سئو و cro - نرخ تبدیل را 50 برابر کنید

سئو و cro - نرخ تبدیل را 50 برابر کنید

در این مطلب به بررسی تاثیر سئو بر CRO خواهیم پرداخت. افراد زیادی، طرفدار کار بین کانال‌ها هستند. در واقع اگر انسان، خود را به چالش بکشد می‌تواند خارج از منطقه امن خود فکر بکند و از افرادی که از او باهوش‌تر هستند یا اطلاعات بیشتری دارند یاد بگیرد. البته یکی از دلایل افرادی که کار چند کاناله انجام می‌دهند این است که بسیاری از افراد را دیده‌اند که رویکردی غیر فعال برای یک کسب و کار بسیار پر هزینه اما ناکارآمد را دارند.

بنابراین ما هم در ادامه به بررسی دو کانال بازاریابی دیجیتال یعنی SEO و CRO می‌پردازیم.

 

 

چطور SEO و ‌CRO مکمل یکدیگر هستند؟

بیایید مستقیم برویم سر اصل مطلب.

سئو بیشتر بر روی نحوه بهینه‌سازی تجربه کاربر در یک وب سایت تمرکز دارد. در حالی‌که CRO روی تبدیل‌ها تمرکز می‌کند.

به‌عنوان مثال اگر کاربر وارد یک صفحه ‌شود اما در وهله اول، نتیجه‌ای که می‌خواهد را دریافت نکند، در این زمان سئو وارد می‌شود. سئو باعث ایجاد ترافیک‌ و بالا رفتن نرخ تبدیل شده و CRO  هم در این روند با سئو همکاری می‌کند.

بنابراین می‌توان گفت که هدف SEO، افزایش کیفیت و کمیت ترافیک ارگانیک در یک وب سایت بوده و هدف CRO افزایش کیفیت و کمیت تبدیل در یک وب سایت است.

یعنی برای بهینه‌سازی تجربه کاربری یک بازدیدکننده، این دو کانال باید با یکدیگر کار کنند.

CRO و سئو

 

اهمیت تاثیر سئو بر بهینه سازی نرخ تبدیل

یکی از محدودیت‌هایی که بهینه سازی نرخ تبدیل دارد این است که آزمایش‌های آن اغلب با در نظر گرفتن تبدیل‌های سایت انجام شده و می‌تواند به سئو سایت آسیب برساند. بیایید مثالی را در مورد تاثیر سئو بر CRO در نظر بگیریم.

فرض کنید که تیم شما در حال آزمایش برخی از صفحات کلیدی دیجیتال مارکتینگ بوده و آن‌ها قصد دارند که تغییراتی را در زمینه تبدیل سایت خود انجام دهند.

برای این کار باید از شر برخی متن‌ها در صفحه دسته بندی ها خلاص شوند. اما ممکن است این متن‌ها با برخی از لینک سازی داخلی سایت هم مرتبط باشد.

در این صورت زمانی‌که این متن‌ها حذف می‌شوند نرخ تبدیل در صفحه بهبود می‌یابد اما در عوض، ترافیک ارگانیک صفحه کاهش یافته و به سئو سایت آسیب می‌رساند.

البته شرایط هر وب سایت ممکن است با دیگری متفاوت باشد. اما در نظر گرفتن سئو سایت برای کمک به CRO می‌تواند به پیشرفت کسب و کار شما کمک کرده و هر دو زمینه را بهبود دهد.

به‌طور خلاصه باید بگوییم که انجام آزمایشات CRO و اعمال تغییرات مربوط به آن بدون در نظر گرفتن سئو می‌تواند منجر به متوقف شدن و افت رتبه سایت در نتایج، کاهش ترافیک ارگانیک و افزایش هزینه‌های سایت برای برگرداندن ترافیک از دست رفته شود.

 

 

اهمیت CRO برای سئو سایت

اغلب محدودیت‌های سئو شامل تمرکز بیش از حد بر ترافیک و تمرکز خیلی کم بر روی تبدیل است. اغلب سئو باعث افزایش رتبه سایت، بالا بردن ترافیک ارگانیک و بازدید ارگانیک از سایت می‌شود و گاهی تبدیل‌های ارگانیک را در نظر نگیرد. این مورد به این دلیل است که گاهی برخی گارشناسان سئو خود را در برابر CRO مسئول نمی‌دانند و به تاثیر سئو بر CRO اهمیتی نمی‌دهد.

در واقع او می‌گوید که وظیفه من فقط سئو سایت است که البته تا حدودی هم درست می‌گوید. با این حال بهتر است که کارشناس سئو، CRO و UX به منظور بهینه‌سازی، کیفیت و کمیت ترافیک و کیفیت و کمیت تبدیل‌ها با یکدیگر همکاری داشته باشند.

در واقع امروزه، در نظر گرفتن SEO و CRO هنگام ایجاد تغییرات در یک وب سایت به یک جنبه حیاتی از بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. به‌طور خلاصه اعمال تغییرات سئو در یک وب سایت بدون در نظر گرفتن CRO منجر به توقف نرخ تبدیل در سایت شود.

 

مزایای همکاری SEO و CRO

همکاری SEO و CRO مزایای زیادی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

ROI بالاتر

همکاری سئو و بهینه سازی نرخ تبدیل باعث ترافیک بیشتر سایت شده و با نرخ بهتری کانورت انجام می‌شود. این همان چیزی است که اکثر افراد برای وب سایت خود می‌خواهند. علاوه‌بر این CRO می‌تواند به بهبود ارزش سایت و حفظ مشتری وفادار کمک کند. همین مورد نیز باعث افزایش نرخ بازگشت سرمایه می‌شود.

تطبیق بهبود یافته هدف جستجو

موفقیت شما در سئو در نهایت باعث بالا رفتن میزان کارآمدی شما در تطبیق هدف جستجو می‌شود و CRO می‌تواند در این مورد بسیار موثر عمل کند. در واقع با ارائه صفحات واضح‌تر، ابهامات در مورد سایت شما محدود شده و همین مورد باعث ایجاد مسیر بهتر برای بالا رفتن نرخ تبدیل  می‌شود.

بهبود UX در تاثیر سئو بر CRO

امروزه UX نیز بخش مهمی از سئو محسوب می‌شود. بنابراین همکاری بین این دو کانال می‌تواند تاثیر سئو بر CRO را بهبود داده و همچنین به بهبود تجربه کاربری در سایت نیز کمک کند. تجربه کاربری بهتر به معنای داشتن مشتریان خوشحال و وفادار و بهبود سیگنال کاربری است.

بهبود سرعت سایت

بهبود سرعت سایت یک فاکتور مستقیم برای رتبه‌بندی سایت در سئو است. اما این مورد به CRO نیز مرتبط است زیرا یک وب سایت کند منجر به نرخ پرش بالاتر و تبدیل کمتر می‌شود. یعنی کاربران، سریعا از سایت شما خارج می‌شوند و دیگر هم به سایت شما بازنمی‌گردند.

بهبود اعتبار و اعتماد مشتریان

CRO واقعا می‌تواند بر درک کیفیت سایت توسط کاربران و اعتماد کردن آن‌ها به شما تاثیرگذار باشد. بدیهی است که مشتریان جدید قبل از خرید از شما و به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی‌شان می‌خواهند بدانند که سایت شما قابل اعتماد است و مطمئن شوند که دیگران تجربه خوبی از خرید از شما داشته‌اند.

بنابراین تلاش مشترک بین SEO و CRO در این مورد نیز می‌تواند موثر باشد و اعتبار برند شما را نزد مشتریان، افزایش دهد.

بهبود کیفیت و کمیت داده

هدف CRO دانستن هدف مخاطبان شما است. در واقع CRO بررسی می‌کند که مخاطبان شما چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارند و به دنبال چه چیزی در سایت شما می‌گردند. بنابراین CRO طیف گسترده‌ای از افکار ارزشمند را به شما می‌دهد تا بتوانید از آن‌ها برای بهبود بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید.

بهبود عملکرد PPC

عملکرد PPC در صنعت بسیار دست کم گرفته شده است و معمولا توجهی به آن نمی‌شود.

در مورد تاثیر سئو بر CRO گفتیم که این دو به‌طور هماهنگ برای بهینه‌سازی بیشتر صفحات سایت شما کار می‌کنند تا ترافیک سایت و نرخ تبدیل را افزایش دهند. این مورد بر تجربه کلی شما با PPC نیز تاثیر می‌گذارد. در واقع در این صورت، کاربران شما به صفحات بهتری وارد شده و تجربه کاربری بهتری دریافت خواهند کرد. همچنین عملکرد ‌PPC، سرعت سایت را بهبود داده و کیفیت بسیار قوی‌تری را برای سایت شما تضمین می‌کند. این مورد در نهایت می‌تواند هزینه‌های PPC و تبلیغات گوگل شما را نیز به شدت کاهش دهد.

 

کلام آخر درباره تاثیر سئو بر CRO

هدف CRO افزایش نرخ تبدیل‌های آنلاین سایت شما با یافتن کارآمدترین تجربه کاربری است. البته این مورد از طریق آزمایش‌های فراوان و همکاری SEO، امکان‌پذیر خواهد بود. با CRO می‌توانید به دنبال یافتن فرصت‌هایی برای تبدیل کاربران به مشتریان بالقوه باشید. همچنین می‌توانید تجربه کاربری را افزایش داده و اعتبارتان را نزد مشتریان خود افزایش دهید. تنها در این صورت است که سایت شما در زمینه بازاریابی دیجیتال به موفقیت رسیده و به‌طور موثر، رشد می‌کند.

 

تا اینجا چطور بود ؟

نتایج نظرسنجی ( ۳ ) ۳.۷ / ۵

مقالات مرتبط

comments

پرسش و پاسخ

پرسش مورد نظر خود را مطرح نمایید