تبلیغات در یوتیوب you tube

یوتیوب با بیش از دو میلیارد بازدیدکننده در ماه، جایگاه دوم را در بین محبوب ترین موتورهای جستجو به خود اختصاص داده است. قرار دادن تبلیغات ویدیویی جذاب در سراسر پلتفرم می تواند آگاهی از برند را افزایش دهد و باعث افزایش کلیک شود. از طرفی دیگر، قابلیت های قوی برای هدف قرار دادن مخاطب و انواع فرمت های تبلیغاتی، انتخاب های زیادی را برای افرادی با بودجه ها و اهداف مختلف فراهم می کند. اگر می خواهید با انواع تبلیغات در یوتیوب ، نحوه تبلیغ در یوتیوب و نکات لازم برای ایجاد تبلیغات یوتیوب موفق آشنا شوید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

 

تبلیغات یوتیوب


انواع تبلیغات در یوتیوب

در یوتیوب، تبلیغات مختلفی نمایش داده می شود و هرکس با هر بودجه ای می تواند یکی از این نوع تبلیغات را برای نمایش در گوگل انتخاب کند. در ادامه این مقاله، به معرفی ۵ نوع تبلیغ در گوگل می پردازیم.


تبلیغات غیر ویدئویی

یوتیوب، امکان نمایش تبلیغات غیر ویدئویی را فراهم کرده که معمولا (چه در نتایج جستجو یا هنگام پخش ویدیوی دیگر) در کنار محتوای مربوط به آن، نشان داده می شوند. با وجود این، گاهی اوقات یوتیوب اشتباه می کند و ویدیوی شما را در کنار محتوایی که به تبلیغ ارتباطی ندارد نشان می دهد. همانند تبلیغات Discovery که در ادامه توضیح خواهیم داد، فقط زمانی پول دریافت می کنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند. دو نوع تبلیغات غیر ویدئویی در یوتیوب وجود دارد:

تبلیغات نمایشی: این موارد در نوار کناری سمت راست و زمانی که مردم در حال تماشای ویدیو هستند نشان داده می شوند و شامل یک تصویر، متن و یک فراخوان برای اقدام (CTA) می شوند.

تبلیغات همپوشانی درون ویدیویی: این نوع تبلیغات در بالای محتوای ویدیویی موجود حاصل از کانال های درآمدزایی یوتیوب نمایش داده می شوند.
هزینه تبلیغات غیر ویدیویی، هم برای ایجاد و هم برای نمایش، بسیار ارزان تر از تبلیغات ویدیویی است؛ بنابراین برای برندهایی که بودجه کمی دارند اما می خواهند از مزایای تبلیغات ویدیویی در یوتیوب بهره ببرند، ایده آل هستند.

تبلیغ در یوتبوب


تبلیغات اکتشافی یاDiscovery

تبلیغات اکتشافی با دیگر  انواع تبلیغات در یوتیوب که در دل ویدئویی دیگر نمایش داده می شوند کمی متفاوت است. به جای پخش شدن تبلیغ در ابتدا یا وسط ویدیوهای دیگر، آنها در کنار نتایج جستجوی ارگانیک یوتیوب نشان داده می شوند و شامل سه خط متن و یک تصویر کوچک هستند. وقتی بیننده ای روی تبلیغ کلیک کند به صفحه ویدیوی شما یا کانال یوتیوب شما هدایت می شود. شما فقط زمانی پول دریافت می کنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند.
این نوع تبلیغات یوتیوب برای رقابت با محتواهای مشابه و به اشتراک گذاری ویدیوهای مرتبط و با کیفیت بالا در زمینه موضوعات خاص مناسب هستند.


تبلیغات ویدیویی درون ویدئو و  قابل رد کردن (skippable in-stream video ads)

این تبلیغات قبل از پخش یا در طول پخش یک ویدیو نمایش داده می شوند و به بینندگان این فرصت را می دهند که پس از پنج ثانیه تبلیغ را «رد یا  Skip» کنند. شما فقط زمانی پول دریافت می کنید که کاربران ۳۰ ثانیه اول تبلیغ را تماشا کنند، کل آن را تماشا کنند یا با کلیک کردن با تبلیغ شما تعامل داشته باشند. به طور کلی، تنها در صورتی پول دریافت می کنید که دکمه Skip را نزنند.

تبلیغات ویدئویی skippable in-stream حداقل باید ۱۲ ثانیه باشند، اما این چند ثانیه اول است که بسیار مهم و با ارزش است؛ چون شما فقط پنج ثانیه فرصت دارید تا توجه بینندگان را جلب کنید و آنها را متقاعد کنید که زمان بیشتری را صرف تماشای ویدئو کنند. تبلیغات ویدئویی در یوتیوب یک فرصت طلایی برای تبلیغات اپلیکیشن در اختیار شما گذاشته است. به راحتی می توانید با انجام تبلیغات در یوتیوب علاوه بر افزایش نصب اپلیکیشن به شناخته شدن برند خود نیز کمک می کنید.

این نوع تبلیغات در یوتیوب برای افزایش دسترسی کاربران و دیده شدن برند بسیار مفید هستند؛ به خصوص اگر ویدیویی قوی با شروعی جذاب داشته باشید. این نوع تبلیغات به شما کمک می کنند که نوع محتوای تبلیغ خود را مشخص کنید و توجه مخاطبان هدف خود را از همان ابتدا جلب کنید. علاوه بر این، این دسته از تبلیغات برای برندهایی که می خواهند نرخ ترافیک و تبدیل ها را افزایش دهند به کار می آیند؛ زیرا شما فقط زمانی پول دریافت می کنید که بیننده روی تبلیغ کلیک کند.

 

تبلیغات یوتیوب


تبلیغات ویدیویی درون ویدئو و  غیرقابل رد کردن (Non-skippable in-stream video ads)

فرهنگ مسدود کردن تبلیغات رایج است و ۷۶ درصد مردم به طور خودکار تبلیغات را رد می کنند حتی اگر به آن علاقه مند باشند. تبلیغات ویدیویی Non-skippable in-stream به شما این فرصت را می دهد تبلیغاتی را قبل از پخش یا حین پخش ویدئو به نمایش بگذارند که بینندگان نمی توانند آن را رد کنند. از آنجایی که کاربران نمی توانند تبلیغ را رد کنند، به ازای هر بازدید (به ازای هر شخصی که تبلیغ را می بیند) و به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید مبلغی دریافت می کنید. این تبلیغات باید ۱۵ ثانیه بوده و بسیار جذاب و قوی باشند تا توجه مخاطبان را جلب کند.
این دسته از تبلیغات برای افزایش آگاهی از برند مفید هستند؛ اگر یک پیام خلاقانه یا بسیار قوی دارید که می تواند توجه بیننده را ظرف ۱۵ ثانیه جلب کند استفاده از این نوع تبلیغات در یوتیوب ایده ال خواهد بود.تبلیغات بامپر (Bumper) در یوتیوب

درست مثل تبلیغات ویدیویی Non-skippable in-stream ، تبلیغات بامپر را می توان قبل از پخش یا در اواسط پخش ویدئو نمایش داد و نمی توان آنها را رد کرد. تنها تفاوت این دو تبلیغ در این است که این تبلیغات در شش ثانیه و بسیار کوتاه تر هستند. در این نوع تبلیغ نیز، شما به ازای دیده شدن تبلیغ مبلغی پول دریافت می کنید.
این نوع تبلیغات در یوتیوب برای افزایش آگاهی از برند با انتقال پیام های کوتاه و سریع مفید هستند. زمانی که گوگل ۳۰۰ تبلیغ بامپر را تجزیه و تحلیل کرد، دریافت که در به خاطر سپردن تبلیغات و نام برند تاثیری ۹۰ درصدی ایجاد کرده است.


چگونه در یوتیوب تبلیغ کنیم؟

اگر علاقه دارید که در یوتیوب فعال باشید و از آن درآمد کسب کنید، نگران نباشید. در ادامه این مقاله، نحوه تبلیغ در یوتیوب و کسب درآمد از آن را فرا می گیرید.


یک حساب گوگل ادز ایجاد کنید

اگر در حال حاضر یک حساب گوگل ادز مرتبط با برند تجاری خود ندارید، با انجام این کار شروع کنید. این نقطه شروع اجرای تبلیغ در یوتیوب است.


یک تبلیغ ویدیویی یا کمپین تبلیغاتی جدید ایجاد کنید
•    روی گزینه Video به عنوان نوع کمپین تبلیغاتی خود کلیک کنید.
•    هدف کمپین خود را انتخاب کنید (سرنخ ها، جذب ترافیک وب سایت، بررسی محصول و برند، یا افزایش آگاهی و دسترسی به برند).
•    ویدیوی خود را آپلود کنید (گوگل، نکاتی را درباره بهترین زمان اجرا برای هدف کمپین انتخابی شما ارائه می دهد).


مخاطبان هدف خود را انتخاب کنید

گوگل گزینه های قدرتمندی برای هدف قرار دادن مخاطب دارد که به بهبود تبلیغات در یوتیوب کمک می کنند. با استفاده از ابزارهای گوگل می توانید روی افرادی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید، تمرکز کنید. مخاطبان هدف خود را با بر اساس موارد زیر انتخاب کنید:


•    جمعیت شناسی: از جمله سن، جنسیت، محل سکونت، درآمد خانوار، عنوان شغل.
•    مرحله زندگی: صاحبان خانه، دانشجویان، والدین، نوجوانان، کودکان.
•    علایق: موضوعات و کلمات کلیدی که افراد از آن ها هنگام جستجوی چیزهایی که به آنها علاقه دارند استفاده می کنند (گوگل از رفتار گذشته بازدیدکنندگان هنگام جستجو برای یافتن بازدیدکنندگان علاقه مند به تبلیغات و محتوای شما استفاده می کند).
•    بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ: افرادی را هدف قرار دهید که قبلا با ویدیوهای دیگر شما تعامل داشته اند، اقدام خاصی در وب سایت شما انجام داده اند یا در لیست مشترکین ایمیل شما هستند.
بودجه خود را مشخص کنید
•    استراتژی هزینه خود را انتخاب کنید. استراتژی بر اساس نوع کمپین، اهداف و اینکه آیا می خواهید نرخ تبدیل ها، کلیک ها یا بازدیدهای بیشتری داشته باشید مشخص می شود.
•    بودجه خود را انتخاب کنید. بودجه روزانه یا کل مبلغی را که می خواهید برای کمپین خرج کنید انتخاب کنید.
•    تاریخ شروع و پایان کمپین تبلیغاتی خود را انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که چه زمانی می خواهید تبلیغات شما در یوتیوب نمایش داده شوند و چه زمانی می خواهید متوقف شوند.

اگر به هر دلیلی شخصا امکان تبلیغات در یوتیوب را ندارید و کار کردن با حساب کاربری گوگل ادز برای شما کار سختی می باشد میتوانید با کارشناسان تبلیغات گوگل ما تماس بگیرید.

 

تبلیغات در یوتیوب با گوگل ادز


تبلیغات در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟

میانگین درآمد از تبلیغات در یوتیوب برای هر بازدید بین ۳ و ۱۰ سنت متغیر است و تعداد بازدیدها در تعداد کل بینندگان شما محاسبه می شود. برای درک بهتر این موضوع، با رسیدن به ۱۰۰۰۰۰ بازدیدکننده تبلیغ، حدود ۲۰۰۰ دلار درآمد کسب می کنید.


مشخصات تبلیغات یوتیوب

در ادامه، همه چیزهایی که باید در مورد ابعاد و مشخصات ویدیوهایی که شرایط نمایش در تبلیغات یوتیوب دارند را ذکر می کنیم.
هر دوی تبلیغات ویدئویی داخل ویدئو و قابل رد کردن و غیرقابل رد کردن و تبلیغات بامپر ابتدا می بایست به صورت ویدیوهای معمولی ویدئو آپلود شوند و مشخصات محتوای استاندارد یوتیوب را داشته باشند.


در تبلیغات Discovery باید موارد زیر را رعایت کنید:

•    فرمت فایل: AVI، ASF، QuickTime، Windows Media، MP4 یا MPEG
•    کدک ویدیو: H.264، MPEG-2، یا MPEG-4
•    کدک صوتی: AAC-LC یا MP3
•    نسبت تصویر: ۱۶:۹ یا ۴:۳ توصیه می شود، اما یوتیوب به طور خودکار بسته به نسبت تصویر و دستگاه، فایل را تطبیق می دهد.
•    نرخ فریم: ۳۰ فریم در ثانیه
•    حداکثر اندازه فایل: ۱ گیگابایت برای تبلیغات Discovery


نکاتی برای ایجاد و اجرای موفق تبلیغات در یوتیوب

در ادامه، نکات مهمی که برای داشتن تبلیغاتی موفق در یوتیوب باید به خاطر بسپارید و آن ها را انجام دهید ذکر می کنیم.


یک CTA یا فراخوان برای عمل در تبلیغات خود بگنجانید

با یک فراخوان برای عمل واضح و مختصر مانند دانلود یک گزارش، بازدید از وب سایت شما، یا ثبت نام برای یک نسخه آزمایشی رایگان را به تبلیغات در یوتیوب اضافه کنید و به بینندگان بگویید که چه کاری می خواهید انجام دهند.


مخاطبان خود را بشناسید

دیدگاه بسیار روشنی درباره افرادی که می خواهید هدف قرار دهید داشته باشید و اطلاعات دقیق درباره علایق، چالش ها و اهداف آنها داشته باشید. برای هر بخش از مخاطبان خود پرسونای مشتری ایجاد کنید و برای هر یک از آن بخش ها تبلیغاتی بسازید.


کپشن های با کیفیت اضافه کنید
همه یوتیوب را با صدا تماشا نمی کنند. روی کپشن های با کیفیت سرمایه گذاری کنید و آن ها را روی تبلیغات در یوتیوب قرار دهید تا برای همه قابل دسترسی باشند.


تصاویری جذاب و چشم نواز ایجاد کنید
یوتیوب یک کانال بصری است و به همین دلیل لازم است که ویدیوهای شما بسیار با کیفیت بالا و متفاوت باشند. از یک نرم افزار ویرایش یا برنامه ویرایش استفاده کنید تا ویدئوی خود را تاثیرگذارتر و تبلیغات خود را عالی و زیبا جلوه دهید.


به جذب سریع مخاطب توجه کنید

شما چند ثانیه فرصت دارید که بینندگان را جذب و درگیر کنید. در نتیجه، هر ثانیه اهمیت دارد. از زمان تبلیغات خود به بهترین شکل استفاده کنید و تبلیغات مرتبط، سرگرم‎ کننده یا آموزشی بسازید.


به تجزیه و تحلیل یوتیوب، توجه زیادی داشته باشید

داده های تبلیغات در یوتیوب و گوگل آنالیتیکس به شما می گوید چه چیزی خوب است و چه چیزی خوب نیست. به عنوان مثال، اگر زمان تماشای ویدئو به ویژه کم است، ممکن است لازم باشد ابتدا روی تبلیغات خود دوباره کار کنید تا جذاب تر شوند.


انواع تبلیغات در یوتیوب را ترکیب و با هم تطبیق دهید

احساس نکنید که باید به یک نوع تبلیغ بچسبید. چند نوع مختلف را در کمپین خود امتحان کنید تا ببینید کدام یک به بهترین وجه مشتریان احتمالی شما را جذب می کند.


از بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ برای حفظ مشتریان و مخاطبان خود استفاده کنید

کمپین های ریمارکتینگ را در کنار کمپین های جذب مشتری اجرا کنید تا با مشتریان فعلی یا کسانی که در حال حاضر شما را می شناسند ارتباط خود را حفظ کنید.


نتیجه گیری

تبلیغ در یوتیوب برند تجاری شما را در معرض دید میلیون ها نفر قرار می دهد که فعالانه در حال جستجوی موضوعات مربوط به صنعت شما هستند. از قابلیت های هدف گیری قدرتمند و انواع قالب های تبلیغاتی برای ارتباط با مشتریان جدید، افزایش آگاهی از برند و هدایت ترافیک به سایت خود نهایت استفاده را ببرید و بر تعداد مشتریان و کاربران خود بیفزایید.

تا اینجا چطور بود ؟

نتایج نظرسنجی ( ۱ ) ۵ / ۵

tel

اینستاگرام

@kiantc

tel

تماس با ما

۰۲۱-۸۸۲۳۰۰۶۳

comments

پرسش و پاسخ

پرسش مورد نظر خود را مطرح نمایید

درخواست تبلیغات گوگل

درخواست مشاوره تبلیغات گوگل