تبلیغات در اینستاگرام

با افزایش هر روزه کاربران اینستاگرام اهمیت تبلیغات در اینستاگرام بیشتر از همیشه است. امروزه استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در جامعه از طرفداران بسیاری برخوردار است. همین امر موجب شده تا کسب و کارهای مختلف به فکر بکارگیری این پتانسیل بالقوه در معرفی و تبلیغات خود بیافتند.

در این میان نقش شبکه اجتماعی اینستاگرام در ایران قابل چشم پوشی نیست؛ و شاید بتوان آن را در حال حاضر پر مخاطب ترین شبکه مجازی در کشور دانست. از این رو، تبلیغات در اینستاگرام و معرفی نام های تجاری اهمیت بسزایی در رشد تجاری کسب و کارها پیدا کرده است.

در این مقاله که توسط تیم خدمات اینستاگرام کیان تجارت آماده شده سعی داریم تا بطور مختصر روش های تبلیغات موفق در این شبکه را بررسی کنیم.

 

اهمیت تبلیغات در اینستاگرام

تقریبا تمامی صاحبان کسب و کار به اهمیت تبلیغات در اینستاگرام آگاه هستند و شاید نتوان کسی را یافت که نقش تبلیغ و معرفی کالا و خدمات را در موفقیت یک تجارت منکر شود. چرا که، میزان فروش معیار کامیابی یا ناکامی یک کسب و کار است (به قول بازاری های قدیم: اگر طلا هم تولید کنید اما نتوانید بفروشید، ورشکست خواهید شد).

اما همزمان باید در نظر داشت که شیوه های تبلیغات نیز می بایست به روز بوده و ابزار جدیدی همچون فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باید بکار گرفته شوند. همین مسئله اهمیت تبلیغات در اینستاگرام را (بدلیل مخاطب فراوانی که دارد) برجسته می سازد.

 

حتما بخوانید: اهمیت افزایش فالوور اینستاگرام - 3 روشی که بلاگرها از آن استفاده می کنند

 

روش های تبلیغات در اینستاگرام

برای آشنایی با جدیدترین روش های تبلیغات در اینستاگرام ادامه این مطلب را دنبال کنید. اصلی ترین وجه تبلیغات دیجیتال افزایش دنبال کنندگان (فالوورها) و وفادارکردن آنها به وسیله تولید محتواست. بنابراین مهمترین روش های تبلیغات در اینستاگرام نیز وابسته به فرآیند تولید محتوا هستند. به همین دلیل، اینستاگرام امکان بارگذاری محتوای ویدئویی، گرافیکی، عکس، متن و حتی به نوعی صوت را برای کاربران خود مهیا نموده است.

ما در هولدینگ کیان تجارت مناسب ترین روش تبلیغات برای یک کسب و کاررا با توجه به تجربه و تخصص خود برای شما انتخاب می کنیم. این انتخاب براساس ارزیابی شرایط انجام می شود. در ادامه به معرفی برخی روش های تبلیغات در اینستاگرام می پردازیم:

1. اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یعنی تبلیغات با کمک افراد تاثیر گذار (و صفحات اینستاگرام آنها). این نوع تبلیغ از افراد شاخص و موثری که در حوزه های مختلف در اینستاگرام شهرت داشته و فالوورهای زیادی دارند برای تبلیغ و افزایش بازدید کنندگان یک صفحه استفاده می کند. نحوه تبلیغ کردن با اینفلوئنسرها می تواند به دو طریق باشد:

 • تولید محتوا از سوی شما (تا فرد مورد نظر آن را در صفحه پر مخاطبش به صورت پست، استوری و غیره بارگذاری کند)
 • خود اینفلونسر ضمن دریافت فیزیکی کالا یا خدمت شما و با اخذ اطلاعات درباره آن، نسبت به تبلیغ برای شما اقدام نماید.

توجه داشته باشید که اینفلوئنسرِ مد نظر باید با زمینه کاری شما هماهنگی داشته و متناسب با مخاطب آن کسب و کار انتخاب شود. ضمن اینکه از محبوبیت لازم میان دنبال کنندگان برخوردار باشد (برخی افراد شاخص علیرغم فالوورهای زیاد، محبوبیت نداشته و ممکن است تبلیغ شما از سوی آنها نتیجه عکس بدهد). همچنین می توان از یک اینفلوئنسر به عنوان سفیر برند (نام تجاری) استفاده کرد (این مورد با توجه به هزینه های فراوانی که در برخواهد داشت، بیشتر مناسب کسب و کارهای بسیار بزرگ است).

 

حتما بخوانید: چگونه تیک آبی اینستاگرام را فعال کنیم

 

2. تبلیغ در پیج های اینستاگرام

منظور تبلیغ در پیج های اینستاگرام پر بازدید است. این صفحات به دلایل مختلف و با راه کارهای گوناگون (تولید محتوای پر مخاطب) توانسته اند فالوورهای زیادی را به خود جلب نمایند و در مقابل با تبلیغ برای سایر مشاغل، کسب درآمد می کنند. در این شیوه نیز باید مواردی چون همخوان بودن مخاطبین آن پیج با محصول یا خدمت شما، هماهنگی تعداد فالوورها با لایک ها و نوع کامنت ها، تناسب هزینه آنها با بودجه شما و ... را در نظر گرفت.

3. رباتهای اینستاگرام

ربات های اینستاگرام به صورت هوشمند نسبت به فالو و آن فالو کردن صفحاتی که شما را دنبال می کنند، اقدام می نمایند.

4. اسپانسرینگ

در این شیوه اینستاگرام پست شما را با پسوندSponsored در میان سایر پست ها به کاربران نشان می دهد اما بدلیل تحریم ها و برخی مسائل دیگر بکارگیری موثر آن در ایران وجود ندارد.

 

عوامل موثر در تبلیغات اینستاگرام

همان طور که اشاره شده روش های تبلیغات اینستاگرام بر اساس تولید محتواست. اما آیا صرف تولید محتوا و بارگذاری آنها می تواند به افزایش فالوورها و در نتیجه ارتقاء سطح فروش کمک کند؟ جواب خیر است. عوامل ذیل می توانند در این امر بسیار موثر باشند:

 • نحوه طراحی قالب پیج
 • کیفیت و جذابیت پروفایل پیج
 • لوگو و نام تجاری چشمگیر
 • کیفیت محتوای تولیدی
 • شیوه های صحیح کپشن نویسی و هشتگ گذاری
 • استفاده از محتوای خاص (ویدئو، عکس، متن، تلفیقی و ...)
 • انتخاب نوع ارائه محتوا (پست، اشتراک گذاری پست ها، استوری، ویدئو IGTV و ...)
 • استفاده از شیوه های تبلیغات موثر در اینستاگرام (مانند بکارگیری تبلیغات اینفلوئنسری، تبلیغ در صفحات پر بازدید، رباتهای تبلیغاتی و اسپانسرینگ)
 • اجرای پویش های تبلیغی (کمپین ها)

در ادامه با برخی نکات مهم که می بایست در تبلیغات اینستاگرام مد نظر گرفته شوند، آشنا می شویم:

 1. عکس ها می بایست از کیفیت و نورپردازی بسیار خوبی برخوردار بوده و نشان دهنده تمامی زوایای کالا یا خدمات مورد نظر باشند.
 2. ویدئوها نیز باید با کیفیت بالا و زمان مناسب ساخته شده باشند تا مخاطب مورد نظر اقناع شود (زمان فیلم نباید خیلی کوتاه یا بلند باشد).
 3. اطلاعات کافی به صورت متن، صوت یا کپشن برای پست ها و استوری ها تهیه شود.
 4. قالب یا تم صفحه (شکل کلی صفحه و محتواها) مناسب با نوع پیج و با خلاقیت طراحی شده باشند.
 5. بودجه در نظر گرفته شده با اهداف صفحه هم خوانی داشته باشد.
 6. از بکارگیری متن ها یا تصاویر تکراری و ملال آور خودداری شده و در ارائه، نوآوری بکار رود.
 7. شان کسب و کاری در انتخاب نوع محتوا رعایت شود (شاید نمایش برخی رفتارها پر بازدید باشد اما به جایگاه، حرمت و در نتیجه اعتمادی که مخاطب برای آن صفحه قائل است، خدشه وارد خواهد کرد).

 

حتما بخوانید: افزایش امنیت پیج اینستاگرام

 

همانطور که تاکنون مشاهده کردید عوامل فراوانی بر تبلیغات در اینستاگرام و تاثیرگذار بودن آنها حاکم هستند. در نتیجه انتخاب و انجام صحیح این نوع تبلیغات به تخصص و تجربه بالا، امکانات فنی مناسب (همچون دروبین های تصویر برداری، عکاسی، تجهیزات نورپردازی، تسلط به نرم افزارهای ساخت محتواهای متنی و گرافیکی، ارتباط با اینفلوئنسرها و انتخاب فرد مناسبِ کار)، صرف زمان زیاد، روانشناسی بازار و مخاطب و بسیاری عوامل دیگر وابسته است. از این رو مجموعه معتبر سایت کیان تجارت سعی دارد تا کلیه خدمات فوق را به بهترین شکل و با قیمتی مناسب در اختیار صاحبان کسب و کارها بگذارد.

مجموعه کیان تجارت تلاش دارد با ارائه خدمات اینستاگرامی گوناگون و با کیفیت (تولید محتوای مناسب، طراحی قالب های متناسب با نوع کسب و کار، پشتیبانی، انتشار پست در زمان بندی های خاص، بکارگیری تجهیزات فنی پیشرفته برای تولید عکس، فیلم و متن، بکارگیری شیوه های افزایش فالوور، استفاده از کلمات کلیدی کاربردی، انتشار استوری، کارشناسان با تجربه تولید محتوا و غیره) بازخورد مناسبی را برای مشاغل از طریق اینستاگرام مارکتینگ فراهم آورد. لذا، می توانید با مراجعه به سایت https://www.kiantc.com مدیریت امور اینستاگرامی خود را با آرامش خاطر به تیم قویِ کیان تجارت بسپارید.

 

قیمت تبلیغات در اینستاگرام

از آنجائیکه متغیرهای زیادی بر قیمت تبلیغات در اینستاگرام تاثیر گذارند، تعیین هزینه ی مشخص برای اینکار چندان ساده نیست. به عنوان مثال زمان بندی ویدئوها، نوع متحوای تولیدی، تعداد پست های مورد نظر، فاصل زمانی میان ارائه پست ها یا استوری ها، خدمات عکاسی یا تصویربرداری مورد نیاز، اینفلوئنسر انتخاب شده، بهره گیری از رباتهای اینستاگرامی یا اسپانسرینگ، بودجه در نظر گرفته شده از سوی کارفرما و ... هزینه های بسیار متفاوتی را به همراه خواهد داشت (مراقب برخی تخفیف های اغوا کننده و نرم افزارهای تقلبی افزایش دهنده تعداد دنبال کنندگان باشید). صاحبان کسب و کار در صورت نیاز می توانند با مشخص کردن نیازهای خود، از مشاوره رایگان کارشناسان کیان تجارت بهره گرفته و از قیمت کار مورد نظر خود مطلع شوند.

ضمن اینکه گروه کیان تجارت جهت راحتی کار، نسبت به آماده سازی سه بسته خدمات اینستاگرامی نیز اقدام نموده که با توجه به سطح و نوع خدمات، مشتریان گرامی می توانند از آنها استفاده نمایند:

نوع پکیج   خدمات هزینه
پکیج برنزی اینستاگرام

۱۰ پست ماهیانه

۱۰ استوری ماهیانه

۱ ویدیوی ماهیانه

 5.000.00 تومان
پکیج نقره ای اینستاگرام

۱۵ پست ماهیانه

۱۵ استوری ماهیانه

۲ ویدیوی ماهیانه

6.500.000 تومان
پکیج طلایی اینستاگرام

۳۰ پست ماهیانه

۳۰ استوری ماهیانه

۴ ویدیوی ماهیانه

 9.000.000 تومان


باید در نظر داشت که هزینه های انجام شده برای تبلیغات اینستاگرام، هزینه نبوده بلکه سرمایه گذاری محسوب می شود؛ و با افزایش فروش و کسب سود، جایگزین خواهد شد.


جمع بندی

علیرغم اذعان همه به نقش مهم تبلیغات مجازی یا دیجیتال مارکتینگ در موفقیت کسب و کارها، عدم آشنایی با روش های تبلیغات در اینستاگرام موجب هرز رفتن منابع، وقت و انرژی صاحبان مشاغل در این زمینه شده است (هر روز صفحات اینستاگرامی مختلفی را شاهدیم که بدون یک استراتژی درست و صرفا با بارگذاری چند استوری یا پست سعی در جذب مخاطب می نمایند). به همین دلیل اجرای هدفمند، هوشیارانه و تخصصی آن توسط افراد خبره ضمن صرفه جویی در منابع، نتایج چشمگیرتری را به بار خواهد آورد. پس کار را به کاردان بسپارید و جهت اخذ مشاوره رایگان، با کارشناسان کیان تجارت (شماره ۸۸۲۳۰۰۶۳-021) تماس حاصل فرمائید.

 

 

تا اینجا چطور بود ؟

نتایج نظرسنجی ( ۴ ) ۳.۸ / ۵

tel

اینستاگرام

@kiantc

tel

تماس با ما

۰۲۱-۸۸۲۳۰۰۶۳

comments

پرسش و پاسخ

پرسش مورد نظر خود را مطرح نمایید

درخواست خدمات اینستاگرام

درخواست مشاوره خدمات اینستاگرام