دلایل نیاز کسب و کارها به اپلیکیشن در 2022

دلایل نیاز کسب و کارها به اپلیکیشن در 2022

در دنیای پر رقابت امروز، به‌روز بودن لازمه‌ی رشد و سودآوری هر کسب وکاری است. چرا که سودآوری روزافزون نیازمند داشتن یک پایگاه مشتری پویا و در حال رشد است. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های جهان اقدام به طراحی سایت برای کسب و کار خود کرده‌‌‌‌‌‌‌‌اند و با حضور در دنیای دیجیتال به موفقیت قابل توجهی دست یافته‌اند.

اما آمارها نشان می‌دهند که امروزه عمده ترافیک اینترنت مربوط به کاربران گوشی‌های موبایل است؛ از این‌رو قدم موثر بعدی حضور کسب و کارها در برنامه‌ و اپلیکیشن‌های موبایلی است. در این مقاله به تاثیری که طراحی اپلیکیشن می‌تواند روی جنبه‌های مختلف کسب و کار شما بگذارد، خواهیم پرداخت همراه ما باشید.

 

داشتن اپلیکیشن چه تاثیری بر کسب و کارها دارد؟

از جمله مزایای توسعه اپلیکیشن موبایل که می‌تواند روی جنبه‌های مختلف تجارت شما تاثیرگذار باشد، می‎‌توان موارد زیر را نام برد:

 • ایجاد امکانی برای تعامل بیشتر و ارتباط نزدیک تر با مشتریان
 • کمک به شناخته شدن برند در کوتاه ترین زمان
 • افزایش وفاداری مشتریان با آسان شدن ارتباط و در دسترس بودن
 • ایجاد یک منبع درآمدی جدید برای کسب و کارها
 • ایجاد یک مزیت رقابتی و تقویت برند

 

چرا کسب و کارها به اپلیکیشن های موبایل نیاز دارند؟

 • افزایش فروش و رونق کسب و کار

فرآیند ثبت نام، بررسی کالا و خدمات، مقایسه آنها، خرید و پیگیری وضعیت و ... ارسال در اپلیکیشن های موبایل نسبت به سایت ها آسان تر است. همچنین، در دسترس بودن اپلیکیشن ها و داشتن ناوبری خوب، تجربه کاربری بهتری برای کاربران ایجاد خواهد کرد. از این رو، داشتن اپ مزایای زیادی برای رشد کسب و کارتان در پی دارد.

شناخته شدن برند و افزایش اعتماد کاربران از دیگر مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارهاست. همچنین، اپلیکیشن ها قابلیت جذب مشتری یا کاربران بیشتری نست به سایت ها دارند. راه های زیادی برای افزایش نصب اپلیکیشن وجود دارد، برای مثال از طریق بهینه سازی اپ برای مارکت ها یا ASO می توانید تعداد نصب اپ را افزایش دهید.

از آنجایی که کاربران زمان زیادی در اپلیکیشن ها می گذرانند، در نتیجه دسترسی به آنها سبت به فضای غیر دیجیتال آسان تر است. از طرفی اگر در کنار اپلیکیشن، سایت نیز داشته باشید، به شناخته شدن سایت و افزایش ترافیک سایت نیز کمک می کند.

همچنین ارسال اعلان‌ یا نوتیفیکیشن و پیام‌ های پاپ اپ، کاربران را در جریان جزئیات فروش و تبلیغات و تخفیفات قرار می‌دهد. ارسال این نوع اعلان ها کاربر را به خرید تشویق می‌ کند.

 

افزایش رونق کسب و کارها

 • بهبود بخشیدن تجربه کاربری

ناوبری خوب و آسان بودن فرآیند ثبت نام و خرید در اپلیکیشن ها، تجربه کاربری بهتری برای کاربران ایجاد می کند. همچنین، اگر به راحتی می توان از طریق ابزارهای مانیتور، رفتار کاربر در اپ را بررسی کرد و ایرادات UI/UX را برطرف کرد. کاربر با مشاهده روند بهبود اپلیکیشن اعتماد بیشتری نسبت به آن کسب خواهد کرد و به مشتری وفادار تبدیل خواهد شد.

 

 • شناخت بهتر مشتری و سلایق او

اپلیکیشن بستری را فراهم می کند که رفتار کاربر، سلیقه و علایق او را بهتر بشناسید و اپ را نسبت به سلایق او بهیه کنید. برای مثال، به راحتی می توان سلیقه کاربر در خرید کالا و خدمات، بازخورد کاربر نسبت به فضای غیر آنلاین یا کسب و کارهای سنتی را به دست آورد.

داشتن نظرسنجی در اپ به شما کمک می کند که ارائه خدمات خود را بهبود ببخشید و نیاز کاربران در آینده را پیش بینی کنید.

 

 • به حداقل رساندن هزینه‌ ها

شاید بنظر برسد که طراحی اپ هزینه بر باشد، اما اینطگونه نیست. شاید در ابتدای کار برای راه اندازی اپ نیاز به هزینه باشد اما در ادامه و با به سود رسیدن فروش آنلاین علاوه بر پوشش هزینه هایی که در گذشته انجام دادید، برای انجام تبلیغات و سایر موارد دیگر نیاز به هزینه زیادی نباشد.

بدین ترتیب که هزینه اضافی برای چاپ و پخش پوستر و انواع دیگر تبلیغات را کاهش می‌دهند. همچنین می توانید با استفاده از قابلیت های اپلیکیشن مانند اعلان‌ها یا نوتیفیکیشن ها، پیام‌های پاپ اپ و... به برندسازی کمک کنید.

 

 • افزایش تعامل با مشتریان در یک پلتفرم

ادغام گروه‌های مختلف مشتریان در یک اپ امکانی برای تعامل آنها با شما و با یکدیگر ایجاد می‌کند؛ با آسان شدن روند برقراری ارتباط مشتری با شما و روند دریافت پیغام ها و همچنین ارسال آن به دیگران، بازدیدکنندگان جدید زیادی جذب اپ می شوند.

 

افزایش تعامل با مشتریان

 • برند سازی

برای شناخته شدن برند و جلب اعتماد کاربران در حوزه کاری خودتان لازم است که خدمات با کیفیت و شایسته ارائه دهید و در دسترس مشتریان باشید.
برای اینکه پیام شرکت خود را به گوش مشتریان برسانید و برای آن بازاریابی کنید حضور در بازار دیجیتال برای کسب و کارتان الزامی است، بدین ترتیب می‌توانید تبدیل به مرجعی معتمد برای رفع نیازهای مشتریان خود باشید.
این حضور به خصوص با برنامه‌های موبایل به دسترسی سریع و آسان و ایجاد اعتماد کاربران کمک موثری می‌کند.

 

 • نیاز امروز جامعه

هر کسب و کاری برای توسعه باید به‌ روز باشد، از طرفی با افزایش محبوبیت شبکه‌های اجتماعی و سرعت بالای تعامل در آنها، یکی از ملزومات حیاتی هر کسب و کاری، همگام شدن با تکنولوژی است.
با طراحی اپلیکیشن برای بیزینس خود اولین قدم موثر را بردارید؛ چرا که رفته رفته همه کسب و کارها حضور خود در فضای آنلاین را تقویت می کنند، پس بهتر است که از رقبا پیشی بگیرید.

 

 • ایجاد وفاداری مشتری

از آنجا که نگه داشتن مشتریان و تبدیل آنها به مشتری وفادار و دائمی بسیار آسان‌تر و به‌ صرفه‌تر از یافتن مشتریان جدید است، بسیار مهم است که روی افزایش وفاداری مشتری سرمایه‌گذاری کنید. این کار در اپلیکیشن و فضای آنلاین آسان تر است.

 

ایجاد وفاداری مشتری

 • امکان پرداخت امن

اپلیکیشن ها طوری طراحی شده اند که پرداخت امن را برای کاربران ایجاد می کنند و از کلاهبرداری جلوگیری می کنند. این یکی دیگر از مزیت های داشتن اپلیکیشن است.

این مزیت، امکان پرداخت امن را به مشتری ارائه می‌ دهد و چهره‌ای حرفه‌ای و قابل اعتماد از شما به نمایش می‌گذارد، همچنین تجربه خرید آسان و بدون ترس‌ تا همیشه در خاطر مشتریان باقی می‌ماند.

 

 • امکان شخصی سازی و سفارشی بودن

از دیگر مزایای استفاده از اپ‌های موبایلی امکان شخصی‌سازی آنها است. این برنامه‌ها می‌توانند برای رفع نیازهای ویژه کسب و کار شما به صورت سفارشی طراحی و توسعه داده شوند.
در نتیجه طراحی اپلیکیشن مناسب با الزامات مورد نیاز کسب و کارتان می‌تواند راهی برای بهبود تجربه کاربر و ارتقا و رشد برند شما ایجاد کند.

 

تماس با کارشناس اپلیکیشن 

 

سخن نهایی

همه موارد گفته شده بخشی از دلایل پر اهمیت برای ضرورت ایجاد یک اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما هستند. قطعا جزئیات و موارد بیشمار دیگری مبنی بر موثر بودن این اپلیکیشن ها در جهت بهبود کسب و کار شما وجود دارد.

آنچه روشن است این است که استفاده از این اپ های کاربردی به عنوان ابزاری حیاتی برای تجارت در حال رشد شما امری ضروری است. لذا سرمایه‌گذاری بر روی طراحی و توسعه اپلیکیشن برای کسب و کارتان انتخابی درست و هوشمندانه است که بهتر است زودتر برای آن اقدام کنید.

از طرفی با رشد بازار توسعه اپلیکیشن، استفاده از این خدمات ارزانتر و آسانتر از قبل شده است. شما به‌ راحتی می‌توانید برای استفاده بهینه از این ابزار قدرتمند از یک تیم متخصص و با تجربه توسعه اپلیکیشن کمک بگیرید. شرکت طراحی اپلیکیشن کیان تجارت می تواند شما را در این مسیر کمک کند. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

تا اینجا چطور بود ؟

نتایج نظرسنجی ( ۲ ) ۵ / ۵

مقالات مرتبط

comments

پرسش و پاسخ

پرسش مورد نظر خود را مطرح نمایید

پرسش و پاسخ

question circle

من مطلب خوبتون رو خوندم ولی بازم متوجه نشدم واقعا الان از کجا میشه فهمید الان دیگه وقتشه برای کسب و کارمون اپلیکیشن بزنیم !

Generic placeholder image

سلام کاربر گرامی برای ساخت اپلیکیشن شما باید همه جنبه های بیزینستون اینکه ایا بیزینس شما اصلا تو این حوزه میتونه کاربر فعال بگیره یا نه و خیلی موارد دیگه باید بررسی بشه یعنی قبل از انجام این کار شما باید BI یا business intelligence خودتون رو کامل بلد باشید و بعد از اون بر حسب نیاز تصمیم به راه اندازی اپلیکیشن بگیرید.

پیشنهاد بعدیمون اینه که حتما از مشاوره مشاوره های ما تو زمینه طراحی اپلیکیشن کمک بگیرید.هر موقعه که نیاز داشتید میتونید با کارشناس های ما در تماس باشید