بهینه سازی سئو سایت
03 06

بهینه سازی سئو سایت

اینترنت و فضای مبتنی بر وب را می توان یکی از مهمترین پدیده های جامعه امروزی دانست. به همین دلیل مدت هاست که واژه ای موسوم به سئو در بین کسب و کارهای دیجیتال زیاد به گوش می خورد.
 شاید شما هم از جمله کسانی باشید که اخیرا جملات زیادی نظیر: "برای دیده شدن در دنیای وب باید در صفحه اول گوگل حضور داشته باشید" و "اگر در صفحه اول گوگل نباشید دیده نمی شوید" و...  شنیده باشید.  بسیاری از کسب و کارها با استفاده از انجام سئو در  وب سایت های خود، می توانند اهداف خود را به پیش ببرند. ما در اینجا قصد داریم تا شما را با معنی این واژه مهم و راهکارهایی برای سئو وب سایت ها آشنا کنیم.


در ابتدای کار باید بدونیم که اصلا سئو چی هست و چرا باید یک سایت رو سئو کنیم؟
 شاید بارها واژه سئو به گوشتان خورده باشد، ولی معنی آن را ندانید. seo مخفف Search Engine Optimization  است . این کلمات به معنی بهینه سازی سایت بر اساس موتورهای جستجو هست و یکی از مهمترین موتورهای جستجو در ایران و جهان براساس تعداد سرچ روزانه  گوگل هست.  برای اینکه یک مقدار شفافیت ذهنی بیشتر  ایجاد شود، به این مٍثال توجه کنید: زمانی که یک واژه و یا یک عکس را در موتور جست و جوگر گوگل سرچ می کنید، بهترین گزینه هایی که مرتبط با واژه ای که سرچ کردید در یافته های صفحه اول گوگل قرار می گیرند و شما می توانید آن ها را ببینید و سریعا به نتیجه ای که دلخواه شما هست برسید. قاعدتاً سایتی که در اولین نتایج جست و جو قرار می گیرد، مخاطبان بالاتری خواهد داشت و به هدف خود که جذب مخاطب و فروش بالاتر هست خواهد رسید.
خب سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که چطور می شود که یک سایت به رتبه اول در نتایج اولیه جستجو قراردست می یابد. در جواب این سوال میتوان گفت این seo سایت هست که باعث می شود سایت شما در نتایج اولیه قرار بگیره. بخاطر همین هست که  سئو یک امر بسیار مهم و تخصصی می باشد، که افراد فعال در زمینه سایت و اینترنت باید توجه خاصی به آن داشته باشند.

هدف ما از بهینه کردن یک سایت برای موتورهای جستجو چی میتونه باشه؟
به طبع هر فعالیتی که انجام می شود، برای رسیدن به یک هدف و یا هدف های خاص صورت می گیرد.برای همین هدف از سئو رسیدن به اهدافی همچون بالا بردن بازدید سایت، معرفی کردن و فروش محصولات به صورت اینترنتی، بالا بردن ترافیک سایت، عملیات برند سازی، تبلیغات در زمینه های مختلف و ... می باشد. لذا با توجه به این که امروزه سایت ها و وبلاگ ها تاثیر بسزایی در کلیه امور از قبیل سیاست، فرهنگ، اقتصاد و ... پیدا کرده اند، می توان گفت سئو کردن وب سایت ها و رسیدن به رتبه های برتر در گوگل، در آینده یکی از هدف های بزرگ جوامع بشری محسوب می شود.

چه روش هایی برای بهینه کردن سایت وجود داره؟
برای بهینه سازی کردن یک سایت راهبردهای مختلفی وجود داره که میتونیم انجام دهیم. از نمونه های این راهبردها میتوان به روش های کلاه سیاه ، کلاه سفید و کلاه خاکستری اشاره کرد.
روش کلاه سفید به روش اصولی و مبتنی بر قوانین گفته می شود. اما روش کلاه سیاه یک روش دور زدن قوانین و فریب کارانه می باشد؛ که در صورت مشخص شدن این سایت ها از طرف موتورهای جست و جوگر مورد تنبیه قرار خواهند گرفت. اما بهترین روش و ماندگارترین آن ها روش قانونی سئو می باشد. لذا در روش کلاه سفید یک سری از عملیات می بایست صورت گیرد، تا سایت بهینه شده و در اولین نتایج جست و جو قرار بگیرد.
می توان گفت برای سئو سازی یک سایت روش های مختلفی را می توان مورد استفاده قرار داد. یکی از این روش ها تحقیق بر روی کلمات کلیدی می باشد. افراد می توانند، با تحقیق در گوگل و کلمات کلیدی که بیشتر مورد استفاده کاربران می باشند، از آن ها در مقالات مختلفی که در سایت قرار می دهند، استفاده نمایند. استفاده از مقالات مورد نیاز عوام و با کیفیت بالا، یکی از روش های دیگر و مهم در سئو سایت به روش قانونی آن می باشند. از دیگر روش های سئو مناسب می توان به استفاده از بک لینک ها و قرار دادن آن ها در سایت ها و انجمن های گفت و گو اشاره کرد.

سئو چیست ؟
Seo مخفف کلمه Search Engine Optimization  به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو می باشد تمامی موتورهای جستجوی عمده مانند Bing، یاهو و گوگل نتایج جست و جوی اولیه را دارا می باشند.
در واقع فرایند سئو، افزایش ترافیک ارگانیک و طبیعی و بدون هزینه برای یک سایت از طریق موتورهای جست و جو می باشد. به طور کلی زمانی که یک وب سایت در بالاترین سطح نتایج جست و جو دیده می شود، بازدید کنندگان بیشتری را از طریق موتورهای جستجو بدست می آورد و درصد زیادی از این بازدید کنندگان ممکن است به مشتری تبدیل شوند. طبق آمارهای صورت گرفته از رفتارهای کاربران حدود هفتاد درصد از بازدید کنندگان تنها بر روی اولین نتیجه از جست و جو کلیک می کنند.
Seo marketing یکی از رشته های بازاریابی می باشد که بر روی بهینه کردن سایت برای نتایج بهتر در موتورهای جستجو تمرکز دارد. عناصر فنی و خلاق بسیار زیادی جهت بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو وجود دارد که تمامی این آیتم ها باید توسط مهندسین سئو رعایت شود.
موتورهای جستجو مورد استفاده توسط کاربران چیست؟
بدیهی است که هنگام استفاده از نام موتور جستجو همیشه اسم گوگل در کنار آن قرار می گیرد. طبق تحقیقات و گزارشان صورت گرفته توسط سایت معتبر search Engin land از مخاطبان خود، بیشترین موتورهای جستجو شناخته شده توسط کاربران ، google Bing و yahoo می باشند.
بیشترین استفاده کاربران در موتورهای جستجو از گوگل می باشد که با اختلاف بسیار زیادی از دیگر موتورهای جستجو جلوتر قرار می گیرد و سهم بسیار زیادی از جستجو ها را شامل می شود.

الگوریتم های گوگل

شرکت گوگل از یک فرمول پیچیده ریاضی برای نمره دادن به هر وب سایت استفاده می کند تا دریابد کدام وب سایت می تواند برای آنچه مردم به دنبال آن می گردند بهترین باشند.
برای درک بهتر این موضوع الگوریتم های گوگل را مانند سطل های خاصی در نظر بگیرید. یک سطل به شما نمره ای برای کیفیت سایت می دهد، یک سطل به شما نمره ای طبق لینک هایی که از سایت های دیگر دریافت می کنید، می دهد، یک سطل در مورد چگونگی اعتماد مخاطبان به شما نمره می دهد و ... وظیفه شما این است که این سطل ها را شناسایی کرده و آن ها را نسبت به وب سایت های دیگر پر کنید. بنابراین بهینه سازی سایت خود برای نتایج جستجو به این معنی است که بالاترین نمره را در بسیاری از این نکات داشته باشید.
در سال 2018 و با آپدیت های جدید گوگل، در حال حاضر سه اصل اساسی که از نظر گوگل ارزش بسیار زیادی دارد کیفیت، اعتماد و قدرت هستند.
 کیفیت: گوگل زمان زیادی را صرف ب کشف کردن سایت هایی می کند که موضوعی ارزشمند، منحصر به فرد و جذاب برای جستجوگران گوگل داشته باشند. به عنوان مثال محتوای خوب- مثلاً اگر شما کفش می فروشید از توصیف هایی استفاده می کنید که هر فروشنده کفش دیگری نیز در وب سایت خود استفاده می کند سایت شما هیچ چیز منحصر به فردی برای جستجو کردن ارائه نمی کند. اگرچه ممکن است کفش های شما خیلی خاص و زیبا باشند ولی گوگل هیچ راهی برای گفتن اینکه کفش های سایت شما خیلی بهتر از هر کس دیگری است پیدا نمی کند. به جای محتوای تکراری و خسته کننده به مردم محتوای جالب ارائه دهید به عنوان مثال به آنها اطلاعاتی در مورد چگونگی شستن کفش ها بدهید. اطلاعاتی در مورد اینکه آیا این چیزیست که شما باید در تابستان استفاده کنید یا زمستان! به مردم اطلاعات مفید و کاربردی بدهید و یا حتی خلاق تر باشید.
مردم را به اشتراک گزارش تصاویر خود با کفش ها ترغیب کنید، از شخصیت مشهور بخواهید تصاویر خود را همراه با کفش های شما در فضای آنلاین منتشر کنند. ایجاد یک جامعه از افرادی که به محصول شما علاقه مند هستند انجام کاری متفاوت و منحصر به فرد است و به گوگل ثابت می کنید که متفاوت تر و بهتر از سایر نتایج جست و جو هستید.
اصل دوم اعتماد :
یکی دیگر از اصولی که درهنگام بهینه سازی سایت خود باید به آن توجه کنید اعتماد است. باید به این موضوع توجه کنید که گوگل نمی خواهد هر وب سایتی را به جستجو گرهای خود نشان دهد، بنابراین وب سایت هایی را به نمایش خواهد گذاشت که قابل اعتماد باشند. یکی از اصلی ترین کارهایی که برای جلب اعتماد گوگل باید انجام داد این است که از وب سایت های معتبر که موضوع فعالیت مشابه کار شما نیست بخواهید به وب سایت شما لینک بدهند. قرار دادن مقالات در سایت های خبری یا در واقع ریپرتاژ خبری و لینک گرفتن از آنها نیز باعث می شود که گوگل احساس کند شما بسیار قابل اعتماد و اطمینان هستید.
اصل سوم اقتدار:
در نهایت اصل دیگری که برای گوگل بسیار مهم می باشد اقتدار است. گوگل می خواهد سایت هایی را برای مخاطبان خود به اشتراک بگذارد که از نظر مخاطبان محبوب هستند. برای مثال اگر می خواهید نشان دهید شما محبوب ترین سایتی هستید که در حال حاضر فروش کفش به صورت آنلاین رادارید باید گوگل را با ارسال سیگنال هایی آگاه کنید. با ایجاد کمپین های تبلیغاتی می توانید این فعالیت را انجام دهید. برای انجام این کار با  فعالیت در شبکه های اجتماعی و درخواست از مخاطبان برای به اشتراک گذاری فعالیت های شما و صحبت در مورد فعالیت هایتان می توانید این کار را انجام دهید.
بنابراین اگر شما اصولی که گوگل از شما خواسته است را با دقت بررسی کنید، محتوای با کیفیت تولید کنید، منحصر به فرد و جذاب و مورد اعتماد باشید، گوگل با اعتماد به نفس شما را در بهترین نتیجه جستجو به جستجو گران خود نشان می دهند.
هدف از سئو سازی یک وب سایت چیست؟
به طور کلی می توان هدف از بهینه سازی یک وب سایت را کمک به کسب و کارهایی دانست که می خواهند خدمات خود را از طریق اینترنت گسترش دهند یا محصولی را بفروش برسانند.
همانطور که می دانید با توجه به اینکه بیشتر از  54 درصد  جستجوگران در اینترنت بر روی اولین لینک های نتیجه جستجو کلیک می کنند بدون انجام فرایند بهینه سازی یک وب سایت نمی توانند به اهداف خود برسند.
تحقیقات نشان می دهد که بیشتر از 70 درصد کاربران بر روی جست و جوهای طبیعی گوگل کلیک می کنند تا تبلیغات کلیکی که در گوگل وجود دارد این یکی دیگر از دلایلی است  که تأثیر شرکت های سئو را بیشتر می کند.
هدف از بهینه سازی یک وب سایت را میتوان در چند تیتر خلاصه کرد که در ادامه بیان می کنیم:
1- افزایش ترافیک وب سایت از طریق بازدید های مخاطبان
2- تبدیل مخاطبان به خریداران محصول، یا خدمات و در کل افزایش فروش محصولات
3- برند سازی از طریق دیده شدن وب سایت
4- بهترین ابزار برای تبلیغات در فضای مجازی می باشد.

 

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه
انواع روش های سئو :
سئو کلاه سفید white Hat SEO 
سئو کلاه سفید به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که طبق استراتژی های گوگل در مورد آن رفتار می شود. به این معنی که کلیه قوانین سئو در آن رعایت شده است و در اصل عملیات سئو برای مخاطبان و جستجو گران انجام شده است. نه اینکه عملیات بهینه سازی سایت فقط برای دور زدن و یا جلب رضایت گوگل باشد.
برخی از تکنیک های سئو کلاه سفید عبارت اند از تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی، لینک گرفتن از سایت های محبوب و دارای دامین اتوریتی بالا، استفاده از محتواهای با کیفیت و جذاب برای مخاطبان، مطالب سایت به صورت مرتب افزای پیدا کند اگر چه تولید محتوا ممکن است زمان بر باشد اما در طولانی مدت ارزش خود را نشان می دهد.
کسانی که در حال انجام بهینه سازی سایت با استفاده از روش کلاه سفید هستند باید در نظر داشته باشند که انجام عملیات سئو کلاه سفید مدت زمان زیادی به طول خواهد انجامید و شبیه سرمایه گذاری طولانی مدت خواهد بود.

سئو کلاه سیاه Black Hat SEO
به طور کلی سئوی سیاه به معنی دور زدن الگوریتم های گوگل می باشد. معمولاً افرادی که به دنبال گرفتن نتیجه سریع در عملیات سئو هستند، از سئوی کلاه سیاه استفاده می کنند.
افراد در سئوی کلاه سیاه فقط به دنبال جلب رضایت گوگل هستند و مخاطبان اهمیتی برای آنها ندارند. برخی تکنیک هایی که در سئوی کلاه سیاه استفاده می شوند  عبارتند از استفاده تعداد بسیاری زیادی از کلمات کلیدی ، لینک های بسیار زیاد و پنهانی و... در سئوی کلاه سیاه در صورت متوجه شدن گوگل سایت شما جریمه و از نتایح جست و جو در گوگل به طور کامل حذف می شود.
سئو کلاه خاکستری : Gray Hat SEO
تعریف سئوی کلاه خاکستری در واقع چیزی ما بین کلاه سفید و کلاه سیاه می باشد.
استفاده درست از سئوی کلاه خاکستری بسیار مهم و حیاتی برای وب سایت شما می باشد و حتماً باید توسط کارشناسان سئو و فردی که تجربه بسیار زیادی در این زمینه دارد انجام شود.
سئوی کلاه خاکستری اگر به درستی انجام شود باعث بهبود سایت شما بدون عوامل منفی و بازگشت هزاران ترافیک به سایت شما می شود در غیر این صورت گوگل به عنوان کلاه سیاه در نظر گرفته و جریمه سنگین در انتظار سایت شماست. کلاه خاکستری شامل تکنیک هایی مانند، لینک سازی زیاد ولی طبیعی ، خرید دانه های متدیبی افزایش ترافیک سایت با استفاده از ربات و...
بسیاری از شرکت ها از سئوی کلاه خاکستری برای بهینه سازی وب سایت خود استفاده می کنند. سئوی کلاه خاکستری در کوتاه مدت جوابگوی نیاز شرکت می باشد اما در طولانی مدت باعث هم پوشانی با سئوی کلاه سیاه شده و باعث جریمه از طرف گوگل خواهد شد.

شرکت کیان تجارت با سالها تجربه در زمینه افزایش ترافیک سایت، تبلیغات در گوگل و بازاریابی اینترنتی، بهینه سازی سایت و  سئو  وب سایت آماده همکاری با شما می باشد.

در اینجا میتوانید چند نمونه از سایت هایی را که توسط دپارتمان سئو کیان در صفحه اول سرچ گوگل قرار گرفته اند، مشاهده کنید.

 

 

 

 
نویسنده مدیر | تاریخ انتشار:1398/06/03 07:52:59 | دسته بندی: دیجیتال مارکتینگ

نظرات

Sara
Sara

با سلام برای کلمه کلیدی هتل هزینه سئو چقدر میشه؟ و چقدر زمان میبره؟

۱۳۹۸/۰۳/۲۶ | پاسخ
Leoric
بهفر پیله ور

سلام

باید دامنه سایتتونو به ما بگین که برررسی کنیم

میتونید با ما تماس بگیرید 02188230063

عظیمی
عظیمی

چگونه کلمات کلیدی انتخاب کنیم؟

۱۳۹۸/۰۲/۳۰ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

کلمات کلیدی که انتخاب میکنید باید کلمات شناخته شده ای باشند یعنی قبلا به اندازه کافی توسط کاربران جست و جو شده باشند.همچنین باید این در سایت شما موجود باشند و در کنار شناخته شدن خیلی هم عمومی نباشند.کارشناسان ما آماده مشاوره رایگان به شما در این زمینه هستند.

راه های ارتباط با ما:

02188230063

3816 0912894

آرش کریمی
آرش کریمی

مدت زمان پشتیبانی شما از حضورسایت در صفحه اول گوگل چقدر است؟

۱۳۹۸/۰۲/۰۵ | پاسخ
Leoric
بهفر پیله ور

بعد از اینکه سایت شما در صفحه اول گوگل قرار گرفت،حتی در صورتی که شما تمایلی به ادامه همکاری نداشته باشین ما ضمانت میدیم که سایت شما سه ماه در صفحه اول بمونه.

alavi
alavi

برای بهینه سازی سئو سایتم چکاری باید انجام دهم؟filemedu.ir

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام کاربر گرامی، لطفا با شرکت 02188280946 تماس بگیرید

shahrzad
shahrzad

سلام، منظور از بهینه سازی سایت چیست؟

۱۳۹۷/۰۷/۱۰ | پاسخ
Leoric
بهفر پیله ور

سلام، منظور از بهینه سازی سایت در واقع مخفف عبارت بهینه سازی سایت برای موتور جستجو است و به این معناست که سایت شما متناسب با استاندارد های موتور جستجویی شبیه گوگل بهینه سازی می گردد تا در نتایج  جستجوی گوگل در رتبه های بالاتری نمایش داده شود.

بابایی
بابایی

خسته نباشید، با کلمه کلیدی مبل، هزینه قرار گرفتن در صفحه اول گوگل چقدره؟

۱۳۹۷/۰۶/۲۷ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام، حدودا ۲ میلیون ماهیانه به مدت ۶ ماه

اسد حیدری
اسد حیدری

تعرفه سئو و پرداخت هزینه به چه صورتی انجام میشود؟

۱۳۹۷/۰۵/۳۰ | پاسخ
Leoric
بهفر پیله ور

سلام در هزینه های سئویی یک رقم مشخص وجود ندارد و با توجه به کلمه کلیدی شما تعیین میگردد.برای اطلاع از هزینه سئو در مورد کسب و کار خود لطفا زمینه کاری و کلمه کلیدی مورد نظر و سایت خود را برای ما ارسال کنید پس از بررسی های انجام شده هزینه به شما اعلام میگردد. پرداخت هزینه سئو در شرکت کیان بصورت ماهیانه می باشد

جلیل فاطمی
جلیل فاطمی

سلام شما چجوری میتونید ترافیک بیشتری به سایت من هدایت کنید؟

۱۳۹۷/۰۵/۳۰ | پاسخ
Leoric
مهرناز قنبری

یکی از مهمترین و بهترین راهها برای افزایش ترافیک یک وب سایت کارکردن روی چندین کلمه کلیدی بصورت همزمان است.
انجام عملیات سئوی محلی و درج نقشه در گوگل مپ و فعالیت در شبکه های اجتماعی و... باعث افزایش ترافیک وب سایت میشود که شرکت کیان در این زمینه میتواند به شما کمک کند

سعید رضایی
سعید رضایی

سلام آیا شما با کلمه کلیدی باربری تضمین رتبه اول گوگل را می دهید؟

۱۳۹۷/۰۵/۳۰ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

سلام، بله تضمین میدهیم ولی هزینه آن مقداری بالا می باشد، و جزییات آن باید در جلسه فروش هماهنگ گردد.

تلفن فروش : 88280946  و  88280947

علی
علی

سلام ، امروزه شرکتها و صاحبان کسب و تجارت دوست دارن تو گوگل بیان صفحه اول ، رو این قضیه هم کار میکنن ، تو این رقابت سخت پیشنهاد شما چیه ؟

۱۳۹۴/۰۸/۰۲ | پاسخ
Leoric
محمد شمس

سئوی یک سایت یک مساله مهم و دائمیه، به این معنا که روزانه این مطلب باید چک بشه و تولید محتوای جدید و مفید از مهمترین نکات مورد نظر در یک سایت می باشد. برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید

هاشم
هاشم

موتورهای جستجو روشها و الگوریتمهای سئو را عوض یا بهینه میکنند ؟ آیا نیاز است مدیر سایت همواره این الگوریتمها را در مورد سایت پیاده نماید ؟

۱۳۹۴/۰۷/۲۸ | پاسخ
Leoric
فاطمه جلیلوند

در صورتی که بخواهید در نفرات برتر گوگل باقی بمانید این موضوع یک امر بسیار ضروری برای سایت شما می باشد

بابک اکبری
بابک اکبری

برای بهینه سازی سئو سایتم چکاری باید انجام دهم؟

۱۳۹۴/۰۴/۰۶ | پاسخ
Leoric
مهرناز قنبری

 لطفا آدرس سایت رو ارسال بفرمایید تا بعد از آنالیز چک لیست اقدامات لازم برای شما ارسال شود.

نظرات