همه آنچه در مورد پارتنر پریمیر گوگل باید بدانید

اکثر مشتریان زمانی که برای مدیریت تبلیغات آنلاین خود به کمک نیاز دارند، با شرکتی وارد معامله می‌شوند که تمامی پیچ ‌و خم‌های کار با گوگل را می‌داند. در واقع این شرکت‌ها با عملکرد مناسب خود در زمینه تبلیغات گوگل-گوگل ادز ثابت کرده‌اند که می‌توانند پارتنر گوگل شده و در راستای کمک به دیگر کسب‌وکارها برای راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی به خوبی عمل کنند. نکته قابل توجه این است که اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنید، می‌توانید عضوی از این مجموعه باشید. در متن حاضر چگونگی رسیدن به چنین جایگاه را در کنار مزایای آن با هم مرور می‌کنیم.

پارتنر پریمیر گوگل
پارتنر پریمیر گوگل (Google Partner) چیست؟

منظور از گوگل پارتنر یا پارتنر پریمیر آن دسته از سازمان‌هایی است که توانسته‌اند صلاحیت‌های لازم در زمینه کار با Google Ads را با موفقیت به دست آورند. برای رسیدن به این جایگاه لازم است که شرکت‌های درخواست کننده، برای تکمیل آموزش و شرکت در آزمون مورد نیاز آماده باشند. پس از آن می‌توانند با در اختیار داشتن گواهینامه یا همان نشان معتبر فعالیت خود را ادامه دهند.


توجه داشته باشید هنگامی که یک آژانس معیارهای تعیین شده توسط گوگل را برآورده کرد، نشان گوگل پارتنر دریافت می‌کند. این نشان باید در سایت شرکت قرار گرفته، قابل کلیک باشد و به شما این امکان را بدهد که بدانید شرکت در چه نوع از تبلیغات گوگل-گوگل ادز تخصص دارد.

پیشنهاد مطالعه: چرا مشتریان ما کیان تجارت را برای تبلیغات گوگل انتخاب کرده اند


چگونه پارتنر گوگل شویم؟ | تبلیغات گوگل-گوگل ادز

برای رسیدن به این سطح از پیشرفت در وضعیت کاری خود، باید سه مرحله زیر را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که عملکرد شما به عنوان یک پارتنر گوگل به صورت روزانه بررسی می‌شود در نتیجه پس از دریافت گواهینامه، کار شما به اتمام نرسیده و تازه در نقطه شروع برنامه‌ ریزی‌های مهم هستید.  


کارایی
شما با رعایت الزامات عملکرد اطمینان حاصل می‌کنید که می‌توانید کمپین‌های Google Ads را به طور مؤثر راه اندازی و اجرا کنید. برای عبور از این مرحله حساب شما باید حداقل امتیاز بهینه ‌سازی تا 70% را داشته باشد.


پرداخت هزینه
حساب ثبت شده شما برای تبدیل شدن به پارتنر گوگل باید هزینه تبلیغات 90 روزه خود را به مبلغی حدود 10.000 دلار است، پرداخت کند.


دریافت گواهینامه| تبلیغات گوگل-گوگل ادز
حداقل 50% از استراتژیست‌های شما باید تأیید لازم را دریافت کرده باشند. استراتژیست‌ها همان کارمندان شرکت شما هستند که کمپین‌های تبلیغات گوگل-گوگل ادز را برای مشتریان شما مدیریت می‌کنند.


به یاد داشته باشید که بدون آشنایی از این مسیر، نمی‌توان در آن موفق شد. در نتیجه مهم است که با استفاده از تجربیات کارشناسان کیان تجارت در امور مربوط به تبلیغات گوگل و دیجیتال مارکتینگ بتوانید مسیر منتهی به سود بیشتر خود را برنامه ریزی کنید.

گوگل پارتنر


الزامات تبدیل شدن به پارتنر پریمیر گوگل

همان‌طور که اشاره کردیم دریافت نشان پارتنر گوگل آخر کار نیست. پس از آن می‌توانید برای تبدیل شدن به یک پارتنر پریمیر تلاش کنید. تبدیل شدن به یک شریک برتر حتما دستاورد بسیار مهمی است و می‌تواند بر سوددهی و آینده شغلی شما تاثیر بگذارد.
برای رسیدن به این سطح، مهم است که  هزینه مشتری و رشد درآمد از طریق تبلیغات گوگل-گوگل ادز خود را در نظر داشته و همچنین به رشد سازمان خود اهمیت بدهید. علاوه بر این، شما باید حداقل دو متخصص داشته باشید که امتحانات گواهینامه گوگل را گذرانده باشند.
برای تبدیل شدن به یک فرد دارای گواهینامه، باید دوره اصول تبلیغات گوگل و یکی دیگر از تخصص‌های انتخابی خود از جمله تبلیغات جستجو، تبلیغات نمایشی، تبلیغات موبایلی و تبلیغات ویدیویی را بگذرانید.


مزایای تبدیل شدن به گوگل پارتنر برای سازمان‌ها

با پیوستن به برنامه گوگل پارتنر، به آموزش، پشتیبانی و منابع خاصی دسترسی پیدا می‌کنید تا بتوانید با استفاده از آنها، مشتریان خود را برای موفقیت آماده کنید. در کنار این مهم شما به رشد و برجسته شدن شرکت خود در میان رقبا هم کمک کرده‌اید.


به زبان دیگر می‌توانیم این مزایای سه گانه اصلی را به این شرح توضیح دهیم که:
•    با دریافت آموزش و بینش مناسب روند موفقیت خود را افزایش داده و در سطح بالایی از سوددهی در این صنعت باقی می‌مانید.
•    با دسترسی و پشتیبانی خاص به امکانات گوگل برای تقویت موفقیت مشتری و پشتیبانی فنی، منابع مناسبی را دریافت می‌کنید.
•    با شناخته شدن کسب‌وکارتان، تخصص خود را به نمایش گذاشته و برای دستاوردهای خود پاداش دریافت می‌کنید.


همچنین با استفاده از تمامی روندهای ذکر شده، می‌توانید به عنوان یک پارتنر پریمیر گوگل برای تبلیغات گوگل-گوگل ادز مزایای زیر را به دست آورید.


به آخرین ویژگی‌های بتا دسترسی دارید
شما به عنوان یک شرکت پارتنر گوگل، می‌توانید ویژگی‌ها و ابزارهای جدید گوگل را که در حال توسعه هستند و هنوز برای عموم منتشر نشده‌اند، پیاده‌سازی و آزمایش کنید. به این معنا که دسترسی انحصاری به ویژگی‌های بتا داشته و در کمپین‌های تبلیغاتی مشتریان از آنها استفاده می‌کنید. این مهم به شما یک مزیت رقابتی مناسب در بازار کار دیجیتال مارکتینگ می‌دهد.


خدمات متمرکز بر نتایج ارائه می‌دهید
یک پارتنر گوگل برای باقی ماند در این سطح باید تلاش مناسبی داشته باشد. در واقع با ارائه سطح بالایی از خدمات باید استانداردهای گوگل را رعایت کنید؛ بنابراین به عنوان یک آژانس بازاریابی دیجیتال روی نتایج مهم سرمایه گذاری کرده و خدمات عالی را به مشتریان خود ارائه می‌دهید.


همیشه اطلاعات به روز خواهید داشت
همه ما می‌دانیم که صنعت دیجیتال مارکتینگ بخصوص در مباحث تبلیغات گوگل-گوگل ادز، دائما در حال پیشرفت است. فناوری‌ها و گرایش‌های جدید تقریبا هر روز به سراغ ما می‌آیند. زمانی که به عنوان یک پارتنر پریمیر گوگل مشغول به کار هستید، برای به‌روز ماندن در جریان آخرین روندها، ملزم به تکمیل آموزش‌های خود خواهید بود. فراموش نکنید اگر شرکتی به‌روزرسانی‌های آموزشی را برای اثبات یادگیری ثابت خود را تکمیل نکند، دیگر به عنوان پارتنر گوگل ثبت نخواهد شد.


تجربه کافی برای همراهی با مشتری را دارید
برای واجد شرایط بودن و دستیابی به وضعیت گوگل پارتنر، باید حداقل 10.000 دلار هزینه کنید. این یک سرمایه گذاری کوچک نیست؛ بنابراین نشان می‌دهد که شما تلاش مضاعفی خواهید داشت تا مشتریان را از عملکرد و توانایی خود راضی کنید. این تلاش حتما تجربیات فراوانی را به همراه خواهد آورد. این تجربیات است که شما را با رقبای معمولی در بازار کار متفاوت می‌کند.


با گوگل ارتباط مستقیم برقرار می‌کنید
گوگل پارتنر به گوگل دسترسی دارد و می‌تواند مستقیما با آنها در تماس باشد. در نتیجه زمان بروز هرگونه مشکل یا نگرانی به مشتریان خود کمک مناسبی خواهد کرد. به عنوان مثال، اگر مشتری در یکی از تبلیغات خود خطایی داشته باشد، می‌توان آن را خیلی سریع برطرف کرد. در نتیجه شما به عنوان یک شریک برتر در ذهن مشتریان حک شده و حتما برای تجارت آنها (و خودتان) با استفاده از امکانات تبلیغات گوگل-گوگل ادز سودآور خواهید بود.


دائما در حال آزمایش و تکامل روند کار خود هستید
به عنوان یک شریک گوگل باید نشان دهید که بهترین روش را در پیشبرد کمپین‌های مشتری به کار می‌گیرید. همچنین مهم است که مشتری بداند شما دائما در حال آزمایش برای بهبود مهارت‌های خود هستید. منظور از این آزمایش‌ها تست فعالانه تبلیغات، استفاده از تبلیغات متعدد در هر گروه کمپین، هدف قرار دادن مخاطبان مختلف و غیره است تا بهترین نتایج ممکن را برای مشتریان خود به دست آورید.شرکت‌هایی که به عنوان یک پارتنر پریمیر گوگل شناخته می‌شوند، می‌توانند بیشترین بهره وری را به مشتریان خود ارائه کنند. آنها با دسترسی به اطلاعات به روز و در اختیار داشتن برخی ابزارهای فنی می‌توانند کمپین‌ها تبلیغاتی موفقی را طرح ریزی کرده و رضایت مشتری خود را بالا ببرند. برای رسیدن به چنین جایگاهی مهم است که مسیر پیش رو را درست طی کرده و با استفاده از تجربیات کارشناسان، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید.

تا اینجا چطور بود ؟

نتایج نظرسنجی ( ۲ ) ۵ / ۵

مقالات مرتبط

comments

پرسش و پاسخ

پرسش مورد نظر خود را مطرح نمایید