خیلی از مشتریان همیشه این سوال را دارند که نحوه طراحی سایت برای نمایش در گوشی های موبایل به چه شکل است در ادامه با ما همراه باشید.

برای طراحی سایت هایی که در گوشی موبایل به درستی نمایش داده شوند دو روش وجود دارد.

روش اول در زمان باز شدن سایت کد های برنامه نویسی سایت تشخیص می دهد که سایت در حال باز شدن در یک گوشی موبایل است و طراحی ویژه گوشی های موبایل جدای از طراحی اصلی سایت لود می گردد. این روش یک روش قدیمی برای نمایش سایت در گوشی های موبایل می باشد.

روش دوم به این شکل است که وب سایت منتاسب با نوع گوشی یا تبلت یا لپ تاپ و پی سی و عرض مربوط به صفحه نمایش خود را نمایش می دهد به این نوع طراحی سایت طراحی ریسپانسیو گفته می شود، مزیت این روش این است که شما یک ساختار سایت مشخص دارید و متناسب با هر ابزار نمایش، سفارشی سازی می گردد.

نویسنده مدیر | تاریخ به روز رسانی:1399/01/13 03:15:08 | دسته بندی: مقالات

سوالات خود را از ما بپرسید

محسن
محسن

من یه سایت دارم که پر بازدید هستش منتها الان یه مدتیه که rate بازدیدش داره منفی میشه . آیا قدیمی بودن سایت میتونه یکی از دلایل اون باشه ؟ راهکار شما چیه ؟

۱۳۹۴/۰۸/۰۲ | پاسخ
Leoric
سمیرا رسولی

کم شدن تعداد بازدید کننده دلایل متفاوتی داره، اگه از منظر قدیمی بودن سایت بخواهیم موضوع رو ببینیم، یک سایت به روز هم در جذب مخاطب تاثیر زیادی داره، هم موتورهای جستجو به اون سایت علاقمندی بیشتری نشون می دن و بازدید کننده های بیشتری رو برای سایت می فرستند.

بنابراین بررسی کنید که سایت شما در گوشی موبایل به خوبی نمایش داده بشه، و روی محتوای به روز سایتتون هم کار کنید.

 

آرش
آرش

با سلام برای طراحی رسپانسیو قالب یک سایت چه کارهایی می توان در طراحی آن انجام داد؟

۱۳۹۴/۰۷/۲۱ | پاسخ
Leoric
سمیرا رسولی

با سلام و احترام، قالب ریسپانسیو یک استاندارد جدید در نسخه  html5 می باشد که با یک تگ خاص به نام  viewport  قابل تنظیم و استفاده است. البته پس از استفاده از این تگ می بایست کل تنظیمات المان های استفاده شده در هر صفحه بر ا ساس استاندارد ریسپانسیو طراحی و تولید شوند.

 

درج سوال جدید