شبکه اجتماعی اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بر پایه اشتراک گذاری تصویر و فیلم است که امکان اتصال و اشتراک گذاری همزمان در سایر شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر را نیز دارد. این شبکه اجتماعی امکانات مختلفی نظیر فیلترگذاری های دیجیتال بر روی تصاویر و کلیپ های تصویری را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد.
شبکه اجتماعی اینستاگرام توسط دو شخص به نام های کوین سیستروم و مایک کرایگر طراحی شد و نخستین نسخه آن در اکتبر 2010 راه اندازی و به بازار عرضه شد و توانست در مدت زمانی کوتاه محبوبیت فوق العاده ای کسب کند؛ به طوری که کاربرانش تا آوریل 2012 به 100 میلیون نفر و تا دسامبر 2014 به بیش از 300 میلیون نفر رسید و هم اکنون بیش از 800 میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد.
لازم به ذکر است شبکه اجتماعی اینستاگرام با رشد سریعی که در جذب کاربر و کسب درآمد در مدت زمان کوتاهی پس از عرضه به بازار تجربه کرد، نظر سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب نمود. ولی در نهایت این شرکت فیسبوک بود که توانست در تاریخ 6 سپتامبر 2012 برنامه اینستاگرام را به ارزش یک میلیارد دلار آمریکا خریداری کند.

 

اهمیت اینستاگرام برای کسب و کارها

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی محبوب و پر مخاطب است که روزانه توسط میلیون ها کاربر ایرانی مورد استفاده قرار می گیرند و ایرانیان زیادی چندین ساعت از زمان روز خود در این شبکه اجتماعی جذاب می گذرانند. این امر باعث شده تا کسب و کارهای بزرگ و کوچک شروع به فعالیت در این شبکه اجتماعی کرده و محصولات و خدمات خود را به کاربران بی شمار آن عرضه کنند. شما نیز اگر به فکر رشد و پیشرفت کسب و کار خود هستید و می خواهید تحول بزرگی در فروش خود انجام دهید، ناچار به حضور مؤثر در این شبکه اجتماعی محبوب هستید. حضور پر رنگ شما در صفحات اینستاگرام، نام تجاریتان را برجسته کرده و روابط پایداری بین کاربران این برنامه و تجارت شما ایجاد می کند که این مهم در نهایت منجر به رشد مستمر کسب و کارتان در بلند مدت می شود.

 

خدمات اینستاگرام

 

خدمات اینستاگرام شرکت کیان تجارت

1ـ مدیریت حرفه ای پیج اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام برای اینکه بتواند یک کسب و کار را متحول کند و مشتریان زیادی را ترغیب به خرید محصولات و یا خدمات خود کند، به دو عامل بسیار مهم و حیاتی نیازمند است. عامل نخست مدیریت قوی پیج اینستاگرام است. این مدیریت قوی شامل ارسال منظم پست و استوری به صورت روزانه برای فعال نگه داشتن پیج، تولید محتوای قوی، جذاب و به روز که هر کاربری را به سوی خود جذب کند، طراحی قالب و اضافه کردن لوگو و نام تجاری و گاهی اطلاعات تماس بر روی تصاویر و فیلم ها، ارسال پست ها به صورت استاندارد و با رعایت اصولی همچون هشتک گذاری و ... تنها بخشی از مدیریت حرفه ای پیج اینستاگرام است. عامل دومی که در موفقیت یک پیج تجاری اینستاگرام تأثیر به سزایی دارد، تبلیغات است که در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

2ـ ارسال پست و استوری

برای اینکه پیج شما بتواند کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کند، نیاز به این دارید که پیجتان را فعال نگه دارید. از مهمترین فاکتورهای فعال بودن یک پیج، ارسال روزانه پست ها و استوری های متعدد است. در واقع با ارسال منظم و روزانه پست و استوری، همواره خود را در معرض دید فالورهای پیج خود و افراد دیگری که از طریق هشتک، لوکیشن و ... به صورت اتفاقی پست های شما رو مشاهده می کنند، قرار می دهید و این یک قدم بزرگ در رونق کسب و کارتان از طریق پیج اینستاگرام محسوب می شود.

3ـ تولید محتوا

ارسال پست های متعدد و ورود و بازدید افراد مختلف هیچ کدام به تنهایی برای گسترش کسب و کارتان از طریق پیج اینستاگرام کافی نیست؛ موضوع مهم آن است که این افراد پس از ورود به پیج شما و یا مشاهده پست های شما با چه چیزی رو به رو می شوند. مطالب تکراری و خسته کننده که نمونه آن در فضاها و پیج های مختلف بارها و بارها منتشر می شوند و یا مطالب جدید، جذاب و به روز که تمام توجه کاربر را جلب کرده و او را به مطالعه کپشن و احیانا اشتراک گذاری آن برای دوستانش باز می دارد. بنابراین تولید محتوا نقشی غیر قابل انکار در جلب نظر و سرقت نگاه و حواس کاربر دارد. منظورمان از محتوا در مرحله اول تصویر یا فیلم مورد استفاده و در مرحله بعد متنی است که به عنوان کپشن برای آن تصویر یا فیلم گذاشته می شود.

طراحی قالب

تصاویر و فیلم هایی که در فضای اینستاگرام منتشر می شود، ممکن است در هر فضای دیگری مثل بخش image (تصویر) گوگل، اکسپلورر اینستاگرام، بخش سرچینگ اینستاگرام و ... به ناگاه به نمایش در آید و توسط کاربران مختلفی مشاهده شود. حال اگر این تصاویر و یا فیلم ها بدون هیچگونه هویت و مشخصه ای از مرجع تولید و منتشر کننده خود باشند، در واقع هیچ بازدهی و ثمری از این انتشار گسترده عاید شما نخواهد شد. ولی در صورتی که تصاویر خود را مجهز به قالب اختصاصی کنید و به آنها هویت ببخشید، در هر فضایی که منتشر شوند، مبلغ شما و مجموعه شما خواهند بود. این قالب می تواند شامل لوگو، نام تجاری، اطلاعات تماس و یا هر چیزی که برای شما اهمیت دارد، باشد.

5ـ تبلیغات اینستاگرام

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، یک پیج اینستاگرام برای اینکه بتواند کسب و کار شما را متحول کند، نیاز به دو عامل مهم و حیاتی دارد. اولین عامل مدیریت حرفه ای پیج است. عامل دوم داشتن تبلیغات مؤثر و قدرتمند است. اهمیت تبلیغات بر هیچ کس پوشیده نیست. تبلیغات باعث می شود کاربران زیادی به سمت پیج شما سرازیر شوند و ضمن آشنایی با مجموعه و کسب و کارتان، محصولات و خدمات شما را ببینند و در صورتی که نیازمند و یا علاقه مند به این محصولات و یا خدمات بودند، پیج شما را دنبال کرده و یا مستقیما از طریق تلفن و یا دایرکت با شما تماس بگیرند. هیچ وقت از این نکته غافل نشوید که پیج شما در اینستاگرام در واقع مغازه شما در فضای مجازی است و تنها از طریق تبلیغات است که می توانید پاخور این مغازه را که به رشد چشمگیر تعداد مشتریانتان می انجامد، افزایش دهید.

 

بازاریابی اینستاگرامی

 

6ـ تبلیغات هدفمند

تبلیغات هدفمند اینستاگرام یکی از مقرون و به صرفه ترین تبلیغات در فضای اینستاگرام محسوب می شود. در طول این نوع تبلیغات پیج شما به افرادی که به زمینه کاری شما علاقه مند و یا نیازمند هستند، معرفی می شود. این کار باعث می شود بخش زیادی از این افراد حداقل یک بار به پیج شما مراجعه کرده و از نزدیک با مجموعه شما و محصولات و خدماتتان آشنا شوند و اگر به زمینه کاری شما علاقه مند و یا نیازمند بودند، در پیج شما بمانند و شما را فالو کنند تا در آینده دور یا نزدیک بتوانند خریدی را از شما انجام بدهند. تک تک افرادی که در طول این تبلیغات به پیج شما اضافه می شوند افرادی واقعی و ایرانی هستند که با انتخاب و اختیار خود شما رو فالو کرده اند و به زمینه کاری شما علاقه و یا نیاز دارند. به همین خاطر این افراد برای یک کسب و کار بسیار با ارزش می باشند و می توانند به مرور زمان کسب و کار شما را متحول کنند. لازم به ذکر است این تبلیغات، یک تبلیغات فرآیندی است که یک ماه مستمر ادامه دارد و شما می توانید هر چند ماه که بخواهید تبلیغات هدفمند پیجتان را تمدید کنید. به جهت بالا بردن بازدهی در این تبلیغات، امکان محدود کردن جامعه هدف به شهر یا استان خاص و یا جنسیت خاص نیز وجود دارد.

7ـ تبلیغات اسپانسری

شرکت اینستاگرام برای تمامی کاربرانی که دارای صفحات Business هستند، امکان تبلیغاتی تحت عنوان تبلیغات اسپانسر قرار داده است. این بدین معناست که شما تنها با زدن دکمه Promote می توانید پست مورد نظر خود را توسعه داده و در فضای بیکران اینستاگرام منتشر سازید.
متأسفانه کاربران ایرانی برای استفاده از این نوع تبلیغات محدودیت هایی دارند و ممکن است با عدم انتشار، حذف و حتی مسدود شدن ارز بین الملی واریز شده به حساب اینستاگرام روبه رو شوید. ولی نگران نباشید. شرکت کیان تجارت با توجه به ظرفیت های بین المللی خود، قادر است تا امکان انجام این نوع تبلیغات جذاب را که مستقیما توسط شرکت اصلی اینستاگرام به کاربران این شبکه اجتماعی ارائه می شود، برای کاربران ایرانی فراهم کند و گزارش دقیق و کامل نیز در این باره به شما ارائه کند.
این نوع از تبلیغات مناسب کسب و کار‌هایی است که نیاز به دیده شدن پست های خود دارند، یا در اصطلاح لایک شدن از سمت کاربران هدف، برای آنها ملاک است. همچنین با توجه به امکان انتخاب کاربر هدف در فرآیند ساخت کمپین تبلیغاتی، احتمال افزایش دنبال‌کننده صفحه نیز بسیار زیاد است.

8ـ تبلیغات در صفحات تأثیرگذار

اگر به دنبال رشد سریع پیج کاری خود هستید، از تبلیغات در صفحات تأثیر گذار غافل نشوید. با استفاده از این نوع تبلیغات می  توانید برند، محصولات و خدمات خود را به چشم هزاران نفر برسانید و ضمن افزایش اعتبار و شکل گیری برندینگ، مشتریان زیادی را به سمت پیج خود روانه کنید. منظور از تبلیغات در صفحات تأثیرگذار (Influencer) در واقع استفاده از پیج ها و شخصیت های معروف و تأثیرگذار در فضای اینستاگرام در مسیر رشد کسب و کار خود می باشد. این پیج ها و اشخاص نزد کاربران زیادی شناخته شده هستند و مخاطبان زیادی دارند. مردم علاقه زیادی به این پیج ها و افراد دارند و فعالیت های آنها را در شبکه های اجتماعی به صورت جدی دنبال می کنند. بنابراین گاهی یک معرفی خوب از طرف یکی از این پیج ها و یا افراد، می تواند از ده ها میلیون تبلیغ مؤثرتر باشد.

9ـ راه اندازی کمپین های تبلیغ محور

یکی از راه های افزایش مشارکت و موفقیت برندها و کسب و کارها در فضای اینستاگرام، ایجاد کمپین ها و مسابقات هدفمند  جذاب اینستاگرامی است. در حقیقت این کمپین های مسابقه ای و رقابتی جزو بهترین روش های جذب مخاطبان و تبلیغات در عرصه شبکه¬های اجتماعی به خصوص اینستاگرام می باشند و باعث رشد آمار مشتریان و سطح آگاهی آنها نسبت به برند، خدمات و محصولات یک کسب و کار خواهند شد. ولی راه اندازی یک کمپین اینستاگرامی موفق کار پیچیده ای است و همین امر باعث شده برندهای زیادی در رسیدن به اهدافشان از طریق اینگونه کمپین ها با شکست رو به رو شوند. به صورت کلی راه اندازی یک کمپین موفق و تأثیرگذار اینستاگرامی چند مرحله اصلی دارد که عبارتند از: انتخاب یک جایزه مناسب، تعیین قواعد مسابقه، طراحی پست مناسب برای معرفی مسابقه، تبلیغ مسابقه، پیگیری نتایج مسابقه و اعلام برندگان. ولی اینها تنها قطعاتی از یک پازل هستند که باید به بهترین شکل و بر اساس یک استراتژی مناسب در کنار هم چیده شوند. اگر شما نیز برای معرفی برند و جذب مخاطبان بی شمار به این کمپین ها نیاز دارید، کارشناسان ما قدم به قدم شما را در مسیر یاری خواهند کرد.

10- افزایش فالوور، کامنت و لایک

امروزه اینستاگرام نقش بسیار مهمی در رشد و توسعه کسب و کارها ایفا می کند و شما به راحتی و با هزینه های بسیار مناسب می توانید از این فضا برای پیشرفت کاری خود استفاده کنید. در این فضا شما علاوه بر ارسال تصاویر و فیلم های مربوط به محصولات و یا خدماتتان، می توانید تصاویر مشتریانی که از محصولات یا خدمات شما رضایت دارند را نیز منتشر کنید. ولی آنچه اهمیت زیادی دارد آن است که بتوانید این محتواهای ارزشمند را به افراد زیادی نمایش دهید. بنابراین هر چقدر فالوورهای بیشتری داشته باشید، پست ها و تبلیغات شما توسط افراد بیشتری مشاهده خواهد شد.
بهترین استراتژی برای بالا بردن تعداد فالورها، خرید فالور است. خرید فالور در دو نوع فالور فعال و غیرفعال امکان پذیر است. گرچه هر دو نوع این فالوورها، کاملا واقعی و ایرانی هستند، ولی فرقشان در علاقه مندی به زمینه کاریتان و نحوه ورودشان به پیج شما می باشد. فالورهای فعال فالورهایی هستند که با اختیار کامل خودشان و با توجه به علاقه یا نیازی که به زمینه کاری پیج شما دارند، شما را فالو می کنند. این افراد معمولا پست های شما رو دنبال کرده و همراه خود لایک و کامنت و حتی خرید به همراه دارند. در واقع افراد ارزشمندی هستند که در آینده دور یا نزدیک می توانند جزو مشتریان شما باشند. ولی نوع دوم یعنی فالوورهای غیرفعال، نه به خاطر علاقه یا نیاز، بلکه به دلیل گرفتن امتیازات جانبی همچون سکه و امتیاز و الماس پیجتان را فالو می کنند. بنابراین قطعا بخش زیادی از این افراد هیچگونه علاقه یا نیازی به زمینه کاری شما نداشته و انگیزه ای برای دنبال کردن پست های شما در ایشان وجود ندارد. به علاوه پس از مدتی احتمال ریزش 10 تا 20 درصدی این فالورها وجود دارد. ولی با این حال وجود این فالورها در کنار خرید لایک و کامنت برای بسیاری از پیج ها به خصوص پیج های تازه تأسیس الزامی است. کاربران اینستاگرام زمانی که از طرق مختلف وارد پیج شما می شوند و می بینند که شما فالور و لایک زیادی دارید، ترغیب می شوند تا شما را فالو کرده و پست های شما را دنبال کنند. در واقع با خرید فالوور حتی از نوع غیرفعال و خرید لایک و کامنت، اعتبار پیج شما افزایش پیدا کرده و کمک شایانی به جذب کاربران جدید می کند.

در اینجا میتوانید چند نمونه از پیج های اینستاگرام را توسط گروه دیجیتال مارکتینگ کیان مدیریت میشوند مشاهده کنید.

نویسنده مدیر | تاریخ به روز رسانی:1399/05/24 04:31:38 | دسته بندی: دیجیتال مارکتینگ

سوالات خود را از ما بپرسید

محمد رضا بهزادپور
محمد رضا بهزادپور

سلام میخواستم بپرسم که برای پیج اینستا خدمات میدین بخاطر این میگم که چند وقتیه که تو اینستا پست نمیذارین

۱۳۹۹/۰۱/۲۳ | پاسخ
Leoric
سمیرا رسولی

سلام خدمت شما دوست عزیز بله انجام میدیم. لطفا با شماره 88560836 تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

احمد خسروی
احمد خسروی

نیاز به مشاوره دارم چطور میتونم تماس بگیرم ؟

۱۳۹۸/۰۹/۰۶ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام برای دریافت مشاوره می توانید با شماره های 88560836 یا 88560836 با کارشناس خدمات اینستاگرام تیم کیان تماس بگیرید. 

محمد حسام
محمد حسام

سلام خسته نباشید من یه پیج دارم ک موزیک میزارم داخلش من وقتی کلیپ میزارم مثلا تو ۵،،۶ساعت اولش تعداد لایک با تعداد سین یه جوره مثلا اگه ۱۰۰ سین خورده ۱۱۰ لایک خورده خواستم ببینم چرا سین نمیخوره و کمتر از لایکشه خواهش میکنم جواب بدید خیلی نیاز به کمکتون دارم

۱۳۹۸/۰۶/۱۷ | پاسخ
Leoric
نعیمه میرحسینی

این موردی که شما می فرمایید، در نرم افزار اینستاگرام غیر ممکنه، به این دلیل که تا مخاطب سین نکنه نمی تونه لایک کنه، بنابراین شما می تونید آدرس صفحه تون رو بدید تا ما ببینم و نظر دقیق تری رو بهتون بدیم متشکرم.

masoome
masoome

سلام من اینستاگرامم بلاک فالور شده نمی تونم کسی رو فالو کنم ۴۸ساعت ن کامنت ن پست و نه فالو کردم ولی بازم درست نشده خواهش میکنم کمک کنید

۱۳۹۸/۰۵/۰۹ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام

اینستاگرام زمانی شما را بلاک می کند که احساس کند شما در حال اسپم کردن یا تولید محتوای هرز هستید. اگر پست های تکراری منتشر می کنید یا تعداد فالوور و فالویینگ شما در روز غیر عادی باشد یا افراد زیادی را منشن کنید یا به هر دلیلی اینستاگرام احساس کند که شما یک اکانت فیک هستید بلاک می شودی.

معمولا پروسه رفع بلاک اکانت دو تا سه هفته طول می کشد ولی برای تسریع این پروسه میتوانید از قسمت report a problem درخواست خود را برای رفع بلاک مطرح کنید.همچنین باید اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید.احتمالا اینستاگرام از شما میخواهد ایمیل و عکس خود را ارسال کنید تا هویت شما به عنوان یک شخص واقعی احراز شود.

در صورتی که این موارد چاره ساز نبود میتوانید از طریق سایت اینستاگرام فرم گزارش یک هک اکانت را پر کنید.

 

نرگس
نرگس

سلام.خواستم لیست قیمت ها و تعرفه هاتون رو بدونم برای مدیریت کردن پیج اینستاگرامم

۱۳۹۸/۰۴/۱۱ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام

هزینه مدیریت پیج اینستاگرام به ازای روزی یک پست و یک استوری ماهیانه 250 هزار تومن هستش . علاوه بر اون یک تمپلیت اختصاصی هم برای شما طراحی میشه. در صورتی که تعداد پست کمتر یا بیشتر یا تعرفه تبلیغات رو هم بخواید میتونید با کارشناس ما تماس بگیرید تا بیشتر راهنماییتون کنن.

تلفن تماس:88560836-021

شماره تلگرام : 09031238547

hamed
hamed

سلام شما تگ قیمت هم میتونید واسه محصولات بیارید

۱۳۹۷/۱۱/۲۰ | پاسخ
Leoric
سمیرا رسولی

سلام، تگ قیمت در صورتی براتون اضافه میشه که اکانت اینستاگرامتون رو تبدیل به اکانت شاپینگ کنید که 2 میلیون تومان هزینشه.

ماهرخ ،
ماهرخ ،

سلام آقای صالحی، من ازتون یه سوال داشتم ، مایلم مخاطبامو افزایش بدم، عمیقا تو تبلیغات تنبلم و مشکل ذیق و کمبود وقت دارم اما در پی مخاطب فیک هم نیستم من مخاطب واقعی می خوام می تونم سازوکارتون رو بپرسم؟ من بخشی از سال ایرانم و بخشی از سال ایران نیستم در حال حاضر ایران نیستم آیا امکان پوشش اکانت من هم وجود داره؟ ممنونم اگه پاسخ بدید

۱۳۹۷/۱۰/۱۰ | پاسخ
Leoric
نعیمه میرحسینی

سلام کاربر گرامی، برای افزایش مخاطب در اینستاگرام و در کانال های تلگرامی ارسال پست های مفید و کاربرپسند در مرحله اول می باشد در مرحله دوم همکاران ما در شرکت کیان تجارت به طور کامل هم در زمینه مدیریت کانال یا اینستاگرام شما و هم در تولید محتوای مناسب میتوانند کمک شایانی به شما داسته باشند و همچنین ربات هایی هستند که در افزایش جذب مخاطب اصلی و نه فیک میتوانند شما را کمک کنند .
سایت ما: www.kiantc.com
تماس: 02188560836
موبایل: 09121458974
آدرس: تهران - بزرگراه جلال آل احمد - بین پل گیشا و پل آزمایش - پلاک 133 طبقه 3

محمدرضا ارمغان
محمدرضا ارمغان

در مورددخدمات اینستگرام میخواستم ببینم چطوری باید ثبت نام کنم؟!

۱۳۹۷/۱۰/۰۹ | پاسخ
Leoric
سمیرا رسولی

سلام خدمت کاربر گرامی، لطفا با شرکت 02188560836 تماس بگیرید.

حمیدرضا مجدابادی
حمیدرضا مجدابادی

سلام وقت بخیر میخوام درباره صفحه انتشارات و بالا بردن بازدید راهنمایی بگیرم سپاس ۰۹۱۲۱۱۸۳۹۰۰

۱۳۹۷/۰۹/۱۷ | پاسخ
Leoric
سمیرا رسولی

سلام

برای بالا بردن بازدید 3 روش وجود دارد:

1- بازدید fake

2- تبلیغات گوگل

3- سئو

برای راهنمایی بیشتر با شرکت 02188560836 تماس فرمایید

صالحی
صالحی

خدمات اینستاگرام شما شمل چه چیز هایی میشه؟

۱۳۹۷/۰۷/۱۰ | پاسخ
Leoric
نعیمه میرحسینی

سلام
1ـ مدیریت پیج: شامل تولید محتوا، طراحی قالب و لوگو، ارسال پست و استوری و کلیه خدمات جانبی دیگه (از قبیل فیلم برداری، عکس برداری، کلیپ سازی دو بعدی و سه بعدی و ...)
2ـ تبلیغات متداول اینستاگرام: انتشار بنر تبلیغاتی شما در یک پیج تا بیش از صد پیج مختلف با بازدهی بالا بر اساس بودجه و پلن تبلیغاتی مورد نظر شما
3ـ تبلیغات هدفمند: یک نوع تبلیغات فرآیندی و بسیار مناسب در فضای اینستاگرام است که بر اساس آن پیج شما در طول یک ماه به بیش از 20 هزار فرد مرتبط با زمینه کاری شما معرفی میشه. بخشی از این افراد به پیج شما سر میزنند و با مجموعه و محصولات یا خدمات شما آشنا میشن و اگه به زمینه کاری شما علاقه مند و یا نیازمند بودند، شما رو فالو می کنند یا از طریق کانال های ارتباطی که در پیج درج شده با شما تماس میگیرند. در طول یک ماه به صورت میانگین 2000 نفر از این طریق و به روش هدفمند جذب پیج شما میشن. تعرفه این نوع تبلیغات ماهیانه 200 هزار تومانه که قابل تمدید به صورت ماهیانه نیز می باشد.

درج سوال جدید