نکات مهمی که برای طراحی سایت گردشگری باید بدانید

اگر به تجارت در زمینه گردشگری علاقه مند هستید، می‌دانید که اینترنت یکی از اولین مکان‌هایی است که مسافران هنگام برنامه‌ریزی تعطیلات خود به آن مراجعه می‌کنند. علاقه مندان به سفر به طور بالقوه اقامتگاه یا بلیت مربوط به مقصد سفر را از شما می‌خواهند. پس مهم است که اطلاعات را به راحتی در اختیار آنها قرار دهید. در متن پیش رو چند نکته مهم در مورد طراحی سایت گردشگری را برایتان تشریح می‌کنیم تا بدانید این نوع فعالیت چقدر بر کسب‌وکار شما تاثیر می‌گذارد.

 

اهمیت و هدف از طراحی سایت گردشگری چیست؟

تجارت‌های مربوط به گردشگری می‌توانند رشد و توسعه یک کشور را به همراه داشته باشند. این مشاغل در ابتدا، با به ارمغان آوردن ارزش و مزایای اقتصادی متعدد و سپس با کمک به ایجاد تصویر و هویت یک کشور، جزو عوامل مهم رشد اقتصادی و فرهنگی هستند. در نتیجه مهم است که امکانات مربوط به آنها در دسترس بوده و البته به خوبی هم استفاده شوند. یکی از این امکانات مهم طراحی سایت برای این نوع کسب‌وکارها است.

شما با طراحی یک سایت مناسب برای فعالیت خود، این پیام را به مشتریان می‌رسانید که با تغییرات روز در دنیا همراه هستید. یک ‌سایت درست طراحی شده، می‌تواند به شما کمک کند تا به‌ عنوان سازمانی حرفه‌ای و قانونی شناخته شوید. فراموش نکنید در دنیای مدرن اگر تنها به حضور فیزیکی خود در بازار کار متکی باشید، برای ادامه فعالیت کمی با مشکل مواجه خواهید شد.

احتمالا این وضعیت را تجربه کرده‌اید که زمان جستجوی یک کسب‌وکار بدون سایت به سمت رقبا متمایل شده و نیاز خود را با آنها برطرف کرده‌اید. همین اتفاق برای مشتریان خودتان هم خواهد افتاد. زمانی که آنها نتوانند خدمات شما را دیده و بررسی کنند، رقیب را ترجیح داده و نقاط درد خود را میان کسب‌وکارهای مشابه برطرف خواهند کرد. پس مهم است که طراحی سایت گردشگری را جدی بگیرید.

با اهمیت به این موضوع، این اصل واضح و مشخص را درک خواهید کرد که اگر مشتریان بیشتری را به سمت کسب‌وکار خود جذب کنید، شاهد افزایش درآمد و دریافت نتیجه مثبت از تلاش‌های مداوم خود خواهید بود. برای دستیابی به چنین هدفی، چند مورد از نکات مهم برای طراحی سایت‌های گردشگری را با هم مرور می‌کنیم.

 

اهمیت و هدف از طراحی سایت گردشگری

 

نکات مهم در طراحی سایت گردشگری

برخلاف هر رسانه دیگری، یک استراتژی طراحی وب گردشگری با موقعیت مناسب، تبادل اطلاعات و ایده‌ها را تسهیل می‌کند. برای همین است که استفاده از کلماتی که می‌نویسید تا تصاویری که ارائه می‌دهید بسیار مهم است. با ایجاد سایتی که برند شما را هم مطلوب و هم متمایز نشان می‌دهد، می‌توانید حس اطمینان را در بازدیدکنندگان ایجاد کنید تا به مشتریان دائم شما تبدیل شوند. برای رسیدن به چنین مرحله‌ای، می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید.

 

- طراحی گرافیک جذاب

طراحی و ساخت سایت با تکیه بر طرح‌های گرافیکی جذاب شروع می‌شود. یک طرح گرافیکی مناسب به بهبود جلوه‌های بصری وب‌سایت شما کمک می‌کنند. این مهم را باید به گونه در نظر بگیرید که فضای سایت در هر بازدید نظر مشتریان را به خود جلب کند. نمایش تصویری ایده آل از فعالیت شما در مقایسه با صفحه تک رنگ که پر از متن است، بیشتر با بازدیدکننده ارتباط برقرار می‌کند. به همین دلیل است که باید زمان انتخاب گرافیست خود برای راه اندازی سایت گردشگری نهایت دقت و وسواس را داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که برای درگیر کردن کاربر با گرافیک سایت، باید آنها را به گونه‌ای ترتیب دهید و از آنها استفاده کنید که پیام برند شما را ارسال کرده و با مشتریان ارتباط موثری برقرار کند. در واقع باید کاربر را به بازدید از سایت خود علاقه مند کنید. استفاده از ریزتعاملات در طراحی سایت گردشگری یکی دیگر از مواردی است که می تواند به جذاب تر شدن سایت شما کمک کند.

 

- تاثیر رنگ در جذابیت سایت گردشگری

این یک امر بدیهی است که بدون پالت و طرح‌های رنگی، طراحی گرافیک معنایی ندارد. هنگامی که به طراحی وب‌سایت خود فکر می‌کنید، استفاده از یک رنگ مناسب با فعالیت و محتواهای خود را فراموش نکنید. مطالعات نشان می‌دهند که افراد در عرض 90 ثانیه ابتدای بازدید از یک سایت، ناخودآگاه درباره آن قضاوت می‌کنند و تا 90 درصد این ارزیابی بر اساس رنگ صورت می‌گیرد. بنابراین به انتخاب رنگ در طراحی سایت توجه ویژه ای داشته باشید.

در نتیجه مهم است که احساس و لحن مناسب خود را القا کرده و بتوانید روی بازاریابی عاطفی کار کنید. زیرا مردم اغلب بر اساس احساسات خود تصمیم می‌گیرند. رنگ‌ها احساسات مختلفی از راحتی و گرما گرفته تا خصومت و خشم را به همه افراد انتقال می‌دهند. طرح‌ها و سایه‌های مختلف در بهبود تجربه کاربری سایت و در انتقال معانی با استفاده از محتوا، نمادهای فرهنگ و غیره نقش مهمی داشته باشند. 

 

- ایجاد صفحات مورد نیاز در سایت

زمان طراحی سایت گردشگری، این اصل را فراموش نکنید که دسترسی راحت به اطلاعات برای مشتری بسیار مهم است. شما باید بتوانید نقشه سایت را به گونه‌ای طراحی کنید که بازدیدکننده مجبور به جستجوی زیاد در سایت نباشد. در نتیجه تمامی صفحات لازم را لیست کنید تا زمان طراحی وب‌سایت خود بدانید به چه مواردی نیاز دارید. لیست پیشنهادی ما در این زمینه به این ترتیب است:

  • رزرو آنلاین بلیط هواپیما
  • رزرو آنلاین قطار و اتوبوس
  • رزرو هتل
  • طراحی صفحه تورهای گردشگری (داخلی و خارجی به صورت جداگانه)
  • وبلاگ برای ارائه محتوای مناسب سایت گردشگری
  • تماس با ما

 

ایجاد صفحات مورد نیاز در سایت گردشگری 

 

- استفاده از تصاویر و فیلم‌های جذاب و باکیفیت

نمی‌توان راه اندازی سایت گردشگری را بدون در نظر گرفتن محتواهای متنی و بصری (به صورت توامان) موفقیت آمیز دانست. همه ما عاشق یک عکس خوب و یا فیلم هیجان انگیز از مناظر طبیعی هستیم. استفاده محتواهای تصویری و ویدیویی می‌تواند برای شما یک مزیت رقابتی باشد و اصلا با تولید چنین محتواهایی برند خود را تثبیت کنید.

توجه داشته باشید که منظور ما از این مسئله تنها آپلود کردن چند تصویر و فیلم نیست و باید در انتخاب عکس برای سایت دقت کنید. شما باید بتوانید این نوع محتوا را با کیفیت مناسب و به روش‌های منحصر به فرد تولید کنید. تنها از این طریق است که می‌توان گفت در این مرحله از طراحی سایت گردشگری موفق عمل کرده‌اید.

فراموش نکنید که انجام این گونه فعالیت‌ها به دقت زیادی نیاز دارد. اگر در این زمینه دانش و مهارت کافی را ندارید و یا در تلاش هستید تا این وضعیت را به بهترین نحو پیش ببرید، کارشناسان کیان تجارت کنار شما هستند. 

 

- اشتراک گذاشتن نظرات کاربران

فرقی ندارد که وب‌سایت خود را برای خرده ‌فروشی طراحی کرده‌اید یا فروش بلیت‌های مسافرتی، در هر صورت ارائه نظرات مشتریان قبلی می‌تواند به شما در افزایش فروش و ایجاد اعتبار نزد مشتریان جدید کمک کند. این روزها، بازاریابی دهان به دهان بسیار قدرتمندتر از دیگر انواع بازاریابی است، حتی اگر توصیه‌ها از طرف یک فرد غریبه باشد.

اگر از نظرات مشتریان خود در قسمت مشخصی از سایت استفاده نکنید، رقبا این استراتژی را در پیش گرفته و یک گام از شما جلوتر خواهند بود؛ بنابراین، بهتر است آنها را در نظر بگیرید تا بتوانید میزان مشخصی از اعتماد مشتریان بالقوه را به دست آورید.

توجه داشته باشید که این استراتژی می‌تواند تیری برای دو هدف باشد. علاوه بر ایجاد اعتماد در مشتری، می‌توانید نظرات منفی و یا منتقدانه مشتریان قبلی را رویت کرده و آنها را تجزیه و تحلیل کنید. با بررسی این موارد نشان می‌دهید که کسب‌وکار شما به مشتریان خود اهمیت می‌دهد و برای همه بازخوردها ارزش قائل است. در نهایت ثابت می‌کنید که قصد دارید در رتبه بندی نظرات مشتری، جایگاه بهتری را کسب کنید.

 

- استفاده از قیمت‌های مناسب در مقایسه با رقبا

طراحی سایت گردشگری خود را می‌توانید با اضافه کردن لیست قیمت‌ها، جذاب کنید. این کار از تماس‌های بیهوده با بخش فروش شما جلوگیری کرده و تصمیم گیری را برای مسافران آسان می‌کند. همچنین می‌توانید در برخی موقعیت‌های خاص با آنالیز قیمت گذاری رقبا، طرح‌های تخفیف گذاشته و فروش خود را بالا ببرید.

به طور کلی اشاره به قیمت‌ها و حدود آنها می‌تواند میزان صداقت شما با مشتریان را به نمایش گذاشته و آنها را به بازدید از وب‌سایتتان تشویق کند. بد نیست برای این کار از فیلترهای جستجوی ساده مانند Secret Escapes، استفاده کنید تا مشتری بتواند حدود قیمت خود را انتخاب کرده و بر اساس کادرهایی که علامت می‌زند، اطلاعات دلخواه را پیدا کند.

 

اصول طراحی سایت گردشگری 

 

آیا همه آژانس‌های گردشگری به سایت نیاز دارند؟

اجازه دهید برای پاسخ به این سوال صراحتا بگوییم، بله. پاسخ مثبت ما نیز ارتباط مستقیمی با زمانه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، دارد. در این روزگار، پیشرفت‌های فناوری فضای کمی برای موفقیت روش‌های سنتی در دنیای بازاریابی باقی گذاشته‌اند. به نظر می‌رسد مردم مجذوب تمام مزایایی هستند که با استفاده از اینترنت و یافتن منابع اطلاعاتی به دست می‌آورند. در نتیجه طراحی و راه اندازی سایت گردشگری برای همه آژانس‌ها امری ضروری است.

به این ترتیب در این زمان، بهتر است تمام توان خود را برای اجرای روش‌های جدید استفاده کنید. این روزها داشتن یک سایت برای کسب‌وکار، شبیه به داشتن اثر انگشت متفاوت برای آدم‌ها است. اگرچه استفاده از این روش ارتباطی مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد، اما اجازه دهید تنها دو مورد از این مزیت‌ها را با هم مرور کنیم.

 

  • اعتبار بالا در بازار کار

داشتن یک وب‌سایت شاخص، نشان می‌دهد آژانس مسافرتی شما چقدر در کار خود جدی است و چنین جدیتی در این صنعت بسیار مهم است. حتی اگر نزدیک‌ترین دوستان به افراد توصیه کنند که به آژانس مسافرتی شما اعتماد نمایند؛ اما آنها در زمان جستجو، سایت شما را پیدا نکنند، کسب‌وکار شما را کنار خواهند گذاشت؛ بنابراین، نداشتن سایت شما را گام‌های زیادی به عقب می‌برد.

 

  • فعال بودن و رشد سریع

با توجه به نکاتی که ذکر شد، متوجه شده‌اید که برای حفظ سطح شغلی خود باید فعال باشید. به این معنا که دائما نیاز به تولید محتوای جدید و به روز رسانی اطلاعات دارید. همچنین ارتباط با مشتریان باعث می‌شود نظرات مختلفی را دریافت کرده و از آنها برای طراحی سایت گردشگری خود استفاده کنید. پس شما شرکتی منفعل نخواهید بود؛ زیرا دائما در حال برنامه ریزی و طی کردن مسیر رشد هستید.

 

تماس با کارشناس طراحی سایت 

 

نتیجه گیری

راه اندازی سایت گردشگری بدون در نظر گرفتن استراتژی‌های لازم، تنها هزینه‌ای است که شما از جیب خود خرج کرده‌اید؛ اما نتیجه‌ای نداشته است. برای اینکه زمان و هزینه‌های خود را از دست ندهید، می‌توانید با مشاوره کارشناسان آشنا به این زمینه، مسیر درستی را در پیش گرفته و نتایج مطلوبی را هم به دست آورید.

تا اینجا چطور بود ؟

نتایج نظرسنجی ( ۱ ) ۵ / ۵

مقالات مرتبط

comments

پرسش و پاسخ

پرسش مورد نظر خود را مطرح نمایید