که امکان برقراری تماس تصویری را برای هر شخصی فراهم می آورد. این نوع پیام رسان به گونه ای طراحی شده است که شما می توانید پس از تایید کردن شماره همراه خود آن را به کار ببندید و با هر یک از دوستان و نزدیکان که دارای چنین نرم افزاری هستند تماس تصویری برقرار نمایید. جالب است بدانید اپلیکیشن Google Duo دارای یک ویژگی منحصر به فرد با عنوان Knock knock می باشد که کاربران با استفاده از این ویژگی امکان این را دارند تا قبل از اینکه جوابگوی تماس تصویری باشند بتوانند شخصی را که برقرار کننده تماس است به صورت زنده ببینند. این اپلیکیشن، کراس پلتفرم می باشد اما سیستم عامل ios هم می تواند از آن استفاده کند. در این میان ایمو پیام رسان ساده دیگری است که به طور رایگان و با کمترین سرعت اینترنت هم تماس های تصویری را برقرار می سازد.

 

تماس با کارشناس اپ 

 

مهم ترین و محبوب ترین اپ تماس تصویری در دنیا

نرم افزار Google Hangouts به عنوان مهمترین اپلیکیشن جهت برقراری تماس تصویری به شمار می آید. این نوع اپلیکیشن مستقیما به اکانت گوگل اتصال پیدا کرده و این شرایط را فراهم می آورد تا با دعوت دیگران توسط ایمیل بتوان با آنها پیام های صوتی و یا تماس های تصویری برقرار نمود. اگر چه طراحی اپلیکیشن تماس تصویری Google Hangouts از یک شیوه مدرن استفاده کرده است اما به طور همزمان این امکان وجود دارد تا یک کاربر با 10 نفر دیگر تماس تصویری برقرار نماید. البته خوب است بدانید طراحی اپلیکیشن Google Hangouts بیشتر در حوزه کاری مورد استفاده قرار می گیرد و اپلیکیشنی که بیشتر در سیستم های اندروید به کار می رود همان اپلیکیشن Google Duo می باشد. جالب است بدانید برخی از اپلیکیشن های تماس تصویری مانند وایبر قابلیت کد گذاری بر روی پیام های صوتی، متن های ارسالی و همچنین پیام رسان های تصویری را دارد که این موضوع می تواند امنیت یک نرم افزار تماس تصویری را بیش از رقبای خود نماید، از دیگر خصوصیات اپلیکیشن وایبر مسنجر، مخفی کردن گفتگوها با مخاطبین کاربر می باشد.

 

 

ساخت اپلیکیشن

 

معروف ترین نمونه اپلیکیشن تماس تصویری 

اسکایپ از جمله مشهورترین اپلیکیشن هایی است که تقریبا در تمام پلتفرم ها قابلیت برقراری تماس های تصویری را به وجود آورده است و همین موضوع سبب برتری این نرم افزار نسب به دیگر رقبای خود شده است. در واقع مهمترین مزیت اسکایپ وجود برنامه هایی می باشد که این نرم افزار را با هر نوع سیستم عاملی هماهنگ ساخته است. بنابراین شما می توانید با کمک طراحی اپلیکیشن تماس تصویری اسکایپ به طور یکباره با 25 نفر دیگر تماس های تصویری برقرار نمایید، از طرفی دیگر این نرم افزار، به عنوان بهترین طراحی اپ تماس تصویری، امکان ایجاد پیام های متنی را هم فراهم آورده است، همچنین با استفاده از این اپلیکیشن، همگام سازی اکانت های گوگل و همینطور اکانت های مایکروسافت با نرم افزار اسکایپ وجود دارد.

علت موفقیت اپلیکیشن ها، تبلیغات اپلیکیشن است. استفاده از تبلیغات علاوه بر افزایش نصب افزایش به برندسازی نیز کمک می کند. شرکت کیان تجارت علاوه بر طراحی و توسعه اپ، تبلیغات نصب و افزایش دانلود و همچنین بهینه سازی اپ برای مارکت های اپلیکیشن را نیز انجام می دهد.

 

پرکاربردن اپلیکیشن تماس تصویری در دنیا

امروزه پر استفاده ترین اپ تماس تصویری در جهان با نام واتساپ نام گرفته است. این نرم افزار پرکاربرد، اولین بار برای پشتیبانی از پیام های متنی و سرویس های گفتگو کار خود را آغاز کرد. اما از زمانی که فیسبوک این نرم افزار را خریداری کرد با تغییرات به وجود آمده و اپلیکیشن تماس تصویری بالاخره واتساپ به عنوان پرطرفدارترین اپلیکیشن جهت برقراری تماس های صوتی و همچنین تماس های تصویری با یک میلیارد کاربر شناخته شده است. البته فراموش نکنید برخی از اپلیکیشن های تماس تصویری مانند Just Talk اگر چه پیام رسان شناخته شده ای نمی باشد اما این توانایی را دارد تا محیط ظاهری اپلیکیشن را مورد تغییر قرار دهد به این صورت که شما می توانید ضمن برقراری تماس تصویری، نقاشی های جذابی را نیز انجام دهید. این اپلیکیشن به صورت کاملا رایگان در اختیار عموم مردم قرار گرفته است و تنها در برخی حالت ها مانند استفاده کردن از تم ها و دسته دیگری از ویژگی های این نرم افزار باید هزینه هایی پرداخت شود.

 

مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل

 

برخی اپلیکیشن های تماس تصویری ویژه

با توجه به کاربردهای مختلفی که در ساخت اپلیکیشن تماس تصویری دیده می شود برخی از آنها تنها به پیشبرد کسب و کارها اختصاص یافته اند؛ زیرا دسته ای از نرم افزارهای طراحی شده جهت برقراری تماس تصویری امکان شرایط دیگری نظیر:

- تمرکز بر روی اشتراک گذاری فایل ها
- تعداد تماس های همزمان
- بهترین ابزار در کنفرانس ها

را فراهم می آورد. این در حالتی است که اپلیکیشن های مشهوری مانند واتساپ، اسکایپ و حتی Google Duo هم قادر به جایگزینی چنین نرم افزارهای ویژه کسب و کار نیستند، که در این زمینه می توان به اپلیکیشن های دیگری مانند:

- Zoom
- Cisco
- Webex
- Meetings
- GoToMeeting

اشاره داشت که تنها برای ملاقات های اینترنتی کاری استفاده می شوند و نمی توانند برای برقراری تماس های تصویری شخصی گزینه مناسبی باشند.

 

طراحی اپلیکیشن موبایل در کیان تجارت

 

اپ تماس تصویری 

 

مزایای طراحی طراحی اپلیکیشن برای تماس تصویری

اپلیکیشن اختصاصی سیستم IOS یا همان کاربران آیفون که با نام FaceTime نام گرفته است یک نرم افزار کاملا خصوصی است که جهت برقراری تماس های تصویری طراحی شده است تنها برای سیستم های موبایل اپل قابل استفاده می باشد. این نوع اپلیکیشن در کمترین زمان با رفع تمام موانع با کیفیت ترین تماس های تصویری را برقرار می سازد. اپلیکیشن Viber نمونه دیگری از طراحی اپلیکیشن تماس تصویری است که علاوه بر تماس های ویدیویی این شرایط امکان پذیر است تا برای دیگر مخاطبین خود استیکر، عکس و یا هر نوع پیام صوتی و اعلام موقعیت مکانی خود را ارسال کنید. پس به طور کلی اپلیکیشن وایبر یک نرم افزار چند منظوره است که مانند دیگر اپلیکیشن های تماس تصویری می تواند مزایای زیادی از قبیل:

 • خدمات رسانی بهتر
 • دسترسی آسانتر در موقعیت های مختلف
 • بالا بردن افزایش ارتباط
 • تعامل دو طرفه با مشتریان
 • توسعه موقعیت تجاری
 • کم هزینه بودن نسبت به هر نوع مکالمه تلفنی
 • امنیت و سرعت بالا
 • به روز رسانی شده و منظم
 • ایجاد اشتراک گذاری
 • و... را دارد.

شرکت کیان تجارت شریف در زمینه طراحی اپلیکیشن های مختلف و همینطور اپلیکیشن تماس تصویری فعالیت می کند و نمونه کارهای موفقی در زمینه طراحی انواع اپلیکیشن موبایل  دارد. برای مشاهده نمونه کارها اینجا کلیک کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09128943816 و یا 02188230063 تماس بگیرید.

تا اینجا چطور بود ؟

نتایج نظرسنجی ( ۳۶ ) ۳.۱ / ۵

tel

اینستاگرام

@kiantc

tel

تماس با ما

۰۲۱-۸۸۲۳۰۰۶۳

comments

پرسش و پاسخ

پرسش مورد نظر خود را مطرح نمایید

پرسش و پاسخ

question circle

برای ساخت اپ طراحی اولیه ui با خودمون باشه شما برنامه نویسی می کنید؟

Generic placeholder image

گرافیست های تیم کیان تجارت ui را همانطور که کارفرما بخواهد طراحی می شود. اما اگر کارفرما طرحی داشته باشد که از نظر تجربه کاربری خوب باشد و از نظر فنی مشکلی برای اجرا و پیاده سازی نداشته باشد، تیم کیان تجارت اپ را طراحی می کند. 

 

 
question circle

با سلام خسته نباشید میتونم یک برنامه پیام رسان بسازیم؟ ????

Generic placeholder image

سلام خدمت شما دوست عزیز، بله شما می تونید با شماره 09128943816 تماس بگیرید یا شماره خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان اپلیکیشن تیم کیان تجارت با شما تماس بگیرند.

question circle

سلام ما یک شرکت داریم که تو زمینه ارتباطات درحال فعالیت هستیم و تصمیم به طراحی اپلیکیشن تماس تصویری داریم. میخواستم شرایط همکاری با شرکت شما رو بدونم و اینکه نحوه طراحی اپلیکیشن توسط شرکت شما چطور هست؟

Generic placeholder image

سلام خدمت شما دوست عزیز، ایده بسیار خوبی دارید. برای دریافت جزییات بیشتر در مورد شرایط و نحوه همکاری با تیم کیان تجارت می توانید با شماره 02188693286 و یا 09128943816 تماس بگیرید تا کارشناسان تیم ما شما را مورد نحوه و چگونگی طراحی اپلیکیشن توسط تیم کیان تجارت راهنمایی کنند. همچنین می توانید اینجا نمونه کارهای اپلیکیشن که توسط تیم کیان طراحی شده است مشاهده نمایید. 

question circle

سلام، ما یک شرکت بین المللی هستیم و برخی از نیروهای ما خارج از کشور هستند. برای جلسات نیاز به تماس تصویری و ودیو کنفرانس داریم. تصمیم گرفتیم که یک اپلیکیشن اختصاصی برای شرکت داشته باشیم. چطور می تونیم با شرکت شما همگکاری داشته باشیم؟

Generic placeholder image

سلام خدمت شما دوست عزیز، برای انجام طراحی اپلیکیشن به جزییات دقیق تری نیاز داریم که با آنچه شما می خواهید در اپلیکیشن داشته باشید شما را راهنمایی کنیم. بهتر است که شما با کارشناسان اپلیکیشن کیان تجارت جلسه تلفنی یا حضوری داشته باشید. برای همین لطفا با شماره 02188230063 یا 09128943816 تماس بگیرید.

درخواست طراحی اپلیکیشن

درخواست مشاوره طراحی اپلیکیشن