09 01

آخرین اخبار فناوری شبکه های اجتماعی

نسخه جدید تلگرام منتشر شد

امروز تلگرام (اندروید ، دسکتاپ و ios) به نسخه 5.7 آپدیت شد. در آپدیت جدید تلگرام قابلیت های جدیدی به کانال ها و گروه ها افزوده شده است.چندی پیش تلگرام در پاسخ به کاربری که از وی درخواست تسهیل گفت و گو راجع به مطالب یک کانال را کرده بود گفته بود به زودی این امکان فراهم می شود. در نسخه جدید تلگرام صاحب کانال این امکان را دارد که در تنظیمات کانالش یک گروه را به عنوان محل بحث معرفی کند.پس از آن تمامی مطالبی که در کانال درج می شود به صورت خودکار در گروه هم درج می شود تا کاربران در مورد آن به تبادل نظر بپردازند.همچنین در آپدیت جدید تلگرام کاربر این امکان را خواهد داشت که تعیین کند چه کسی حق دیدن شماره وی را دارد (فقط مخاطبین یا همه یا هیچ کس)همچنین ویژگی گذاشتن نظرسنجی بدون ربات و مستقیم در کانال، ویژگی امکان لاگین شدن از طریق سایت و...مواردی است که در آپدیت جدید تلگرام اضافه شده است.

کارشناسان کیان تجارت پاسخ گوی همه ی سوالات و درخواست های شما در مورد کار تلگرام جدید هستند.اگر سئوالی دارید با ما درتماس باشید.

تاریخ انتشار:1398/03/11


 

 

ایرانیان بیشترین کاربران فیلتر شکن سایفون

فیلترینگ به معنای محدودیت دسترسی به برخی از محتواهای وب و خدمات اینترنتی از سال 81 در ایران آغاز شد.فیلترینگ توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی صورت میگیرد ولی سیاست های کلی اعمال فیلترینگ توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (شامل نمایندگانی از وزارت اطلاعات ، شورای تبلیغات اسلامی ،وزلرت فرهنگ و ارشاد اسلامی و...) تعیین می شود. با توجه به فیلتر بودن اپلیکیشن پر مخاطب تلگرام همچنین برخی تحریم ها و عدم دسترسی کاربران ایرانی به بسیاری از سرویس های وب استفاده از انواع فیلترشکن ها در ایران رواج دارد. سازندگان فیلترشکن سایفون می‌گویند ایران پیشرفته‌ترین و مؤثرترین سیستم فیلترینگ اینترنت در دنیا را دارد. علاوه بر ایران کشور هایی نظیر چین ، لبنان ، سوریه ، ویتنام ، پاکستان ، فلسطین و کره شمالی دسترسی شهروندان به برخی محتوای وب و شبکه های اجتماعی را از طریق فیلترینگ محدود کرده اند.مایکل هال، رئیس شرکت کانادایی سایفون در گفت‌وگوی اختصاصی با بی‌بی‌سی فارسی، مبارزه با سیستم فیلترینگ ایران را به یک جنگ فرسایشی تشبیه کرده و گفته روزانه 1.5 تا 2 میلیون نفر در ایران از فیلترشکن سایفون استفاده میکنندهمچنین وقتی پیام‌رسان تلگرام در اوایل سال 2018فیلتر شد، شمار کاربران سایفون در ایران برای دو هفته به بیش از ۱۰ میلیون نفر رسید.کاربران ایرانی بیشترین استفاده کنندگان از فیلترشکن سایفون هستند.استفاده از فیلترشکن در ایران از نظر حقوقی و قانونی جرم محسوب نمیشود.

تاریخ انتشار:1398/03/01


 

 

 

 

فیلتر شدن اینستاگرام

در روزهای گذشته خبرهای مختلف و اظهارنظرهای عجیب و قریب در مورد فیلتر شدن اینستاگرام به گوش همه رسیده است. بعید هم نیست که با وجود مخالفت همه مردم باز هم مثل بلایی که سر تلگرام آمد برای اینستاگرام هم اتفاق بیفتاد، اما آیا فیلتر اینستاگرام باعث می‌شود که کاربران و طرفداران این اپلیکیشن محبوب دیگر از این اپلیکیشن استفاده نکنند؟ جوابش رو همه میدانند و همانطور که الان همه از تلگرام استفاده می‌کنند به نظر نمی‌آید استفاده از این اپلیکیشن هم در اثر فیلترینگ کاهش پیدا کند.
حال خبر امیدوارکننده این است که عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفته مسدودسازی فضای مجازی اشتباه است...
امیدوار هستیم که این اتفاق نیفتاد و همه ما بتوانیم از پتانسیل‌های بالای این شبکه اجتماعی پر طرفدار در مسیر درست استفاده نماییم.

خدمات اینستاگرام

نویسنده مدیر | تاریخ انتشار:1398/03/11 17:20:00 | دسته بندی: اخبار

نظرات

نظرات