سوالات متداول سئو و بهینه سازی
30 07

سوالات متداول سئو و بهینه سازی

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که تازه به دنیای بازاریابی اینترنتی وارد شده باشید تا حدی میدونید پاسخ سوالات درمورد سئو ممکنه مقداری بهم ریخته و نامفهوم باشد،گوگل هر روز الگوریتم های رتبه بندی خود را تغییر میدهد و فقط بعضی از اوقات برخی از این آپدیت هارو فاش میکنند. بسته به اینکه شما از چه کسی سوال میکنید ممکن از جواب های متفاوتی دریافت کنید.
هدف از این مطلب پاسخ به سوالات سئویی شما به زبان ساده می باشد.در اینجا سعی کردیم از اصول اولیه به برخی سوالات پیچیده حرکت کنیم و امیداوریم در پایان این مقاله تصویری نه چندان پر پیچ و خم از سئو برای شما ظاهر شود ...

سئوالات رایج سئو

سوال اول: سئو چیست؟
امروزه بسیاری از افراد نیازهای خود را از طریق جستجو در موتورهای جستجو برطرف می کنند. گوگل پرطرفدارترین موتور جستجو بین افرد محسوب می شود. حال برای اینکه سایت ها در صفحه اول گوگل دیده شوند باید به رقابت با یکدیگر بپردازند. از این رو کمپانی گوگل قوانینی را برای بهینه سازی سایت ها مقرر کرده است. این قوانین با نام سئو (SEO)  شناخته شده اند. سئو در دو بخش سئو on-page و سئو  Off-page می باشد. تمامی کارهایی که شما در سایت خود انجام می دهید از قبیل گذاشتن محتوا، عکس و فیلم و بهینه کردن آنها سئو on-page و همه آنچه که در خارج از سایت خود مانند انتشار ریپرتاژ آگهی و لینک سازی در سایت های دیگر را  سئو  Off-page می گویند. برای اینکه سایت شما به درستی بهینه شود و به صفحه اول گوگل برسد باید به تکنیک های سئو مسلط باشید. تکنیک های سئو به  دو بخش سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید تقسیم می شوند. برای اینکه سایت شما از جریمه های گوگل در امان باشد و پنالتی نشود باید از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده کنید. قوانین سئو پیوسته در حال به روزرسانی از سمت گوگل می باشند.


سوال دوم: SEO بهتر است یا تبلیغات گوگل؟
برخی از افراد بسته به نوع کسب و کاری که دارند تعصب خاصی بر روی هر کدوم شیوه های تبلیغاتی دارند،اما درواقع هر دوی این روش ها برای موفقیت تیم اهمیت دارند.
در سسیتم تبلیغات گوگل شما به ازای هر ورودی باید هزینه پرداخت کنید و این هزینه با توجه به رقابتی که وجود دارد متفاوت می باشد ولی در سئو ورودی های سایت کاملا رایگان می باشد.
در سیستم تبلیغات گوگل با فعال کردن کمپین تبلیغاتی خود در نتایج جستجو گوگل ظاهر میشوید اما در سئو 3 تا 6 ماه زمان میبرد تا به نتیجه مطلوب خود برسید،اما زمانی که کمپین خود را غیر فعال کنید دیگر ورودی از طریق گوگل نخواهید داشت در حالی که در سئو شما همیشه دیده خواهید شد.
در نتیجه اینکه سئو و تبلیغات گوگل رقیب یکدیگر نیستند بلکه دو ابزار قدرتمندی هستند که به تقویت بازاریابی دیجیتالی شما کمک میکنند.


سوال سوم: کدام یک بهتر است SEO  یا SEM
کلا این سوال بصورت پایه ای مشکل دارد در واقع seo  یک رشته از sem  است که خود sem  به رشته seo  و ppc یا تبلیغات گوگل تقسیم میشود.

 

seo or sem


سوال چهارم:از کجا میتوانم سئو را مطالعه کنم؟
برای مطالعه سئو میتوانید با مراجعه به سایت های search engine journal,moz,sempost و وبلاگ wordstream  اطلاعات کاملی بدست بیاورید همچنین می توانید با مراجعه به youtube   و Lynda  فیلم های مربوط به سئو را تماشا کنید.

سوال پنجم: کدام یک از ابزارهای سئو کمک بیشتری به ما میکنند؟
در اینجا هم با توجه به تجربه های کاربری نظرهای متفاوتی میتوان ارائه داد تو این قسمت ما به مهمترین آنها اشاره میکنیم
ابزار Ahrefs  برای آنالیز محتوا و بک لینک رقیب بیشتر مورد استفاده قرار میگیره ، ابزار moz pro   جهت بررسی محتوای سایت کاربرد بسیار خوبی دارد ،ابزار SEMrush  جهت ردیابی رتبه و جایگاه بسیار عالی است.

سوال ششم: on page seo  چیست؟
On page seo  به کلیه تکنیک هایی گفته میشود که در یک صفحه یا صفحات سایت استفاده میشود تا کمک کننده ای باشد برا افزایش رتبه سایت در گوگل، این تکنیک ها شامل بهینه سازی کدهای html  ،بهینه سازی تصاویر سایت ،بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت،بهینه سازی کلمات کلیدی ،بهینه سازی عکسهای سایت و ...

 

بهینه سازی سایت

سوال هفتم: سئو در آینده به کجا میرود؟
برای جستجوی صوتی برنامه ریزی کنید مجله اینترنتی campaignlive پیش بینی کرده در سال 2020 50درصد از جستجو ها صوتی خواهند بود


سوال هشتم: سئو چگونه تغییر میکند؟
همانطوری که اطلاع دارید سئو همیشه در حال تغییر است.اما بزرگترین تغییرات همچنان به سمت موبایل است در حال حاضر 51 درصد از جستجوها از سمت موبایل و 42 درصد از دسکتاپ می باشد .گوگل اخیرا سرعت صفحه موبایل را به عنوان یک عامل اصلی در رتبه بندی اعلام کرده است پس اگر این کار را انجام نداده اید به سمت شتابدهی صفحات موبایل بشتابید

سوال نهم :استراتژی سئو خود را از کجا شروع کنم؟
تاکنون چکار کرده اید؟اگر جوابتون هیچی هست باید بدونید که خیلی کار پیش رو دارید
اول اینکه از یکی از ابزارهای سئو که در بالا به آن اشاره کردیم برای بررسی سایت استفاده کنید، این ابزارها به شما کمک میکنند که لینک های خراب را پیدا کرده و آن ها را برطرف کنید، محتوای سایت رو از نظر لینک دهی داخلی بررسی کنید،سرعت بارگذاری صفحات رو چک کنید از سرچ کنسول گوگل کمک بگیرید. کلید واژه های مربوط به حوزه کاری خود را پیدا کنید و کارتون رو شروع کنید.

 

بازاریابی اینترنتی

سوال دهم: کلمات کلیدی خود را چگونه پیدا کنم؟
سوال عالی! بررسی و انتخاب کلمه کلیدی یکی از مهترین و حساس ترین کارها در سئو می باشد .اگر کلمه کلیدی شما به درستی انتخاب نشود پروژه سئو با شکست مواجه خواهد شد برای انتخاب کلمه کلیدی اول باید جنس مخاطبان خود را شناسایی کنید بعد از آن باید به دنبال کلمات پر ترافیک تر وکم رقابت تر بروید یعنی کلمه کلیدی را انتخاب کنید که در عین حالی که رقابت کمی در آن وجود دارد ولی ورودی خوبی برای شما داشته باشد

انتخاب کلمه کلیدی مناسبسوال یازدهم: آیا وبلاگ نویسی به SEO کمک می کند؟
بله! هر مطلب جدید که منتشر میکنید فرصتی جدید برای رتبه بندی کلمات کلیدی جدید خود پیدا میکنید هرچه وبلاگ های با کیفیت تری تولید کنید نتایج کلمات کلیدی شما در گوگل گسترده تر میشود.

 

سئو

سوال دوازدهم: آیا https  در سئو تاثیر میگذارد ؟
بله!  اگر با https آشنا نیستید باید بدانید یک شکل امن تر از http   است اگر به url  صفحات نگاه کنید کنار https  واژه Secure را میبینید .گوگل به صفحات https  نگاه مطلوبی دارد این صفحات همچنین سرعت لود بالاتری دارند بنابراین نصب ssl  باعث تغییر در رتبه های شما میشود


سوال سیزدهم: آیا برچسب های متا برای  SEO مهم هستند؟
بله ولی نه همه ی آنها، چهار نوع برچسب متا وجود دارد :
Meta Keywords Attribute  مجموعه ای از کلمات کلیدی که از نظر شما مربوط به آن صفحه می باشد
  Title Tag : عنوان صفحه
Meta Description Attribute : شرح مختصری از صفحه
Meta Robots Attribute: نشانه از خزنده های موتور جستجو در مورد آنچه باید در صفحات انجام دهند.

 

seo سازی سایت


 سوال چهاردهم : robots.txt چیست؟
این فایل یک پرونده متنی است که به موتورهای جستجو دستور میدهد سایت شما را چگونه بررسی کنند

سوال پونزدهم: Breadcrumbs  چیست؟
نان ریزه یا برد کرامب ها باعث میشوند صفحات شما بصورت مرتب و دسته بندی شده دیده شود و ربات های گوگل به راحتی بتوانند بین صفحات سایت رفت و آمد کنند

سوال شانزدهم: بک لینک در سئو چیست؟
اینترنت از دو چیز تشکیل شده است محتوا و پیوند بین محتواها
هنگامی که موتورهای جستجو اقدام به رتبه بندی سایت ها کردند نیاز به روشی داشتند تا محبوبیت سایت هارو بدست بیاورند به همین دلیل تعداد لینک های که به یک سایت داده میشد عاملی برای رتبه بندی آن سایت میشد بک لینک ها نشانه اعتماد یک سایت به سایت دیگر هستند هرچه این لینک ها با کیفیت تر باشند از نظر گوگل شما ارزش بالاتری دارید


سوال هفدهم domain authority چیست؟
از نظر مفهومی شما میتوانید اعتبار دامنه را مثل یک ارزش سهام فک کنید .ارزش یک دامنه با توجه به لینک هایی که به آن داده میشود مشخص میگردد و اعتبار دامنه با توجه به میانگین ارزش کل صفحات سایت می باشد .

سوال هجدهم : انکر تکست چیست؟
کلمه یا کلماتی در متن که به صفحات مرتبط لینک داداه میشوند ،متن انکر تکست به موتور جستجو در مورد صفحه پیوند داده شده اطلاعاتی میدهد برای مثال طراحی سایت را به صفحه خود آن با انکر تکست طراحی سایت لینک میدهیم.

 

انکر تکست در سئو

در آخر سئو برای تجارت شما چه کارهایی انجام میدهد؟
اگر بازاریابی اینترنتی بخش مهمی از تجارت شما باشد(و به صراحت باید باشد) سئو میتواند یک دارایی جدی برای شما باشد اگر مخاطبان بتوانند شما در صدر جستجوها پیدا کنند اعتماد بیشتری نسبت به شما پیدا میکنند و حتما برای خرید محصولات شما ترغیب میشوند

با تمام این توصیفات  طبیعی است که بازهم سوالات بسیاری در این زمینه داشته باشید، از این رو کارشناسان سئو تیم کیان آماده اند تا سوالات شما را در زمینه سئو پاسخ دهند تا شما هم به صفحه اول و یا رتبه اول گوگل برسید.

نویسنده مدیر | تاریخ به روز رسانی:1398/07/30 01:58:05 | دسته بندی: سئو و بهینه سازی سایت

سوالات خود را از ما بپرسید

الفتی
الفتی

سلام انتخاب کلمه کلیدی رو خودتون انجام میدید یا خودم باید انتخاب کنم؟ چون من خیلی اطلاعاتم ضعیف هست در این زمینه.

۱۳۹۸/۰۷/۲۹ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام در صورت همکاری با تیم سئو کیان طی جلساتی تمامی کارهایی که لازم است برای سایتتان انجام شود با شما بررسی می کنیم و انتخاب کلمات کلیدی رو هم در یکی از جلسات با حضور خودتون انتخاب میکنیم چون انتخاب کلمات کلیدی حساس هستند و باید از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

میرحسینی
میرحسینی

سلام آیا امنیت سایت روی سئو تاثیر داره؟ و اگر یه سایت داشته باشم و بخواهم شما کار سئوش رو انجام بدید آیا امنیتش رو تضمین میکنید؟

۱۳۹۸/۰۷/۲۹ | پاسخ
Leoric
بهفر پیله ور

سلام بله امنیت سایت یکی از مواردی هست که گوگل توجه ویژه ای به  آن دارد و تمامی سایت هایی که توسط تیم کیان طراحی میشود از امنیت بالایی برخوردارند و امنیت سایت رو تضمین می کنیم.

کلهر
کلهر

سلام نمونه کارهای طراحی و سئو سایتهایی که در سایتتون گذاشته بودید رو دیدم و بسیار مشتاقم که برای سئو سایتم از شما مشورت بگیرم برای گرفتن مشورت در این زمینه باید چیکار کنم؟

۱۳۹۸/۰۷/۲۸ | پاسخ
Leoric
سمیرا رسولی

برای گرفتن مشاوره رایگان سئو می توانید با  تیم تخصصی سئو  ما تماس گرفته و سایتتون رو برای آنالیز در اختیار آنها قرار دهید تا اقدامات مورد نیاز برای سایت شما انجام شود و هر چه سریعتر به رتبه دلخواه خود برسید. برای تماس یا اینجا کلیک کنید یا با شماره تلفن های 88230063   و 86111659  تماس بگیرید.

صالحی
صالحی

سلام مطالبی که میزارید بسیار مفید هستند اما من یک سوال داشتم اینکه من میخواستم یک سایت داشته باشم که محصولاتم رو در آن معرفی کنم. شرکت شما اینکا رو انجام میده ؟

۱۳۹۸/۰۷/۲۸ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام ما در کیان هم تیم برنامه نویسی قوی داریم که یک سایت کاملا اختصاصی برای شما طراحی خواهد کرد و هم تیم تخصصی سئو داریم که سایت شما رو سئو و بهینه می کنند. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیلک کنید یا با شماره تلفن های   88230063 یا 86111659 تماس بگیرید. 

سیار
سیار

سلام من یه سایت دارم و میخام آمار بازدید سایتم بره بالا برای اینکار بهتره اول سئو انجام بدم یا تبلیغات گوگل؟

۱۳۹۸/۰۷/۲۴ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام سئو و تبلیغات گوگل دو مقوله جدا از هم هستند و با هر دو بازدید سایت شما بالا میره اما بازدیدهایی که در تبلیغات گوگل به دست میارید بعد از قطع هزینه بازدیدتون هم کم میشه چون سایتتون تا زمانی که هزینه کنید بالاست اما اگر سئو انجام دهید سایت تا بلندمدت میتونه در رتبه های بالای گوگل باشد.

احمدی
احمدی

سلام من یه سایت دارم که هیچ گونه کار سئو روی آن انجام نشده، چطور میتونم از شما مشاوره بگیرم برای سئو سایتم؟

۱۳۹۸/۰۷/۲۴ | پاسخ
Leoric
بهفر پیله ور

تیم تخصصی سئو کیان اول سایتتون رو بررسی میکنند و اقدامات لازم را انجام میدهند. شما میتوانید برای ارتباط با تیم سئوی کیان با شماره تلفن های 88230063 و 86111659 تماس بگیرید.

اسدی
اسدی

سلام چه چیزهایی در سئو دارای اهمیت است؟

۱۳۹۸/۰۷/۲۳ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

تولید محتوای با کیفیت یا اصلاحا Green Content یعنی محتوایی که همیشه به روز باشد و مخاطبان به دنبال آن باشند. تولید محتوای شما تماما باید بر پایه سئو باشد.
دریافت بک لینک: زمانی که سایت شما از صفحات و وبسایت های دیگر لینک دریافت میکند به آن بک لینک می گویند. این لینکها به گوگل نشان میدهد که سایت شما دارای اهیمت است.
موارد بالا باید طبق الگوریتم های گوگل باشد تا سایت شما از سمت گوگل جریمه نشود.
فعالیت در شبکه های اجتماعی هم جزیی از سئو سایت محسوب میشود و می تواند باعث افزایش رتبه سایت شما باشد. 

سماوات
سماوات

سلام من یه سوال داشتم در مورد اینکه سایت وردپرسی بهتر است یا سایت برنامه نویسی شده و اختصاصی؟

۱۳۹۸/۰۷/۲۳ | پاسخ
Leoric
بهفر پیله ور

سایت وردپرسی از قالب های آماده استفاده میکند که دارای ایراداتی می باشد که در آینده بر روی سئو سایت شما می تواند تاثیرات منفی بگذارد. اما اگر سایت اختصاصی طراحی کنید چون می توان بر پایه سئو طراحی کرد قطعا سریعتر به رتبه دلخواه خود در گوگل میرسید. پشنهاد ما به شما سایت ها اختصاصی هستند.

سماوات
سماوات

آیا یک آژانس سئو می تواند کاری کند که رتبه یک گوگل در یک کلمه کلیدی متعلق به سایت من شود؟

۱۳۹۸/۰۷/۲۰ | پاسخ
Leoric
سمیرا رسولی

بله اگر شما با یک متخصص سئو همکاری داشته باشید می توانید به رتبه یک گوگل برسید. چیزی که اینجا اهمیت دارد این است که متخصص سئو باید به تمامی الگوریتم ها و تکنیک های سئو تسلط داشته باشد تا سایت شما به رتبه یک گوگل برسد.

صالحی
صالحی

سلام آیا می شود در یک صفحه از چند تگ h1 استفاده کرد؟

۱۳۹۸/۰۷/۲۰ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

نه در هر صفحه باید فقط یک تگ h1 باشه و رعایت این نکته اهمیت بسیاری در سئو دارد. اما از تگ های دیگه چندین بار می توانید استفاده کنید. 

امیر
امیر

سلام من مدتیه که خودم دارم روی سئو سایتم کار میکنم اما جواب نمیگرم میشه راهنماییم کنید؟

۱۳۹۸/۰۷/۱۰ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام 

آدرس سایتتون رو ارسال کنید تا بعد از آنالیز اقدامات لازم انجام شود. یا می توانید با شماره تلفن 88230063-021 و  86111659-021 تماس بگیرید.

مینا
مینا

من یه سایت دارم که حدود 1000 تا محصول دارم آیا برای همه محصولاتم باید محتوا تولید کنم؟

۱۳۹۸/۰۷/۰۸ | پاسخ
Leoric
بهفر پیله ور

سلام

بله اگر شما می خواهید که صفحات شما بتواند قابلیت کسب رتبه در نتایج جستجو را داشته باشد، می بایست برای هر یک از آنها محتوای اختصاصی بنویسید تا دچار مشکل محتوای تکراری نگردید. 

عسگری
عسگری

سلام میشه در مورد انواع پنالتی و رفع پنالتی سایت هم توضیح دهید؟

۱۳۹۸/۰۷/۰۸ | پاسخ
Leoric
محمد شمس

در حالت کلی دو نوع پنالتی داریم اتوماتیک (Algorithmic) و دستی (manual). پنالتی اتوماتیک یا الگوریتمیک توسط یکی از الگوریتم های گوگل و به صورت خودکار انجام میشود اما در پنالتی دستی شخص می تواند از طریق گزارش یک وبسایت به گوگل اعلام کند که این وبسایت از طریقی در حال اسپم است و از این راه رتبه خود را بالا می برد.

برای رفع پنالتی لینک های اسپمی را شناسایی و Disavow کنید. درخواست بررسی مجدد یا Reconsideration request بدهید و صبر کنید.

Sara
Sara

با سلام برای کلمه کلیدی هتل هزینه سئو چقدر میشه؟ و چقدر زمان میبره؟

۱۳۹۸/۰۳/۲۶ | پاسخ
Leoric
بهفر پیله ور

سلام

باید دامنه سایتتونو به ما بگین که برررسی کنیم

میتونید با ما تماس بگیرید 02188230063

عظیمی
عظیمی

چگونه کلمات کلیدی انتخاب کنیم؟

۱۳۹۸/۰۲/۳۰ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

کلمات کلیدی که انتخاب میکنید باید کلمات شناخته شده ای باشند یعنی قبلا به اندازه کافی توسط کاربران جست و جو شده باشند.همچنین باید این در سایت شما موجود باشند و در کنار شناخته شدن خیلی هم عمومی نباشند.کارشناسان ما آماده مشاوره رایگان به شما در این زمینه هستند.

راه های ارتباط با ما:

02188230063

3816 0912894

درج سوال جدید