شبکه اجتماعی تلگرام

تلگرام یکی از پیام رسان های محبوب است که قابلیت های بسیار زیادی دارد و امکان تبادل پیام، تصویر، فیلم و فایل تا حجم حداکثر 1.5 گیگابایت را به کاربرانش می دهد. این پیام رسان محبوب که توسط دو برادر روس به نام های پاول دوروف و نیکلای دوروف طراحی و به بازار عرضه شد توانست در سال 2018 بیش از 200 میلیون  کاربر از سرتاسر جهان جذب کند که حدود یک پنجم آن ها ایرانی هستند.
امکانات و قابلیت های پیام رسان تلگرام بسیار بالاست. به عنوان مثال می توان به قابلیت های زیر اشاره کرد:
گروه: کاربران این پیام رسان با پیوستن به یک یا چند گروه، می توانند به صورت گروهی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
کانال: کانال ها یک مسیر ارتباطی یک طرفه هستند که از طریق آن تنها مدیر کانال می تواند پست های دلخواه خود را برای اعضای کانال منتشر کند. این کانال ها می توانند به صورت عمومی و یا خصوصی باشند.
ربات: یکی از قابلیت های فوق العاده تلگرام، امکان ساخت ربات است. ربات ها در واقع حساب های کاربری ای هستند که تحت یک برنامه اجرا شده و فعالیت های مشخصی را انجام می دهند.
چت محرمانه: برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران، پیام رسان تلگرام امکان ارسال پیام به صورت محرمانه و رمزنگاری شده را به کاربران خود می دهد تا بتوانند در امنیت کامل به انتقال پیام بپردازند.
تماس صوتی: این قابلیت فوق العاده در سال 2017 به پیام رسان تلگرام اضافه شد و کاربران می توانند در امنیت کامل به برقراری تماس صوتی با سایر کاربران بپردازند.

 

خدمات تلگرام

اهمیت تلگرام برای کسب و کارها

بدون شک برقراری ارتباط مفید و سازنده با مشتریان یکی از مهم ترین راه های توسعه و موفقیت یک کسب و کار محسوب می شود. در گذشته این ارتباط از طریق ابزارهای ارتباطی سنتی همچون تلویزیون، روزنامه، مجله، رادیو و ... با جامعه هدف برقرار می شد. روش هایی که در کنار هزینه های بسیار بالا، معایب زیادی داشتند. از جمله اینکه هر کسی از عهده انجام آن بر نمی آمد، چنین ارتباطی یک طرفه بوده و مشتری امکان رساندن صدای خود به گوش صاحبان کسب و کارها را نداشت، گستردگی و غیر هدفمند بودن این تبلیغات باعث می شد بخش زیادی از هزینه ها تلف شود و ... .
با ظهور شبکه های اجتماعی تحولی اساسی در زمینه ارتباط کسب و کارها با مشتریان به وجود آمد. این شبکه ها با جذب مخاطبان بسیار، توانستند جایگاه بسیار پررنگی را در زندگی افراد پیدا کنند. از سوی دیگر کسب و کارهای مختلف نیز فضای مناسبی را برای توسعه بیزینس و تبلیغات خود یافتند. در این فضا هر فردی بدون توجه به گستردگی کسب و کارش، با هر میزان بودجه ای می تواند با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و محصولات و یا خدمات خود را به شکل هدفمند به جامعه هدف خود عرضه کند. در میان شبکه های اجتماعی، پیام رسان تلگرام یکی از بهترین بسترها برای تبلیغات و فعالیت کسب و کارها می باشد.

 

خدمات تلگرام شرکت کیان تجارت

1ـ مدیریت حرفه ای کانال تلگرام

شبکه اجتماعی تلگرام برای اینکه بتواند یک کسب و کار را متحول کند و مشتریان زیادی را ترغیب به خرید محصولات و یا خدمات خود کند، به دو عامل بسیار مهم و حیاتی نیازمند است. عامل نخست مدیریت قوی کانال تلگرام است. این مدیریت قوی شامل ارسال منظم پست به صورت روزانه برای فعال نگه داشتن کانال، تولید محتوای قوی، جذاب و به روز که هر کاربری را به سوی خود جذب کند، طراحی قالب و اضافه کردن لوگو و نام تجاری و گاهی اطلاعات تماس بر روی تصاویر و فیلم ها، ارسال پست ها به صورت استاندارد و ... تنها بخشی از مدیریت حرفه ای کانال تلگرام است. عامل دومی که در موفقیت یک کانال تجاری تلگرام تأثیر به سزایی دارد، تبلیغات است که در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 •  ارسال پست
  برای اینکه کانال شما بتواند کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کند، نیاز به این دارید که کانال خود را فعال نگه دارید. از مهمترین فاکتورهای فعال بودن یک کانال، ارسال روزانه پست های متعدد است. در واقع با ارسال منظم و روزانه پست، همواره خود را در معرض دید اعضای کانال خود قرار می دهید و این یک قدم بزرگ در رونق کسب و کارتان از طریق کانال تلگرام محسوب می شود.
 • تولید محتوا
  ارسال بی شمار پست ها به تنهایی برای جلب نظر اعضا و گسترش کسب و کارتان از طریق کانال تلگرام کافی نیست؛ موضوع مهم آن است که این افراد با حضور در کانال شما چه اطلاعات مفیدی به دست می آورند. مطالب تکراری و خسته کننده که نمونه آن در فضاهای مختلف بارها و بارها منتشر می شوند و یا مطالب جدید، جذاب و به روز که تمام توجه کاربر را جلب کرده و او را به مطالعه کامل و احیانا forward آن برای دوستانش باز می دارد. بنابراین تولید محتوا نقشی غیر قابل انکار در جلب نظر و سرقت نگاه و حواس کاربر دارد. منظورمان از محتوا متن، تصویر یا فیلمی است که در کانال منتشر می شود.
 • طراحی قالب
  تصاویر و فیلم هایی که در فضای تلگرام منتشر می شود، ممکن است توسط کاربران مختلف forward شده و افراد زیادی آن را مشاهده کنند. حال اگر این تصاویر و یا فیلم ها بدون هیچگونه هویت و مشخصه ای از مرجع تولید و منتشر کننده خود باشند، در واقع هیچ بازدهی و ثمری از این انتشار گسترده عاید شما نخواهد شد. ولی در صورتی که تصاویر خود را مجهز به قالب اختصاصی کنید و به آن ها هویت بخشید، در هر فضایی که منتشر شوند، مبلغ شما و مجموعه شما خواهند بود. این قالب می تواند شامل لوگو، نام تجاری، اطلاعات تماس و یا هر چیزی که برای شما اهمیت دارد، باشد.

2ـ تبلیغات تلگرام

جمعیت زیادی از ایرانیان، در طول روز به ده ها کانال تلگرامی سر می زنند و مطالعه مطالب مختلف در این شبکه اجتماعی محبوب به یکی از بخش های ثابت زندگی همه ما تبدیل شده است. همین نکته باعث شده که بسیاری از کسب و کارها این فرصت را غنیمت بشمارند و به تلگرام به نگاه یک فرصت و فضایی برای توسعه و تبلیغات کسب و کار خود بنگرند.
امروزه صدها هزار کانال تلگرامی فارسی زبان راه اندازی شده که در زمینه های مختلف به ارائه مطلب به کاربر را نشان می پردازند. بسیاری از این کانال ها در بین مطالب ارسالی خود، پست های تبلیغاتی نیز منتشر می کنند. حال اگر این تبلیغات به اندازه کافی جذاب باشند، قطعا می توانند توجه کاربران بسیاری را به خود جلب کنند و مشتریان زیادی را به سوی صاحبان کسب و کار روانه کنند.

 •  تبلیغات بازدیدی
  تبلیغات بازدیدی، مرسوم ترین نوع تبلیغات در تلگرام است. زیرا سیستم خود تلگرام بر حسب بازدید عمل می کند و همین موضوع، تبلیغات بازدیدی را قابل اعتماد می کند. در این روش، شما بر اساس تعداد بازدیدی که از تبلیغ تلگرامتان می شود، هزینه پرداخت می کنید. البته تعداد بازدیدی که برای پست تبلیغاتی خود می خواهید از قبل با مجری تبلیغات تلگرام هماهنگ می شود. یعنی شما تعداد بازدید را برای مجری تبلیغات خود مشخص می کنید و هزینه کل بازدیدها رو از قبل پرداخت می کنید.
  تا یادمان نرفته بهتر است بگوییم این روش تبلیغاتی می تواند بر اساس موضوع هم اجرا شود. یعنی شما تبلیغ خودتان را در کانال های مرتبط با موضوع فعالیت تان منتشر می کنید و در نتیجه، بازدهی بیشتری خواهید داشت. اما باید بدانید که این موضوع، باعث افزایش هزینه تبلیغات تان خواهد شد.
  از نظر هزینه تبلیغات، به طور معمول، قیمت تبلیغات بازدیدی در کانال های تلگرام از 6 تومان به ازای هر کلیک شروع می شود و ممکن است تا 20 تومان بالا برود. عمومی و اختصاصی بودن کانال تأثیر به سزایی در قیمت تبلیغات کلیکی تلگرام دارد.
 • تبلیغات زمانی
  یکی دیگر از مدل های تبلیغات در تلگرام، تبلیغات ثابت و ساعتی است. یعنی همان روش متداول تبلیغاتی در تمام جهان. شما یک مبلغ به کانال های تلگرام یا مجری تبلیغات خود پرداخت می کنید و در عوض تبلیغات شما برای 3، 6، 12 یا 24 ساعت در کانال های مختلف منتشر خواهد شد. خوبی این روش هم مشخص است: دیگر درگیر بازدید، کلیک و ممبر نیستید و با خیال راحت می توانید تبلیغات خود را منتشر کنید.
  هزینه تبلیغات ثابت اصلاً مشخص نیست و بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد. تعداد اعضای کانال، موضوع کانال، میزان هدفمند بودن تبلیغات و ... . اما حدوداً قیمت این نوع تبلیغات در یک کانال معمولی از 20 هزار تومان شروع می شود.

 

بازاریابی تلگرامی

3ـ افزایش ممبر و بازدید

زمانی که قابلیت ایجاد کانال به اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام اضافه شد، می‌شد حدس زد که کاربران بسیاری از این قابلیت استفاده کنند و کانال‌های فراوانی با موضوعات گوناگون به وجود بیاید. مزیت‌های مهم کانال‌های تلگرام مانند روش ساده‌ی ارتباط با مخاطب و ساده بودن انتشار محتوا در این کانال‌ها، انگیزه خوبی به بسیاری از اشخاص و صاحبان کسب و کارها داد تا از طریق کانال‌های تلگرام ارتباط با مخاطبین قبلی خود را حفظ کرده و یا گستره‌ی مخاطبین خود را افزایش دهند. اما مدیران این کانال‌های نو ظهور با چالشی مواجه هستند که پیش از این مشابه‌اش را در هیچ شبکه‌ی اجتماعی ندیده‌اند.
هرچه تعداد ممبرهای شما بیشتر باشد کاربران جدید راحتر به کانال شما می پیوندند، افزایش ممبر کانال تلگرام یکی از دغدغه های مدیران کانال تلگرام می باشد که می تواند به کسب و کار شما رونق بخشد. با توجه به اینکه در روز های ابتدایی شروع به کار کانال تلگرام نیازمند گسترش مطالب کانال و افزایش ممبر کانال تلگرام هستید، باید بتوانید اعتماد کاربران را به کانال خود جلب کنید. یکی از نکاتی که می تواند شما را در رونق بخشیدن به کسب و کار و افزایش جلب اعتماد کاربران کمک نماید، خرید و افزایش ممبر کانال تلگرام می باشد.

نویسنده مدیر | تاریخ به روز رسانی:1399/06/28 14:20:38 | دسته بندی: دیجیتال مارکتینگ

سوالات خود را از ما بپرسید

قاسمی
قاسمی

شما خدمات افزایش ممبر هم دارید؟

۱۳۹۷/۰۷/۱۰ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام، بله در زمینه افزایش ممبر اجباری واقعی و ممبر فیک امکان افزایش ممبر داریم

اکبر بابکی
اکبر بابکی

سلام، تبلیغات تو تلگرام رو به چه صورتی انجام میدید؟

۱۳۹۷/۰۶/۲۷ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام،تبلیغات در تلگرام شامل پکیج های متفاوتی مانند تبلیغات بازدیدی و تبلیغات پرتکرار می باشد در تبلیغات بازدیدی پشت تبلیغاتی شما که می توند شامل متن ،عکس،گیف،ویدیو و... باشد با در نظر گرفتن نوع نمایش عمومی یا تخصصی  در کانال های بزرگ تلگرام نشر داده شده و در بازه ای زمانی خاص مطابق با انتخاب شما نمایش داده می شود در تبلیغات پر تکرار همون پست تبلیغاتی بصورت پست ثابت هر روز تکرار می شود.

درج سوال جدید