10 ترفند ایجاد استوری اینستاگرام + حرفه ای استوری بسازید

10 ترفند ایجاد استوری اینستاگرام + حرفه ای استوری بسازید

اگر شما هم محتواهای مربوط به ترفندهای اینستاگرام را دنبال کرده باشید حتما از دیدن تعداد زیادی از این محتواها خسته شده اید. محتواهای تکراری زیادی در این زمینه وجود دارند ولی ما قصد داریم چند ترفند ایجاد استوری اینستاگرام جدید و عالی را در این مطلب به شما آموزش دهیم که یادگیری آنها می ‌تواند بسیار مفید باشد.

این یک اصل ساده ریاضی است که اگر یک عکس به اندازه هزار کلمه متن ارزش داشته باشد آنگاه یک استوری اینستاگرام می تواند به اندازه میلیون ها کلمه ارزشمند باشد. به همین علت نیز باید با این چند ترفند ایجاد استوری اینستاگرام آشنا شوید تا بتوانید استوری های زیبایی را طراحی کنید.

روزانه 500 میلیون نفر از استوری های مختلف اینستاگرام دیدن می کنند. در سال 2021 ویژگی ها و امکانات بیشتری برای ایجاد استوری اینستاگرام اضافه شده است. استفاده از این ترفندهای ایجاد استوری اینستاگرام باعث می شود تا شما ضمن صرفه جویی در زمان خود به صورت کاملا حرفه ای استوری های خود را بسازید.

خدمات اینستاگرام کیان تجارت شما را در جهت مدیریت هرچه بهتر صفحه شما کمک می کند. برای دریافت خدمات اینستاگرام کیان تجارت با شماره 88230063 برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

 از پس زمینه های الگو دار برای ساخت پست استفاده کنید.

آیا لازم است که برای تمامی پست هایی که می سازیم یک پس زمینه سفارشی در استوری اینستاگرام اضافه کنیم؟ قطعا چنین چیزی لازم نیست ولی مانند رژ لب که در یک جلسه خاص باعث  جذابیت بیشتر می شود پس زمینه های الگو دار در استوری برای به اشتراک گذاشتن پست ها نیز می توانند جذابیت های استوری شما را افزایش دهند.

 

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. پستی که قصد به اشتراک گذاشتن آن را دارید انتخاب کنید و از آن اسکرین شات گرفته و برش دهید تا تنها تصویر پست باقی بماند.
 2. حالا روی نماد هواپیمای کاغذی کلیک کنید و گزینه اضافه کردن پست به استوری اینستاگرام را انتخاب کنید.
 3. حال تصویر پست را بکشید تا تمام صفحه را دربرگیرد. این کمک می کند تا افراد راحت تر بتواند برای بازدید پست برروی عکس کلیک کنند.
 4. در ادامه camera roll گوشی خود را باز کرده و الگوی پس زمینه دلخواه خود را انتخاب کنید.
 5. بعد از انتخاب پس زمینه اسکرین شات پست را روی آن قرار داده و استوری خود را بارگذاری کنید.

با استفاده از این ترفند ایجاد استوری اینستاگرام به راحتی می توانید بازخورد پست های خود را چند برابر کنید.

 

اضافه کردن لینک به استوری برای ایجاد استوری اینستاگرام

متاسفانه امروزه قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام تنها برای افرادی که بیش از ده هزار دنبال کننده دارند امکان پذیر است. با این حال زمانی که به این تعداد فالوور رسیدید می توانید در هر استوری اینستاگرام خود یک لینک قرار دهید چرا که احتمال کلیک کردن روی لینک توسط کاربران در استوری اینستاگرام بسیار بیشتر است.

اضافه کردن لینک به استوری برای ایجاد استوری اینستاگرام

برای قرار دادن لینک در زمان ایجاد استوری اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. مطمئن شوید که ده هزار یا بیشتر دنبال کننده دارید.
 2. یک استوری جدید ایجاد کنید.
 3. روی آیکون لینک در بالای صفحه کلیک کنید.
 4. شما می توانید لینک ویدئوهای IGTV یا لینک یک سایت را در این بخش قرار دهید.
 5. روی Done کلیک کنید. حال یک پیغام Call to Action Added برای شما ظاهر می شود که باید آن را تایید کنید.
 6. اگر شما نیاز دارید تا لینک را ویرایش یا حذف کنید می توانید مجددا روی آیکون لینک کلیک کرده و این کار را انجام دهید.

 

اضافه کردن لینک به استوری بدون نیاز به 10 هزار دنبال کننده با استفاده از IGTV

اگر حساب کاربری شما تایید نشده یا هنوز 10 هزار دنبال کننده ندارید می توانید از روش زیر برای اضافه کردن لینک در زمان ایجاد استوری اینستاگرام استفاده کنید:

اضافه کردن لینک به استوری بدون نیاز به 10 هزار دنبال کننده با استفاده از IGTV

 

 1. یک ویدئوی IGTV ایجاد کنید که توجه کاربران را به خود جلب کند. در عنوان این ویدئو بنویسید که برای دریافت لینک روی ویدئو کلیک کنند.
 2. حال می توانید لینک مدنظرتان را به عنوان کپشن ویدئو قرار دهید.
 3. این ویدئو را در کانال IGTV صفحه اینستاگرام خود قرار دهید.
 4. بخش استوری های اینستاگرام خود را باز کنید.
 5. روی آیکون لینک در بالای صفحه کلیک کنید.
 6. گزینه + IGTV Video را انتخاب کنید.
 7. در گام آخر نیز ویدئویی که ساخته اید و لینک خود را روی آن قرار داده اید را انتخاب کنید.

 

برای ایجاد استوری اینستاگرام از رنگ پس زمینه ثابت استفاده کنید

برای ایجاد استوری اینستاگرام از رنگ پس زمینه ثابت استفاده کنید

 

پس زمینه های گرادیات می توانند گزینه بسیار خوبی برای ایجاد استوری های اینستاگرام باشند ولی گاهی اوقات شما چیزی برای گفتن دارید که قصد دارید بسیار شیک و مرتب و تمیز به نظر برسد. در چنین شرایطی می توانید از پس زمینه های ثابت برای ایجاد استوری اینستاگرام استفاده کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. روی نماد طراحی و نقاشی در صفحه استوری کلیک کنید.
 2. در پالتی که برای شما ظاهر می شود یک رنگ را انتخاب کنید. برای مشاهده رنگ های بیشتر انگشت خود را به سمت راست بکشید یا این که روی یک رنگ انگشت خود را نگه دارید تا طیف رنگی آن برای شما ظاهر شود.
 3. بعد از انتخاب رنگ انگشت خود را روی صفحه قرار داده و برای مدت زمان 2 الی 3 ثانیه نگه دارید تا صفحه شما رنگی شود.

 

استوری های خود را با گروه خاصی از افراد به اشتراک بگذارید

استوری های خود را با گروه خاصی از افراد به اشتراک بگذارید

 

زمانی که افرادی از قبیل رئیستان، همکارانتان، عمو یا افراد دیگر شما را در اینستاگرام دنبال می کنند معمولا شما نمی توانید استوری های خاصی که در نظر دارید را با آنها به اشتراک بگذارید. ویژگی Close Friends در اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا یک گروه صمیمانه تر از دوستانتان در اینستاگرام را انتخاب کنید و استوری های خاص خود را با آنها به اشتراک بگذارید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد پروفایل اینستاگرام خود شده و روی آیکون سه خط افقی در قسمت بالا کلیک کرده و گزینه Close Friends را انتخاب کنید.
 2. کاربران مدنظر خود را انتخاب کنید و روی گزینه افزودن کلیک کنید. برای حذف هریک از این افراد نیز می توانید وارد لیست خود شده و گزینه حذف کاربران را انتخاب کنید.
 3. حال بعد از ایجاد استوری اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن آن گزینه Close Friends را انتخاب کنید تا تنها برای این لیست از افراد به اشتراک گذاشته شود.

 

استوری های اینستاگرام را به صورت پیشرفته زمان بندی کنید

استوری های اینستاگرام را به صورت پیشرفته زمان بندی کنید

 

همه ما می دانیم که استوری های اینستاگرام باید به صورت ناگهانی ضبط شوند ولی آیا این به آن معناست که شما باید تمام طول روز را مشغول این کار باشید و کار و زندگی خود را رها کنید؟ خوشبختانه این امکان برای شما فراهم شده است تا استوری های خود را از قبل ضبط کنید و زمان بندی مشخصی را برای به اشتراک گذاشتن آنها مشخص کنید. این کار با استفاده از داشبورد Hootsuite صورت می گیرد.

 

استوری های دنباله دار یک ترفند مهم برای ایجاد استوری اینستاگرام

استوری های دنباله دار یک ترفند مهم برای ایجاد استوری اینستاگرام

 

شما می توانید از یک تصویر خاص برای ایجاد استوری های دنباله دار استفاده کنید. اضافه کردن عناصر جدید به یک پایه تصویر خاص می تواند جذابیت های زیادی را در ایجاد استوری اینستاگرام به وجود بیاورد. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. یک استوری به صورت تصویر، ویدئو، متن یا استیکر ایجاد کنید.
 2. قبل از این که آن را آپلود کنید روی آیکون سیو کلیک کنید تا ترکیبی که ایجاد کرده اید در بخش camera roll گوشی شما ذخیره شود.
 3. در استوری جدید وارد بخش camera roll شوید و پایه تصویر استوری اول خود را بارگذاری کنید. در ادامه شما می توانید عناصر جدید را نیز به آن اضافه کنید. شما می توانید بارها و بارها این کار را ادامه دهید.

 

استوری هایی جهت کنجکاو کردن فالورها بسازید

استوری هایی جهت کنجکاو کردن فالورها بسازید

 

با کمک ابزار پاک کن می توانید بخش هایی از یک تصویر را حذف کنید تا دنبال کننده های شما آن را کشف کنند. این ترفند ایجاد استوری اینستاگرام می تواند به شما کمک کند تا تعامل فالوورهای خود را چند برابر کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا یک صفحه خالی که تنها عکستان در آن قرار دارد را باز کنید و کل آن را رنگی کنید.
 2. حال با استفاده از ابزار پاک کن بخش هایی از آن را پاک کنید.
 3. روی گزینه ذخیره کلیک کنید و آن را ذخیره کنید. حالا این کار را چندین بار ادامه دهید تا چندین عکس که در هر یک بخش های بیشتری نسبت به قبلی مشخص است را ایجاد کنید.
 4. بعد از جمع آوری این عکس ها می توانید اقدام به ایجاد استوری اینستاگرام خود کرده و این عکس ها را در آن قرار دهید.

تا اینجا چطور بود ؟

نتایج نظرسنجی ( ۲ ) ۳ / ۵

مقالات مرتبط

comments

پرسش و پاسخ

پرسش مورد نظر خود را مطرح نمایید