07 03

آخرین اخبار دیجیتال مارکتینگ

تاثیر دورکاری بر بهره وری کارکنان

 تاریخ انتشار: 1399/03/06    

با شیوع و گسترش بیماری کرونا بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها تصمیم به دورکاری کارکنان خود گفتند. حتی شرکت های بزرگی مانند فیسبوک و تویتر نیز اعلام کرده اند که کارکنان آن ها در صورت تمایل می توانند تا پایان سال 2020 به دورکاری خود ادامه دهند. اما چی باعث شده است که این شرکت ها چنین تصمیمی بگیرند؟ آیا دورکاری باعث افزایش بهره وری کارکنان می شوند؟

بر اساس تحقیقاتی که در این مدت انجام شده است بهره وری کارکنانی که دورکاری کرده اند تنها یک درصد کاهش یافته است. یک شرکت تحقیقاتی هر دو هفته یکبار در حال نظرسنجی است تا از تغییرات و انتظارات  و بهره وری نیروی کار درک بهتری پیدا کند. البته ناگفته نماند که نتایج این تحقیقات به صورت مداوم در داشبورد Tableau منتشر می شود.

در این داشبورد شما می توانید اطلاعات بر اساس کشور، جنسیت، صنایع و میزان درآمد مشاهده نمایید. برخی از یافته‌های این نظرسنجی به شرح زیر است:

 

 • ۶۱ درصد نیروی کار در خانه مشغول انجام وظایف خود هستند که ۵۳ درصد آن‌ها پس از شیوع کرونا مجبور به دورکاری شده‌اند.
 • 44 درصد افراد دورکار بیش از گذشته از ویدیو کنفرانس استفاده می‌کنند.
 • 27 درصد افراد دورکار به فناوری‌های بهبودیافته یا جدید دست پیدا کرده‌اند.
 • ۸۶ درصد کارمندان دورکار میزان بهره‌وری خود را عالی یا خوب اعلام کرده‌اند.
 • ۸۱ درصد کارمندان دورکار میزان ارتباط خود با همکاران را عالی یا خوب اعلام کرده‌اند.
 • ۶۰ درصد کارکنان بر این باورند که مهارت‌های موردنیاز کارفرمایان را دارند.
 • ۴۸ درصد کارکنان نگران از دست دادن شغل خود هستند.
 • ۴۱ درصد کارکنان به فکر تغییر شغل خود افتاده‌اند.
 • ۶۹ درصد کارکنان اعتقاد دارند که کرونا باعث تغییرات دائمی در نحوه انجام کارها می‌شود.
 • ۶۶ درصد کارکنان بر این باورند که مهارت‌های آن‌ها بروز است.
 • ۵۷ درصد کارکنان خواهان بروز کردن مهارت‌های خود هستند.

بر اساس نظرسنجی صورت گفته در این تحقیق، سه پیشنهادی که به علت شیوع کووید-۱۹ در اختیار کارمندان قرار گرفته شامل افزایش انعطاف‌پذیری (۴۱ درصد)، امکان کار از راه دور (۳۹ درصد) و همچنین ارتباطات مکرر (۳۴ درصد) می‌شود. سه موردی که کارمندان پس از بازگشت به محیط کار بیشتر از همه نگران آن‌ها هستند شامل بهداشت و امنیت محیط کار (۵۱ درصد)، امنیت کاری (۴۶ درصد) و خانواده (۴۴ درصد) می‌شود.

اما باید منتظر بمانیم و ببینیم پس از پایان این بحران، چه تغییراتی در این حوزه ایجاد می‌شوند.

 

دیجیتال مارکتینگ

 


 

گوگل در سال ۲۰۱۹ حدود ۲/۷ میلیارد تبلیغات اینترنتی را مسدود یا حذف کرده است

 تاریخ انتشار: 1399/02/13                                                                            


گوگل گزارش سالانه‌ای از بخش تبلیغات کسب‌وکار خود منتشر کرد که آمار مسدودسازی و حذف تبلیغات نامرتبط در آن دیده می‌شود. طبق گزارش، در سال ۲۰۱۹ بیش از ۲/۷ میلیارد تبلیغات مغایر با قوانین و سیاست‌های گوگل از پلتفرم‌های تبلیغاتی شرکت حذف شده‌اند. این آمار، نسبت به گزارش سال ۲۰۱۸ و حذف ۲/۳ میلیارد تبلیغات نامرتبط، افزایش قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. در بخشی از گزارش هم به تعداد حساب‌های کاربری تبلیغاتی مسدودشده در سال ۲۰۱۹ اشاره می‌شود که با تغییر نه‌چندان زیاد نسبت به سال ۲۰۱۸، حدود یک میلیون حساب کاربری عنوان شد. از میان تبلیغات غیرقانونی می‌توان به تبلیغات فریب‌دهنده‌ی کلیکی اشاره کرد که ظاهری شبیه به پیام‌های هشدار گوشی هوشمند یا کامپیوتر دارند. گوگل برای جلوگیری از گسترش مجدد چنین تبلیغاتی، سیاست‌های خود را به‌روز کرد و از تبلیغ‌دهنده‌های حوزه‌ی خدمات وام درخواست می‌کند تا تمامی جزئیات، ریسک‌ها، مزایا و معایب سرویس خود را در تبلیغات شرح دهند.

414


 

بهترین کسب و کار ها در شرایط فعلی دنیا

 تاریخ انتشار: 1399/02/01                                                                             

کسب و کار های آنلاین حتی قبل از شیوع جهانی کرونا مورد استقبال کسب و کار ها، استارتاپ ها، و صاحبان جوان کسب و کار ها قرار گرفته بوده است. تجارت الکترونیک و کسب و کار های آنلاین در حوزه های مختلف کسب و کار بارها توسط متخصصین و مشاوران مطرح کسب و کار دنیا توصیه شده بوده و پدیده جدیدی نیست.
ولیکن با شیوع و فراگیری همه گیری جهانی ویروس کرونا و متضرر شدن کسب و کار های سنتی بسیاری از کسب و کار های دنیا تمرکز ویژه ای در حوزه فروش و ارائه خدمات خود به صورت آنلاین نموده اند. بنابراین می توان گفت از بهترین سرمایه گذاری ها در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ یا سال ۲۰۲۰ میلادی سرمایه گذاری بر روی کسب و کار های آنلاین محلی است. استفاده از مهارت های فردی، کسب و کار های خانگی، صنایع دستی، فرشبافی، نقاشی، خطاطی، برنامه نویسی، کارهای دورکاری می توانند سایر گزینه های بهترین کار های پر در آمد در سال ۹۹ باشند.

 


 

کرونا چه تغییری روی بودجه تبلیغات اپلیکیشن ها گذاشت؟

تاریخ انتشار: 1399/01/25

با شیوع ویروس کرونا زندگی همه ی ما به نوعی تحت تاثیر قرار گرفته است. شبکه تبلیغات موبایلی تپسل گزارش کاملی در این باره دارد و شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید سبک زندگی و نیاز های مختلف مردم چگونه تغییر کرده است:
به گزارش تپسل تبلیغات در اپلیکیشن های آموزش آنلاین نزدیک به 1961 درصد افزایش داشته و البته جستجو برای رستوران ها در کافه بازار 84 درصد کاهش داشته است.

                                                                              


 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تاریخ انتشار:1398/02/28 12:50:00

 همانطور که از نام آن مشخص است دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی یک روش نوین برای بازاریابی و فروش است.همه ی صاحبان کسب و کار نیاز دارند تا محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنند. برای این کار میتوانید از تبلیغات چاپی در روزنامه ها ، چاپ بروشور و کاتالوگ ، تبلیغات تلویزیونی ، بیلبورد و یا دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.مزیت دیجیتال مارکتینگ نسبت به همه ی روش های سنتی تبلیغات ، هزینه کم و مخاطب هدف بیشتر است. برای مثال وقتی شما یک بیلبورد برای تبلیغ محصول خود طراحی می کنید تبلیغ شما یک تبلیغ همگانی است و هزینه ی نمایش آن به افرادی را که اصلا مخاطب کسب و کار شما نیستند را هم پرداخت می کنید.امروزه همه مشتریان شما تمایل دارند که محصولات و خدمات مورد نیاز خود را در اینترنت جست و جو کنند، بنابراین اگر به دنبال گرفتن سهم بیشتری از بازار هستید از فعالیت های دیجیتال مارکتینگ غافل نشوید.مهم ترین آیتم دیجیتالی که کسب و کار شما نیاز دارد یک سایت است.ممکن است فکر کنید امروزه با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام احتیاجی به وبسایت ندارید ولی اگر آینده کسب و کارتان برای شما اهمیت دارد باید در نظر داشته باشید که عمر همه ی شبکه های اجتماعی کوتاه است و با اینکه ممکن است یک صفحه ی فعال در یکی از شبکه های پر مخاطب امروزبتواند مشتریان زیادی را به سمت کسب و کار شما هدایت کند ولی با آمدن شبکه های اجتماعی جدید و یا فیلترینگ! یا کساد شدن آن شبکه شما نیز تمام مشتریان خود را از دست میدهید. بنابریان داشتن یک وبسایت بهترین راه شروع فعالیت شما در حیطه ی دیجیتال مارکتینگ است.اگر سایت خود را تازه راه اندازی کرده اید تبلیغات حرفه ای گوگل میتواند روشی باشد تا با هزینه کنترل شده کسب و کار خود را در صفحه اول جست و جوی گوگل نمایش دهید. خب تبلیغ گوگل سایت شما فعال شده است، بازخورد خوبی هم از بازار گرفتید، حال، وقت سئو کردن سایت شما فرا رسیده. سئوی ضعیف به کار شما نمی آید، چون یک استراتژی ضعیف در سئو فقط پول از جیب شما خارج می کند. باید بهترین کلمه کلیدی را انتخاب کنید و برای آن تلاش خود را انجام دهید... آن وقت است که رایگان در صفحه اول گوگل قرار دارید و مجانی از گوگل بازدید کننده می گیرید.
در کنار اینها استفاده از شبکه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ به شما کمک میکند تا ارتباط بیشتر و بهتری با مشتریان بلقوه خود داشته باشید و آنها را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

 

                                                                                 


 

الگوریتم تطبیق عصبی گوگل و بازاریابی محتوادر اواخر ماه سپتامبر، گوگل اطلاعاتی درباره آخرین تغییرات الگوریتم خود در مورد سئو و بهینه سازی سایت ها منتشر کرد، که این تغییرات منجر به تولید الگوریتمی به نام الگوریتم تطبیق عصبی گوگل یا (Neural Matching) شد.

اما دقیقا مطابقت عصبی چیست؟ و برای شرکت ها و کسب و کار چه معنایی دارد؟

الگوریتم تطبیق عصبی گوگل بخشی از شبکه گسترده هوش مصنوعی است که گوگل در حال توسعه دادن آن است. در این مورد، الگوریتم تطبیق عصبی با تمرکز بر مترادف ها و درک مفهوم واقعی در پشت کلمات مورد استفاده در جستجوی است. کلمات مختلف معنای زیادی دارند و در حالی که الگوریتم های گوگل در حال تلاش برای درک معنای این پرسش ها هستند، تطبیق عصبی این مرحله را بیشتر می کند.
گوگل در جدیدترین اطلاعیه خود اعلام کرد : "... ما اکنون به این نکته رسیده ایم که شبکه های عصبی می توانند به ما کمک کنند تا از درک کلمات برای درک مفاهیم جلوگیری کنند. تعویض عصبی، یک رویکرد توسعه یافته در زمینه شبکه های عصبی، ما را قادر می سازد که کلمات را به نمایندگی های fuzzier از مفاهیم پایه تبدیل کنیم، و سپس مفاهیم در پرس و جو را با مفاهیم در سند مطابقت می دهیم. ما این تکنیک را با تطابق عصبی می نامیم. "

الگوریتم تطبیق عصبی گوگل و بازاریابی محتوا

این الگوریتم می تواند تأثیر زیادی بر بازاریابی محتوا داشته باشد و تکنیک هایی که در حال حاضر به عنوان بخشی از بهینه سازی موتورهای جستجو SEO  استفاده می شود. اولا، الگوریتم تطبیق عصبی با استفاده از محتویات صفحه برای درک مفاهیم پایه، و مطابقت با محتوا را با پرسش های مربوطه جستجو می کند. به این معناست که به جای اینکه به سادگی کلمات کلیدی را درون متن برداشت کند، الگوریتم از کل محتوای یادگیری می کند.علاوه بر این، اگر الگوریتم از خود محتوا استفاده کند، به عنوان عامل تعیین کننده در ارتباط نتایج، سایر روش های SEO برای رتبه بندی موقعیت ها کمتر اهمیت دارد. خوب این به چه معنا است؟ خوب، وب سایت شما همچنان نیاز به معیارهای اساسی الگوریتم موجود برای رتبه بندی در گوگل دارد، مانند سرعت بارگذاری سریع، اتصال خارجی و داخلی و ساختار مناسب و غیره. با این وجود، الگوریتم بر این عوامل سنتی تأکید نخواهد کرد برای تعیین موقعیت رتبه بندی. این تنها با کیفیت و ارتباط محتوا در رابطه با پرس و جو جستجو تعیین می شود.

پس کسب و کار باید چه کار کند؟

شرکت ها باید محتوای خود را با مترادف ها بنویسند؟ یا کلمات کلیدی خود را برای مطابقت با زبان طبیعی تغییر دهند؟ خوب، پاسخ ساده به هر دو، هیچ است. اکنون می دانیم که سیستم های هوش مصنوعی می توانند نتایج وب سایت را براساس ارتباط آنها با اهداف کاربر رتبه بندی کنند. در نتیجه، بازاریابی محتوا باید یک رویکرد متمرکز بر کاربر باشد، از جمله: درک دقیق اینکه چرا کاربران در صفحه شما قرار دارند چه اهدافی دارند؟ آیا آنها به دنبال اطلاع یا خرید هستند؟ اطمینان حاصل کنید که محتوای شما می تواند نیازهای کاربر یا هدف را برآورده کند ساختن محتوای شما مناسب همه کاربران، در همه دستگاه ها. طراحی پاسخگو می تواند به آن کمک کند، اما شما نیز باید وب سایت خود را کاملا آزمایش کنید.

 

الگوریتم تطبیق عصبی گوگل

نویسنده مدیر | تاریخ انتشار:1399/03/06 07:50:00 | دسته بندی: اخبار

نظرات

فقیهی
فقیهی

چگونه بفهمیم که کدام شبکه اجتماعی برای تبلیغ کسب و کار ما مناسب است؟

۱۳۹۸/۰۲/۲۸ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

شما میتوانید از هر شبکه اجتماعی که فکر میکنید مخاطبانتان در آنجا فعال هستند استفاده کنید.مثلا اگر محتوای تولیدی شما بیشتر به صورت عکس است  اینستاگرام و پینترست برای شما مناسب است.یا اگر محتوایی حرفه ای دارید میتوانید در لینکداین و تامبلر فعال باشید.در هر صورت بهترین استراتژی شبکات اجتماعی فعالیت منسجم ،منظم و مداوم است.

برای مشاوره و مدیریت دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود با ما در تماس باشید.

02188230063

 

نظرات